Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štěstí přeje připraveným. I u přijímaček

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zatímco generaci současných padesátníků stačila k úspěšné kariéře maturita, dnešní mladí toho musejí zvládnout mnohem více. V životopise bude personalistu zajímat výborná angličtina, dostatek praxe i titul ze správné školy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Štěstí přeje připraveným – i u přijímaček | foto: Tutor, s.r.o.

A protože jsou v České republice veřejné vysoké školy stále mnohem prestižnější než soukromé, musejí se budoucí vysokoškoláci při přijímačkách připravit na tvrdý konkurenční boj.

Jak se ale donutit připravovat na přijímačky, když studenti většinu času už tak tráví přípravou na maturitu, případně prací? „Jednou z možností je mít extrémně silnou vůli a dostatek času na vyhledávání vhodné literatury i na samotné domácí učení,“ vysvětluje Lucie Nekolná, manažerka přípravných kurzů ve společnosti Tutor, a dodává: „Druhou možností je pak navštěvovat přípravný kurz, ušetřit čas a zbytečnou námahu a nechat se vést zkušeným lektorem, který má často s přijímačkami a studiem na dané škole vlastní zkušenosti.“

Jelikož lze v jednom roce dělat na většinu škol přijímačky pouze jednou, uvědomuje si stále více uchazečů, že je třeba napnout všechny síly a udělat pro úspěch a získání náskoku před ostatními maximum. Nejtěžší to tradičně mají budoucí právníci a lékaři – např. na Karlově univerzitě uspěje v těchto prestižních oborech sotva 20 % uchazečů. „I my jako obvykle zaznamenáváme největší zájem o kurzy připravující na tyto obory. První studenti se do nich hlásí raději už půl roku před jejich zahájením, aby měli své místo opravdu jisté. A není výjimkou, že se kurzu účastní i třeťáci, které přijímačky čekají až za dva roky,“ uvádí Lucie Nekolná ze společnosti Tutor.

Dostat se na brněnská práva je dokonce ještě obtížnější než na pražská. Jako přijímačky tam totiž slouží speciální „Testy studijních předpokladů“, ve kterých bylo v loňském roce nutné dosáhnout percentilu minimálně 86 % čili patřit mezi 14 % nejlepších uchazečů. „TSP“ obsahují různé typy úloh testujících např. logické uvažování a prostorovou představivost. Na tyto testy se proto nedá jednoduše připravit a rozhodně na ně nepřipravuje střední škola.

„Pomůže jedině poctivé procvičování pod vedením zkušeného lektora. Ten umí vysvětlit obecné postupy, upozorní na chytáky a podělí se se studenty o finty, jak testy napsat co nejlépe. Ostatně někteří naši lektoři sami absolvovali TSP s percentilem 100 %,“ říká Lucie Nekolná ze společnosti Tutor.

Zdaleka ale nejde jen o práva nebo medicínu. Mnoho mladých má dnes např. zájem o práci v personalistice, ale ne všichni si uvědomují, že jedna z logických cest k tomuto cíli je vystudovat andragogiku na Filozofické fakultě UK. Tento obor má přitom ještě přísnější podmínky přijetí než práva. V loňském roce z 323 uchazečů uspělo pouze 32 studentů, tedy každý desátý. Podobné je to s psychologií, speciální pedagogikou nebo Policejní akademií ČR.

„I na tyto obory a školy v Tutoru připravujeme a nabídka kurzů je velmi široká. Pokud si ale uchazeč nevybere, jsme schopni zařídit mu výuku na míru. Vloni jsem například organizovala individuální kurz novořečtiny nebo odborné matematiky na navazují magisterské studium na ČVUT,“ doplňuje Tereza Vybíralová, koordinátorka individuálních přípravných kurzů ve společnosti Tutor.

Udělat maximum pro svůj úspěch tedy nemusí být žádná věda, ať už se uchazeči vidí v bílém plášti, soudcovském taláru, nebo policejní uniformě.

Vyzkoušejte si jednu z lehčích úloh, která Vás u přijímaček může čekat:

Pan Ludvík má zahrádku ve tvaru čtverce rozdělenou na 9 stejných částí, které má rozděleny na řádky A, B, C shora dolů a sloupečky 1, 2, 3 zleva doprava. V každé části pěstuje jinou plodinu (brambory, celer, fazole, hrášek, mrkev, papriku, petržel, rajčata a zelí). Každá plodina je pouze na jedné části a v žádné části není více než jedna plodina.

Celer pěstuje v části A1 nebo A3.

Brambory nepěstuje ve sloupečku 2.

Fazole pěstuje v části C3.

Papriku a petržel pěstuje ve stejném sloupečku jako fazole.

Rajčata pěstuje v části B2.

Zelí pěstuje ve stejném řádku jako petržel, ale v jiném sloupečku než celer.

V kolika různých částech mohou být pěstovány brambory?

(Správnou odpověď získáte, když 196 vydělíte 98.)

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague.
Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague

Sparta získala nového partnera, kterého jste mohli zaregistrovat na dresech mužského „A“ týmu. To však není vše, vedení University of New York in Prague se...  celý článek

Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?
Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?

Prázdniny jsou u konce. Zpříjemněte si návrat do školních lavic novým telefonem.  celý článek

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.