Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Státem dotovaná sluneční elektrárna a jiné zdroje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V poslední době se množí články a jiné příspěvky na téma solární panely a jejich dotace, podle kterých má daňový poplatník za fotovoltaickou energii údajně doplácet z daní jiné skupině lidí. Tento pohled je zcestný a účelově vykonstruovaný.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

solární panely | foto: ahr

Na straně druhé stojí závazek ČR dodávat určité procento energie z obnovitelných zdrojů. Jak je možné, že nahlas diskutovaná dostavba jaderné elektrárny, kde daňový poplatník jest 51 % majitelem, není přetřásána v médiích tak jako napadané PV sluneční elektrárny na vlastních domech.

Je naprosto demagogické a nesmyslné si namlouvat, že vydělaný peníz státního monopolu výroby energie skončí ve státní pokladně. Opravdu ne, půjde totiž na dostavbu.

Mluvíme o investicích v řádech stovek miliard korun.

Milí rozumní pisatelé nepodložených článků, přestaňte tedy laskavě napadat lidi, kteří investovali do své solární elektrárny cca 600 000,- Kč a na dotacích jim stát za 20 let zaplatí 1 500 000,- Kč. Je to výchovné od státu k naší nezávislosti.

Solární panel nemá poločas rozpadu tisíce let, ani není radioaktivní, nemluvě o faktu, že jsem nikdy neviděl skupinu rakouských aktivistů blokující svými traktory průjezd na protest proti špinavé sluneční nebo větrné energii kdesi u domu na venkově s instalovanými kolektory či větrnou elektrárnou.

Česká povaha je ovšem taková (a nikde jinde v Evropě tento názor nenajdete), že nám prý větrné elektrárny hyzdí krajinu a pobíjí ptactvo, vodní elektrárny, melou ryby a údajně i neposlušné děti.

větrná elektrárna

Těžko něco dělat s takovými a jinými zpátečnickými názory bez osvěty, která zde byla desítky let slabě řečeno opomíjena. Ze země postkomunistické, pro kterou je tolik vlastní jednání kašlající na ekologické následky svých činů, rozhodně neuděláte přes noc šetrně a hlavně dopředu myslící společnost.

Historie nám ukazuje, kterak bláhové a naivní je spoléhati se na východní sousedy s dodávkami energií. Mimochodem, odkud si myslíte, že se chystáme nakupovat palivo pro naši nejdražší atomovou.

Příště, až půjdete a uvidíte otáčející se vrtuli, fotovoltaické panely nebo vodní turbínu, zamyslete se, jestli energetická nezávislost není přesně to, co potřebujete.

Různým pseudoochráncům a překážky kladoucím úředníkům to prostě nedochází a já jen doufám, že se v zimě zahřejí stulením se do klubíčka s příhřevem vlastní nenávisti k energetické samostatnosti, až si opět někde někdo vzpomene, že je odpojí.

Pročpak se asi plánuje solární elektrárna v Africe, která by měla údajně pokrýt výkonově snad až 10% spotřeby EU, proč ve Španělsku vznikají největší PV elektrárny na světě?

Evropě to už došlo a Vy přemýšlejte.

Karel Horký

Autor je hrdě zaujatý snad přemýšlející ekolog a výrobce nezávislých zdrojů viz www.wodagreen.com

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.