Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stavebnice VARI představuje multifunkční zařízení s nejširší využitelností po celý rok. Svou konstrukcí a pořizovacími i provozními náklady v dané kategorii VARI systém výrazně zastiňuje konkurenční produkty, které často nabízejí kompromisní řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné | foto: VARI

Stroje VARI jsou kvalitními pomocníky po celý rok. Jsou také dobrou investicí, která neztrácí na hodnotě, tak jako většina spotřební zahradní techniky. V současné době je systém VARI nejrozšířenějším stavebnicovým strojem na českém trhu. 

Stavebnici VARI GLOBAL si můžete poskládat přesně podle svých aktuálních potřeb a kdykoliv ji doplňovat. Je zaručena plná kompatibilita napříč roky výroby.

Pohonné jednotky stavebnice VARI

Základem stavebnice VARI GLOBAL je pohonná jednotka, kterou tvoří čtyřtaktní spalovací motor, mezipříruba s tříčelisťovou automatickou odstředivou spojkou o průměru 80 mm a vodicí rukojeti s přímým nastavením příčného či podélného sklonu a antivibračním systémem.

Další výhodou je plynulý náběh přenosu síly, díky moderní odstředivé spojce, která uvede plynule bez cukání stroj do pohybu. Jeden motor navíc můžete uplatnit na různé práce – jednou pohonnou jednotkou lze pohánět mnoho různých strojů a zařízení např. drtič odpadu, bubnovou sekačku, šrotovník na kukuřici nebo provzdušňovač trávníku. 

Další nespornou předností pohonných jednotek VARI je nízká spotřeba paliva při plnění emisního předpisu Euro2.

Podle svých požadavků a potřeb si můžete vybrat ze tří motorů s vertikální vývodovou hřídelí. Základní volbou je nový OHV motor VARI XP-200 se zdvihovým objemem 196 cm, litinovou vložkou válce a valivým ložiskem na straně vývodového hřídele.

Druhou možností je osvědčený motor HONDA GCV 160E, který vyniká svým snadným startem, nízkou spotřebou paliva a tichým ventilovým rozvodem OHC.

Pro nejnáročnější zákazníky je vhodný semiprofi motor HONDA GSV 190A s litinovou vložkou válce, valivými ložisky klikového hřídele, speciálními pístními kroužky a dvojitým filtrem vzduchu. Řada GSV vyniká díky svým úpravám oproti standardní řadě GCV téměř dvojnásobnou životností.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Stavebnice VARI: Promyšlený systém pro náročné

Malotraktor VARI GLOBAL

Pro tahání vozíků, orbu či polní práce je určena převodová skříň VARI DSK 317.1/S. Robustní litinová šneková převodovka s ozubenými koly, ložisky a stálou olejovou náplní vyniká životností a vysokou odolností. 

Do horní příruby se připojí pohonná jednotka bez použití nářadí. Změnu rychlostí provádíte řadicí pákou jako u auta, žádné přehazovaní klínových řemenů jako u konkurence, která se použitelností a kvalitou nemůže malotraktoru VARI GLOBAL rovnat.

Mezi hlavní výhody malotraktorů VARI patří snadná obsluha (kdy máte všechny ovládací prvky po ruce), kvalitní konstrukce a vysoká hmotnost pro půdní práce, takže je provádění prací s půdou při správně provedeném nastavení bezproblémové. Celková hmotnost malotraktoru činí až 250 kg.

Široká nabídka poctivého a robustního příslušenství zaručuje skvělý výsledek práce bez kompromisů a dlouhou životnost, která je již generacemi uživatelů prověřena.

Dále se malotraktory VARI GLOBAL vyznačují rychlou přestavbou příslušenství bez použití nářadí na např. rotační kypřič, meziřádkové proorávání nebo sázení či vyorávání brambor. Celý stroj můžete navíc snadno bez nářadí rozložit na několik samostatných prvků a snadno jej převézt uvnitř automobilu.

Stavebnice VARI: promyšlený systém pro náročné

Stavebnice VARI: Promyšlený systém pro náročné

Malotraktor VARI pro sečení, sušení sena a úklid

Menší převodová skříň řady DSK-316.1, která se nabízí ve dvou provedeních – základním a se zpátečkou, je určena pro pohon aktivních adaptérů.

Převodovka s litinovou skříní je šneková, s hypoidními převody a stálou olejovou náplní. Široká náprava má pojezdová kola s bezdušovými pneumatikami Sava rozměru 13 x 5,00-6".

Předností malotraktorů VARI s převodovkou DSK 316 je kvalitní konstrukce, nízká hmotnost a obratnost, která je vhodná především pro sečení pod stromy. K pohonné jednotce můžete také připojit několik strojů pro různé použití, které dále rozšiřují použitelnost celé sestavy, např. bubnovou sekačku, mulčovač, obraceč sena, stěpkovač, radlici, zametací kartáč nebo sněhovou frézu.

Systém VARI je produktem české značky s tradicí

Nákupem strojů VARI podpoříte český průmysl a výrobu, společně s tradiční značkou, která bez přerušení působí na trhu již více než 46 let. Více informací o stavebnici VARI GLOBAL najdete na internetových stránkách www.vari.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Ať už jste si zvolili vinyl, koberec, dlažbu, nebo jinou podlahovou krytinu, základní však je vhodná volba a provedení...

Další z rubriky

Nemáte čas vařit? Zachrání vás Pomalý hrnec Crock-Pot®

Nemáte čas vařit? Zachrání vás Pomalý hrnec Crock-Pot®.

Zastavme se v dnešní uspěchané době a připravme si své oblíbené jídlo poctivým způsobem - pomalým vařením. Že na...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy.

Úsměv je někdy to nejkrásnější, co Vás během dne může potkat, speciálně ten dětský. Ne všechny děti ale mají k úsměvu...

Najdete na iDNES.cz