Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavební průmyslová škola opět otvírá unikátní obor geodézie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Střední průmyslová škola stavební v Liberci otevírá pro školní rok 2014/2015 studijní obor geodézie a katastr nemovitostí. Obor je jediný v Libereckém kraji. Zájemci neváhejte. Opět se otevře zase až za 4 roky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavební průmyslová škola opět otvírá unikátní obor geodézie | foto: Střední průmyslová škola stavební, Liberec 1

Obor geodézie a katastr nemovitostí mohou zájemci studovat pouze na několika málo místech v ČR, a tak se nyní nabízí jedinečná šance vrhnout se na studia odvětví, které je zajímavé nejen samo o sobě, ale je po jeho absolventech i velká poptávka. V Liberci, na průmyslové škole stavební, jej otevřeli v roce 1990 kvůli zvýšené potřebě kvalifikovaných technických odborníků. 

Stavební průmyslová škola opět otvírá unikátní obor geodézie

"Naši studenti se uplatňují jako geodeti a z dalšího oboru, kterým je stavebnictví, nachází práci jako stavební technici nebo inženýři. Dvě třetiny našich absolventů odchází na vysoké školy a především, všichni jsou po ukončení studia připravení rovnou odejít do praxe,“ říká Mgr. Radek Cikl, ředitel Střední průmyslové školy stavební v Liberci.

Stavební průmyslová škola opět otvírá unikátní obor geodézie

Studijní obor geodézie a katastr nemovitostí je vhodný pro dívky i chlapce. Zajímat by mohl například příznivce populárního geocachingu, ale i všechny ostatní, kteří si rádi čtou v mapách, zajímá je technika, různé přístroje, úhly a vzdálenosti a bavila by je práce v přírodě a v terénu. 

"Po ukončení studia, které je zakončeno maturitní zkouškou, mohou pokračovat na ČVUT, kde je přímo obor geodézie nebo na Univerzitě Karlově pokračovat v kartografii. Řada našich absolventů nachází také uplatnění v zahraničí,“ doplnil Ing. Stanislav Mayer, zástupce ředitele školy. 

Neméně zajímavým oborem je stavebnictví. Čtyřleté studium nejprve první dva roky vzdělává studenty ve stavebnictví a pak je na nich, zda se další dvě léta budou věnovat inženýrství nebo pozemním stavbám.

V prvním případě se z nich stávají specialisté na stavbu silnic, mostů, kanalizace či vodovodů apod. Druhé odvětví je přivede k projektování staveb. 

"Jsme jedinou školou v Libereckém kraji, která nabízí vzdělání v architektuře. Navíc vyučujeme například odborné kreslení, což není běžné a zdokonalovat své znalosti i schopnosti mohou naši studenti i v kroužcích architektury,“ vyjmenovává zástupce ředitele Stanislav Mayer. 

Mladí lidé se na liberecké Střední průmyslové škole stavební naučí i tvořit vizualizace, projektovat ve 3D a své schopnosti prověřují třeba v různých soutěžích v projektování. Tam se také setkávají se zástupci stavebních společností a jiných firem z oboru a již dopředu si je vytipovávají budoucí potencionální zaměstnavatelé. 

Stavební průmyslová škola opět otvírá unikátní obor geodézie

Například Metrostav dlouhodobě klade důraz na kvalitní technické vzdělání svých zaměstnanců. 

"Ve školství byly v posledních letech technické obory opomíjeny, proto velmi vítáme, že jsou některé střední průmyslové školy aktivní a otevíráním nových oborů vychází vstříc potřebám budoucích zaměstnavatelů,“ uvedl Ivo Vrbka, ředitel divize společnosti. 

Metrostav přijímá do svých řad téměř výhradně absolventy technických oborů, a to ze všech úrovní vzdělání – ať už jde o absolventy tříletých učebních oborů, maturitních technických oborů nebo absolventy technických vysokých škol. 

"Těšíme se, že budeme moci v Metrostavu uvítat i nové absolventy ze Střední průmyslové školy stavební v Liberci?" Doplnil Ivo Vrbka. 

Studenti liberecké průmyslovky, v rámci projektu Leonardo, také jezdí pravidelně na tři týdny na praxi do německého Budyšína, kde se seznamují s odvětvím v zahraničních podmínkách. Podrobné informace o studiu i škole najdou zájemci na internetové adrese www.stavlib.cz/studium.

Přijímací zkoušky se odehrají v termínu 22. a 23. dubna, tak se přihlaste včas!

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Výměna čelního skla ještě ten den a zdarma?

Výměna čelního skla ještě ten den a zdarma?

Pokud jezdíte s prasklinou na čelním skle, hrozí vám pokuta. Prasklina ve stírané ploše totiž může způsobit, že vaše...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.