Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Statické zajištění budov aneb jak zachránit dům

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firma KOS CONSULT provádí statické zajištění budov. Jakkoliv porušený objekt zajistí použitím několika speciálních technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KOS CONSULT s.r.o. | foto:  KOS CONSULT s.r.o.

Vedení předpínacích kabelů - jedna z nejmodernějších technologií pro statické zajištění budov

Jednou z nejmodernějších technologií pro statické zajištění budov, které společnost KOS CONSULT s.r.o. provádí,  je spínání stavebních konstrukcí pomocí předpínacích lan. Snahou je veškerá lana zabudovat - skrýt do vlastní konstrukce, aby nerušila interiér nebo fasádu objektu.

Podle charakteru sanovaného objektu jsou v zásadě používány tři druhy předpínacích kabelů, průměr Lp 15,5 mm – 1.620 (1.800) Mpa, lišících se způsobem jejich protikorozní ochrany. Jednak to jsou ocelová lana "holá" vedená v trubkách, která jsou po napnutí zainjektována cementovou injektáží.

Nejběžnější, zejména v domech a budovách, tedy v prostorách nenáročných na protikorozní ochranu, jsou předpínací lana v polyetylénovém obalu. Jejich výhodou je i minimalizace průměru předpínacích kabelů a tím minimalizace rozměrů drážek a vrtů pro vedení kabelů v bytových prostorách.

Pro náročné protikorozní podmínky, pro obepínací kabely, kde je potřebné zajistit pohyb lana ve zlomu, případně pro kabely dodatečně zabetonované, jsou používány lana v polyetylénu s mazivem, které umožňují pohyb vlastního lana v ochranném obalu. Detailnější informace najdete na www.kosconsult.cz.

Statické zajištění budov pomocí kotvení kabelů

Statické zajištění budov pomocí techniky kotvení se provádí tak, že jsou lana ukotvena do masivních ocelových opěr, jejichž tvar a rozměr je závislý na konstrukci, druhu materiálu a velikosti předpokládané napínací síly.

Pro opěrné desky, roznášející předpětí do konstrukce platí stejná zásada jako v případě předpínacích lan tj. jejich skrytí do vlastní konstrukce objektu, aby nerušila zejména fasádu objektů. Celý kotevní systém je po napnutí kabelů proinjektován cementovou injektáží za účelem protikorozní ochrany.

Statické zajištění budov

Statické zajištění budov

Součástí sanačních prací spojených se sepnutím konstrukce jsou i injektáže trhlin porušených částí staveb. Systém pro statické zajištění budov pomocí předpínacích lan je nejmodernější tzv. aktivní způsob sepnutí konstrukce, který umožňuje okamžité vnesení předpětí do objektu.

Na rozdíl od klasického, pasivního způsobu spínání pomocí ocelových táhel a šroubů, předpínací lana okamžitě po napnutí spolupůsobí s objektem, vytvářejí dostatečnou tlakovou rezervu v konstrukci  a zachovávají  si svou účinnost po celou dobu životnosti objektu.

Statické zajištění budov, ale i celých stavebních konstrukcí

Statické zajištění stavebních konstrukcí způsobem sepnutí předpínacími kabely (lany) je jednou z možností, jak zachovat a zásadně prodloužit životnost narušených stavebních objektů. V některých případech je to jediná možnost, jak se vyhnout demolici domu.

Předepnutí vhodně umístěných lan v konstrukci domů umožňuje do značné míry nahradit např. chybějící železobtonové věnce, doplnit nedostatečné množství výztuže, především u průmyslových objektů, sanovat  poruchy podzákladí staveb, resp. zajistit bezpečné podchycení při poruchách základů.

Statické zajištění budov na mnoho způsobů

Technologie spínání může být v návaznosti na rozsah porušení objektů kombinována s dalšími technologiemi pro statické zajištění budov, např. stříkanými betony, tlakovými injektážemi, podchycováním konstrukcí mikropilotami, technologií nerezových výztužných kleštin apod.

  1. Spínání stavebních konstrukcí pomocí předpínacích lan.
  2. Injektáže trhlin porušených objektů.
  3. Stříkané betony pro opravu a zesílení konstrukcí.
  4. Podchycení a zesílení základových konstrukcí.
  5. Trubkové mikropiloty.
  6. Technologie nerezových výztužných kleštin/drátů STATICAL

Všechny výše uvedené technologie provádí firma KOS CONSULT s.r.o. jako rozhodující náplň své činnosti. Podrobnější informace naleznete na www.cosconsult.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.