Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stavebnice VARI představuje multifunkční zařízení s nejširší využitelností po celý rok. Svou konstrukcí a pořizovacími i provozními náklady v dané kategorii VARI systém výrazně zastiňuje konkurenční produkty, které často nabízejí kompromisní řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné | foto: VARI

Stroje VARI jsou kvalitními pomocníky po celý rok. Jsou také dobrou investicí, která neztrácí na hodnotě, tak jako většina spotřební zahradní techniky. V současné době je systém VARI nejrozšířenějším stavebnicovým strojem na českém trhu. 

Stavebnici VARI GLOBAL si můžete poskládat přesně podle svých aktuálních potřeb a kdykoliv ji doplňovat. Je zaručena plná kompatibilita napříč roky výroby.

Pohonné jednotky stavebnice VARI

Základem stavebnice VARI GLOBAL je pohonná jednotka, kterou tvoří čtyřtaktní spalovací motor, mezipříruba s tříčelisťovou automatickou odstředivou spojkou o průměru 80 mm a vodicí rukojeti s přímým nastavením příčného či podélného sklonu a antivibračním systémem.

Další výhodou je plynulý náběh přenosu síly, díky moderní odstředivé spojce, která uvede plynule bez cukání stroj do pohybu. Jeden motor navíc můžete uplatnit na různé práce – jednou pohonnou jednotkou lze pohánět mnoho různých strojů a zařízení např. drtič odpadu, bubnovou sekačku, šrotovník na kukuřici nebo provzdušňovač trávníku. 

Další nespornou předností pohonných jednotek VARI je nízká spotřeba paliva při plnění emisního předpisu Euro2.

Podle svých požadavků a potřeb si můžete vybrat ze tří motorů s vertikální vývodovou hřídelí. Základní volbou je nový OHV motor VARI XP-200 se zdvihovým objemem 196 cm, litinovou vložkou válce a valivým ložiskem na straně vývodového hřídele.

Druhou možností je osvědčený motor HONDA GCV 160E, který vyniká svým snadným startem, nízkou spotřebou paliva a tichým ventilovým rozvodem OHC.

Pro nejnáročnější zákazníky je vhodný semiprofi motor HONDA GSV 190A s litinovou vložkou válce, valivými ložisky klikového hřídele, speciálními pístními kroužky a dvojitým filtrem vzduchu. Řada GSV vyniká díky svým úpravám oproti standardní řadě GCV téměř dvojnásobnou životností.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Stavebnice VARI: Promyšlený systém pro náročné

Malotraktor VARI GLOBAL

Pro tahání vozíků, orbu či polní práce je určena převodová skříň VARI DSK 317.1/S. Robustní litinová šneková převodovka s ozubenými koly, ložisky a stálou olejovou náplní vyniká životností a vysokou odolností. 

Do horní příruby se připojí pohonná jednotka bez použití nářadí. Změnu rychlostí provádíte řadicí pákou jako u auta, žádné přehazovaní klínových řemenů jako u konkurence, která se použitelností a kvalitou nemůže malotraktoru VARI GLOBAL rovnat.

Mezi hlavní výhody malotraktorů VARI patří snadná obsluha (kdy máte všechny ovládací prvky po ruce), kvalitní konstrukce a vysoká hmotnost pro půdní práce, takže je provádění prací s půdou při správně provedeném nastavení bezproblémové. Celková hmotnost malotraktoru činí až 250 kg.

Široká nabídka poctivého a robustního příslušenství zaručuje skvělý výsledek práce bez kompromisů a dlouhou životnost, která je již generacemi uživatelů prověřena.

Dále se malotraktory VARI GLOBAL vyznačují rychlou přestavbou příslušenství bez použití nářadí na např. rotační kypřič, meziřádkové proorávání nebo sázení či vyorávání brambor. Celý stroj můžete navíc snadno bez nářadí rozložit na několik samostatných prvků a snadno jej převézt uvnitř automobilu.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Stavebnice VARI: Promyšlený systém pro náročné

Malotraktor VARI pro sečení, sušení sena a úklid

Menší převodová skříň řady DSK-316.1, která se nabízí ve dvou provedeních – základním a se zpátečkou, je určena pro pohon aktivních adaptérů.

Převodovka s litinovou skříní je šneková, s hypoidními převody a stálou olejovou náplní. Široká náprava má pojezdová kola s bezdušovými pneumatikami Sava rozměru 13 x 5,00-6".

Předností malotraktorů VARI s převodovkou DSK 316 je kvalitní konstrukce, nízká hmotnost a obratnost, která je vhodná především pro sečení pod stromy. K pohonné jednotce můžete také připojit několik strojů pro různé použití, které dále rozšiřují použitelnost celé sestavy, např. bubnovou sekačku, mulčovač, obraceč sena, stěpkovač, radlici, zametací kartáč nebo sněhovou frézu.

Systém VARI je produktem české značky s tradicí

Nákupem strojů VARI podpoříte český průmysl a výrobu, společně s tradiční značkou, která bez přerušení působí na trhu již více než 46 let. Více informací o stavebnici VARI GLOBAL najdete na internetových stránkách www.vari.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Položte plovoucí podlahu

Položte plovoucí podlahu

K položení laminátové podlahy nepotřebujete lepidlo, šrouby ani hřebíky. Pokládka je tedy otázkou jen několika hodin....

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz