Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stát od dubna rozdává 100 milionů na hospodaření s dešťovou vodou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se už těšíte na zahrádkářskou sezónu, ale děsíte se následného vyúčtování za vodné nebo stočné? Máme pro vás dobrou zprávu. Ministerstvo životního prostředí připravuje dotační program. Žadatelé získají až 60 tisíc korun.

Stát bude rozdávat miliony na podporu hospodaření s dešťovou vodou. | foto: Irriga s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový dotační program vychází z plánovaného boje ministerstva proti dlouhým obdobím sucha. „Nemáme tolik vody, abychom s ní mohli plýtvat nebo se o ni nestarat,“ prohlásil Jan Daňhelka, náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu.

Období vodního blahobytu skončilo

Věděli jste, že můžete získat dotace na závlahu fotbalových hřišť?

Pracovníci společnosti IRRIGA s.r.o. se již přes 20 let komplexně zabývají závlahovými systémy.

Za tuto dobu realizovali více než 700 projektů zahrad, přes 50 projektů fotbalových hřišť, více než 20 parků a starají se o 4 golfová hřiště.

Voda se stává čím dál vzácnější komoditou a spousta majitelů rodinných domů v dnešní době ustoupila od sběru dešťové vody do sudů, zalévání zahrady z hadice je pro ně pohodlnější. Centrum pro životní prostředí a hodnocení krajiny Ekotoxa ale ve své studii o rizicích spojených s vodou varuje: „Může dojít k omezení zdrojů, navíc se očekává, že vyšší teploty způsobí zvýšenou poptávku, zvláště na zavlažování a zásobování měst. To povede k nárůstu konkurence o dostupné zdroje. Kromě povrchových zdrojů lze očekávat i změny vydatnosti podzemních zdrojů.“

Nový dotační program MŽP s pracovním názvem Modrá úsporám a oficiálním pojmenováním Dešťovka má za hlavní cíl omezení plýtvání vodou. Mezi občany by se mělo od dubna 2017 rozdělit několik set milionů korun, které půjdou z rozpočtu Státního fondu životního prostředí. Již nyní můžete vyplnit formulář zájemce o dotaci na sběr dešťové vody a společnost IRRIGA za Vás část podkladů připraví. Poté Vás bude kontaktovat, jak postupovat dále, aby vám nic neuteklo.

Modrá úsporám pomůže zahrádkářům i majitelům bytů

Ministerstvo životního prostředí plánuje ve městech zřídit mokřady či jezírka a nevzhledné betonové plochy by měly nahradit zatravňovací dlaždice nebo štěrkové trávníky. Počítá se také s výstavbou nových přehradních nádrží. Majitelům zahrad by stát přispíval třeba na nákup nádrží na dešťovou vodu, ale i na vybudování zahradního jezírka, které by sloužilo k zalévání zahrady. Zkrátka nepřijdou ani ti, co bydlí v bytech. Mohli by získat peníze na moderní technologie, které umožní úsporu pitné vody.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Plastové nádrže vám mohou ušetřit přes polovinu spotřeby vody

Díky dotačnímu programu můžete významně ušetřit za vodu. Dotaci totiž bude možné využít třeba na ucelený systém hospodaření s dešťovou vodou od společnosti IRRIGA s.r.o. Nabízí podzemní i nadzemní plastové nádrže na dešťovou vodu. Vodu z nich můžete využít nejen na zalévání zahrady, ale i v domě jako užitkovou vodu pro splachování WC nebo na praní. Ušetříte tak nejen své peníze, ale i životní prostředí. Na plastovou nádrž, včetně její instalace, můžete získat až 50% dotaci!

Navíc nemusíte obcházet zahradu s konví nebo za sebou táhnout hadici. Automatický zavlažovací systém myslí na pravidelnou dávku vody pro vaše rostliny za vás. Celou plochu zavlaží rovnoměrně a dokonce šetří s vodou. Díky promyšlenému systému čidel a meteostanic systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

Tyto meteostanice navíc nemusíte kupovat, protože se potřebné informace aktualizují pomocí Wi-Fi připojení s internetem. Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší, a proto spotřebují až o polovinu méně vody. Závlahu můžete ovládat dokonce přes internet, například svým chytrým telefonem.

V nabídce najdete plastové nádrže o objemech 3 000 až 6 000 litrů, ze kterých si můžete snadno vytvořit sestavu akumulačních nádrží o libovolných objemech až do 24 000 litrů. Společnost IRRIGA s.r.o. k nádržím dodává také záchytné i průtočné filtry na vodu, čerpadla, poklopy a další příslušenství. Dále dodává ucelené systémy hospodaření s dešťovou vodou.

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných...

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných projektů.

Společnost IRRIGA s.r.o. má téměř 20leté zkušenosti a v současné době se stala leaderem v oboru. Patří skutečně k několika málo autorizovaným firmám na závlahové systémy. Zajišťuje komplexní realizaci projektu, od zpracování dokumentace až po vlastní realizaci a následný servis.

Více informací najdete na www.irriga.cz a na e-shopu www.az-shop.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz