Při stěhování po Praze se obraťte na odborníky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při stěhování v hlavním městě nabízejí velké stěhovací firmy několik výhod, kterých je škoda nevyužít. Zároveň je ale třeba myslet na překážky, na které můžete při stěhování v Praze narazit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stěhování po Praze

Pokud Váš čeká stěhování v rámci Prahy, je logicky nejvhodnější vybrat některou z místních stěhovacích firem. Při výběru je třeba si dát záležet, aby přesun věcí proběhl bez problémů. Zavedené firmy Vám ušetří pár stovek ještě předtím, než vůbec stěhování začíná. Jak?

Nejprve třeba tzv. zelenou linkou, tedy telefonním číslem, na které můžete volat zdarma. Počítejte s tím, že v naprosté většině případů budete s dispečinkem firmy komunikovat víckrát, než jednou. Proto je také dobré, pokud je dispečink dostupný 7 dní v týdnu. Další nadstandardní službou je prohlídka Vašeho bytu, domu nebo firmy stěhovacím technikem. Stěhovací firma k Vám zdarma pošle svého člověka, který přímo na místě stěhování prohlédne stěhované věci a přilehlé prostory a další podmínky pro stěhování, na základě čehož je schopen na místě vytvořit cenovou kalkulaci. Ta bude rozhodně přesnější než odhad ceny po telefonu. Kromě kalkulace ale stěhovací technik také zodpoví případné dotazy, doporučí obalové materiály a popíše veškeré postupy.

To ale ještě není konec. Pokud zvolíte správně, stěhováci Vám po Praze nebudou účtovat ani přistavení stěhovacího vozidla na místo nakládky a následně ani cestu po ukončení vykládky zpět do sídla firmy. Při přistavování stěhovacího vozidla ale může nastat problém. V centru Prahy je obecně omezený prostor pro parkování, natož pro stěhovací vozidla. Největší vozidla mají délku i přes 10 metrů, při sklopení hydraulického čela a manipulaci s nákladem je třeba počítat s prostorem ještě alespoň o 3 metry delším. To už odpovídá třem menším osobním vozům. V každém případě je nutné s předstihem vyhradit místo pro stěhovací vůz, protože případná donáška věcí do dále zaparkovaného vozu může výrazně prodloužit dobu stěhování a tím i značně ovlivnit výslednou cenu. Na místo na parkování myslete i v místě vykládky.

Na modré parkovací zóny by stěhovací firma měla být připravená díky krátkodobým parkovacím kartám. Na co se však nelze stoprocentně připravit je provoz v hlavním městě. Stěhovací vozidlo logicky jede pomaleji, než osobní automobil, navíc mají velká vozidla omezen průjezd některými místy kvůli váze (výjimečně i výšce). Zdržení lze očekávat především v době dopravní špičky.

Mnoho lidí se při stěhování rozhodne, že alespoň částečně obnoví vybavení bytu. Většinou se to týká nábytku, především sedacích souprav nebo postelí. Problém s likvidací za Vás vyřeší také stěhovací firma, která zajistí odvoz starého nábytku na sběrný dvůr. Při odvozu ale počítejte s tím, že budete muset být vykládce na sběrném dvoře přítomni, protože sběrné dvory si jinak za přijetí odpadu od lidí, kteří nemají trvalé bydliště v dané lokalitě, účtují poplatky

Autor:

Nejčtenější

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Sprchové kanálky Geberit CleanLine

Sprchové kanálky Geberit CleanLine nejenom velmi dobře vypadají, ale také se...

Jednoduše čisté, jednoduše krásné. Sprchy v úrovni podlahy jsou dnes velmi oblíbené a žádané. Ideálním řešením je nový...

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Lovit z kapsy nebo tašky klíče je nepříjemné, zvlášť když zrovna nesete těžký nákup a máte plné ruce, nebo když...

Travní koberce se v suchých létech bez zavlažovacího systému neobejdou

Travní koberce se v suchých létech bez zavlažovacího systému neobejdou

Jestliže zvažujete obnovu trávníku na svém pozemku, jednou z možností jsou travní koberce. Velkou výhodou travních...

Najdete na iDNES.cz