Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
S prázdninami skončily i některé významné dopravní stavby Moravskoslezského kraje. Na dalších, zejména na mostech, stavební práce během letních dnů výrazně „popojely“. Celkem bylo letos rozestavěno přes 90 stavebních akcí.

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily | foto: MSK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obyvatelé Ostravy-Hrabové a řidiči, kteří projíždějí touto částí krajského města a Vratimovem, si oddechnou. Skončila tu totiž výstavba kruhového objezdu, kvůli které byla během prázdnin uzavřena Paskovská ulice. Řidiči už nebudou muset toto místo objíždět.

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

„Zatím sice nebude možné z nového ‚kruháče‘ odbočit na takzvanou prodlouženou Mostní, ale i tak tu bude doprava bezpečnější a plynulejší. Novou komunikaci řidiči i místní obyvatelé ocení úplně, až se prodloužená Mostní dostaví,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a vysvětluje: 

„Kilometr a půl dlouhá silnice totiž napojí Vratimov a Hrabovou přímo na dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku a odkloní intenzivní dopravu mimo obytné části města. Postaví se tu také chodníky, cyklostezka, protihluková opatření, veřejné osvětlení, počítá se s terénními úpravami a výsadbou zeleně.“ 

Dodal, že celý projekt napojení na dálnici by měl být dokončený v červnu roku 2019. Stavba bude stát přes 133 milionů korun. Platí ji Moravskoslezský kraj, město Ostrava, největší částka jde z evropských fondů a státního rozpočtu.

„Jsem moc rád, že se nám letos podařilo získat tak velké peníze na opravy silnic – 1,3 miliardy korun. Řidiče ty uzavírky a objížďky sice stojí dost nervů, ale zase se nám potom bude cestovat pohodlněji a bezpečněji. I kruhový objezd v Hrabové jsme stavěli i přesto, že je kvůli opravě mostu u Hornbachu ve Vítkovicích uzavřena Rudná ulice a doprava je tu komplikovaná. Kdybychom ale čekali, až uzavírka na Rudné skončí, tak prodlouženou Mostní nepostavíme nikdy,“ míní náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Pokročily opravy mostů

Během letních prázdnin pokročily také práce na rozsáhlých rekonstrukcích a modernizacích mostů. Začátkem července skončila rekonstrukce mostu na Plzeňské ulici u Ostravar arény v Ostravě. Intenzivně se pracuje na další etapě modernizace estakády Bazaly a na jedné z největších mostních rekonstrukcí z hlediska dopadu na obyvatelstvo ostravské městské části Jihu – na Výškovických mostech.

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily
Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

„Na Bazalech byl celý úsek demontován, geodeticky zaměřen a stanovena konečná niveleta vozovky. Projektanti teď zpracovávají realizační dokumentaci, podle které se bude estakáda dále rekonstruovat. Stavba postupuje podle schváleného harmonogramu. Na Výškovických mostech teď pracujeme na založení obou mostů přes železniční trať, tzv. Polaneckou spojku a přes ulici Rudnou. Většinou podle harmonogramu. Někde jsme i v předstihu, časy ale musíme upravovat u doprovodných stavebních objektů. Tady řešíme hlavně kolize s vedením inženýrských sítí, jsou totiž uloženy jinak, než jsme předpokládali,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že vzhledem ke špatnému technickému stavu mostů nešlo dál čekat a tyto rekonstrukce odkládat.

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

„Pracujeme i na dalších mostech, například v Českém Těšíně, u Jakubčovic nad Odrou, rekonstruujeme most nad řekou Olešnou ve Frýdku-Místku nebo most v Bašce u Frýdlantu nad Ostravicí a další. Na příští rok se připravuje velká rekonstrukce mostu přes železniční trať na Opavské ulici v Ostravě,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania. Dodal, že Moravskoslezský kraj spravuje 1121 mostů na silnicích II. a III. třídy.

„Jejich stav pravidelně kontrolujeme, hodnotíme sedmibodovou stupnicí. V havarijním stavu není žádný, v bezvadném jich je 244 a ve velmi špatném jen 33. Ve srovnání s ostatními kraji patříme k nejlepším v republice,“ upřesnil náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Stav mostů na silnicích II. a III. tříd v Moravskoslezském kraji:
BezvadnýVelmi dobrýDobrýUspokojivýŠpatnýVelmi špatnýHavarijní
Stav ke dni1234567
1. 1. 2016260153217287168320
1. 1. 2017266158207299162280
1. 1. 2018244167195311171330

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Kupka, Toyen, Štyrský. Aukce roku umění v Mánesu

Toyen-Čedičové skály

V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Jak s dětmi mluvit o penězích? Těmto frázím se raději vyhněte

Jak s dětmi mluvit o penězích? Těmto frázím se raději vyhněte.

Peníze jsou každodenní součástí našeho života. Děti se s nimi od nízkého věku setkávají například při nakupování nebo v...

Další z rubriky

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

Stavební práce na silnicích a mostech během prázdnin pokročily

S prázdninami skončily i některé významné dopravní stavby Moravskoslezského kraje. Na dalších, zejména na mostech,...

Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí

Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“....

Babylon v zákaznickém centru. Jak zvládnout komunikaci s půlkou světa?

Zákaznické centrum

Postupující profesionalizace v procesech zákaznického servisu nutí stále více firem k outsourcování těchto služeb....

Najdete na iDNES.cz