Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Statické zajištění budov aneb jak zachránit dům

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma KOS CONSULT provádí statické zajištění budov. Jakkoliv porušený objekt zajistí použitím několika speciálních technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KOS CONSULT s.r.o. | foto:  KOS CONSULT s.r.o.

Vedení předpínacích kabelů - jedna z nejmodernějších technologií pro statické zajištění budov

Jednou z nejmodernějších technologií pro statické zajištění budov, které společnost KOS CONSULT s.r.o. provádí,  je spínání stavebních konstrukcí pomocí předpínacích lan. Snahou je veškerá lana zabudovat - skrýt do vlastní konstrukce, aby nerušila interiér nebo fasádu objektu.

Podle charakteru sanovaného objektu jsou v zásadě používány tři druhy předpínacích kabelů, průměr Lp 15,5 mm – 1.620 (1.800) Mpa, lišících se způsobem jejich protikorozní ochrany. Jednak to jsou ocelová lana "holá" vedená v trubkách, která jsou po napnutí zainjektována cementovou injektáží.

Nejběžnější, zejména v domech a budovách, tedy v prostorách nenáročných na protikorozní ochranu, jsou předpínací lana v polyetylénovém obalu. Jejich výhodou je i minimalizace průměru předpínacích kabelů a tím minimalizace rozměrů drážek a vrtů pro vedení kabelů v bytových prostorách.

Pro náročné protikorozní podmínky, pro obepínací kabely, kde je potřebné zajistit pohyb lana ve zlomu, případně pro kabely dodatečně zabetonované, jsou používány lana v polyetylénu s mazivem, které umožňují pohyb vlastního lana v ochranném obalu. Detailnější informace najdete na www.kosconsult.cz.

Statické zajištění budov pomocí kotvení kabelů

Statické zajištění budov pomocí techniky kotvení se provádí tak, že jsou lana ukotvena do masivních ocelových opěr, jejichž tvar a rozměr je závislý na konstrukci, druhu materiálu a velikosti předpokládané napínací síly.

Pro opěrné desky, roznášející předpětí do konstrukce platí stejná zásada jako v případě předpínacích lan tj. jejich skrytí do vlastní konstrukce objektu, aby nerušila zejména fasádu objektů. Celý kotevní systém je po napnutí kabelů proinjektován cementovou injektáží za účelem protikorozní ochrany.

Statické zajištění budov

Statické zajištění budov

Součástí sanačních prací spojených se sepnutím konstrukce jsou i injektáže trhlin porušených částí staveb. Systém pro statické zajištění budov pomocí předpínacích lan je nejmodernější tzv. aktivní způsob sepnutí konstrukce, který umožňuje okamžité vnesení předpětí do objektu.

Na rozdíl od klasického, pasivního způsobu spínání pomocí ocelových táhel a šroubů, předpínací lana okamžitě po napnutí spolupůsobí s objektem, vytvářejí dostatečnou tlakovou rezervu v konstrukci  a zachovávají  si svou účinnost po celou dobu životnosti objektu.

Statické zajištění budov, ale i celých stavebních konstrukcí

Statické zajištění stavebních konstrukcí způsobem sepnutí předpínacími kabely (lany) je jednou z možností, jak zachovat a zásadně prodloužit životnost narušených stavebních objektů. V některých případech je to jediná možnost, jak se vyhnout demolici domu.

Předepnutí vhodně umístěných lan v konstrukci domů umožňuje do značné míry nahradit např. chybějící železobtonové věnce, doplnit nedostatečné množství výztuže, především u průmyslových objektů, sanovat  poruchy podzákladí staveb, resp. zajistit bezpečné podchycení při poruchách základů.

Statické zajištění budov na mnoho způsobů

Technologie spínání může být v návaznosti na rozsah porušení objektů kombinována s dalšími technologiemi pro statické zajištění budov, např. stříkanými betony, tlakovými injektážemi, podchycováním konstrukcí mikropilotami, technologií nerezových výztužných kleštin apod.

  1. Spínání stavebních konstrukcí pomocí předpínacích lan.
  2. Injektáže trhlin porušených objektů.
  3. Stříkané betony pro opravu a zesílení konstrukcí.
  4. Podchycení a zesílení základových konstrukcí.
  5. Trubkové mikropiloty.
  6. Technologie nerezových výztužných kleštin/drátů STATICAL

Všechny výše uvedené technologie provádí firma KOS CONSULT s.r.o. jako rozhodující náplň své činnosti. Podrobnější informace naleznete na www.cosconsult.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz