Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stát od dubna rozdává 100 milionů na hospodaření s dešťovou vodou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se už těšíte na zahrádkářskou sezónu, ale děsíte se následného vyúčtování za vodné nebo stočné? Máme pro vás dobrou zprávu. Ministerstvo životního prostředí připravuje dotační program. Žadatelé získají až 60 tisíc korun.

Stát bude rozdávat miliony na podporu hospodaření s dešťovou vodou. | foto: Irriga s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový dotační program vychází z plánovaného boje ministerstva proti dlouhým obdobím sucha. „Nemáme tolik vody, abychom s ní mohli plýtvat nebo se o ni nestarat,“ prohlásil Jan Daňhelka, náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu.

Období vodního blahobytu skončilo

Věděli jste, že můžete získat dotace na závlahu fotbalových hřišť?

Pracovníci společnosti IRRIGA s.r.o. se již přes 20 let komplexně zabývají závlahovými systémy.

Za tuto dobu realizovali více než 700 projektů zahrad, přes 50 projektů fotbalových hřišť, více než 20 parků a starají se o 4 golfová hřiště.

Voda se stává čím dál vzácnější komoditou a spousta majitelů rodinných domů v dnešní době ustoupila od sběru dešťové vody do sudů, zalévání zahrady z hadice je pro ně pohodlnější. Centrum pro životní prostředí a hodnocení krajiny Ekotoxa ale ve své studii o rizicích spojených s vodou varuje: „Může dojít k omezení zdrojů, navíc se očekává, že vyšší teploty způsobí zvýšenou poptávku, zvláště na zavlažování a zásobování měst. To povede k nárůstu konkurence o dostupné zdroje. Kromě povrchových zdrojů lze očekávat i změny vydatnosti podzemních zdrojů.“

Nový dotační program MŽP s pracovním názvem Modrá úsporám a oficiálním pojmenováním Dešťovka má za hlavní cíl omezení plýtvání vodou. Mezi občany by se mělo od dubna 2017 rozdělit několik set milionů korun, které půjdou z rozpočtu Státního fondu životního prostředí. Již nyní můžete vyplnit formulář zájemce o dotaci na sběr dešťové vody a společnost IRRIGA za Vás část podkladů připraví. Poté Vás bude kontaktovat, jak postupovat dále, aby vám nic neuteklo.

Modrá úsporám pomůže zahrádkářům i majitelům bytů

Ministerstvo životního prostředí plánuje ve městech zřídit mokřady či jezírka a nevzhledné betonové plochy by měly nahradit zatravňovací dlaždice nebo štěrkové trávníky. Počítá se také s výstavbou nových přehradních nádrží. Majitelům zahrad by stát přispíval třeba na nákup nádrží na dešťovou vodu, ale i na vybudování zahradního jezírka, které by sloužilo k zalévání zahrady. Zkrátka nepřijdou ani ti, co bydlí v bytech. Mohli by získat peníze na moderní technologie, které umožní úsporu pitné vody.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Plastové nádrže vám mohou ušetřit přes polovinu spotřeby vody

Díky dotačnímu programu můžete významně ušetřit za vodu. Dotaci totiž bude možné využít třeba na ucelený systém hospodaření s dešťovou vodou od společnosti IRRIGA s.r.o. Nabízí podzemní i nadzemní plastové nádrže na dešťovou vodu. Vodu z nich můžete využít nejen na zalévání zahrady, ale i v domě jako užitkovou vodu pro splachování WC nebo na praní. Ušetříte tak nejen své peníze, ale i životní prostředí. Na plastovou nádrž, včetně její instalace, můžete získat až 50% dotaci!

Navíc nemusíte obcházet zahradu s konví nebo za sebou táhnout hadici. Automatický zavlažovací systém myslí na pravidelnou dávku vody pro vaše rostliny za vás. Celou plochu zavlaží rovnoměrně a dokonce šetří s vodou. Díky promyšlenému systému čidel a meteostanic systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

Tyto meteostanice navíc nemusíte kupovat, protože se potřebné informace aktualizují pomocí Wi-Fi připojení s internetem. Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší, a proto spotřebují až o polovinu méně vody. Závlahu můžete ovládat dokonce přes internet, například svým chytrým telefonem.

V nabídce najdete plastové nádrže o objemech 3 000 až 6 000 litrů, ze kterých si můžete snadno vytvořit sestavu akumulačních nádrží o libovolných objemech až do 24 000 litrů. Společnost IRRIGA s.r.o. k nádržím dodává také záchytné i průtočné filtry na vodu, čerpadla, poklopy a další příslušenství. Dále dodává ucelené systémy hospodaření s dešťovou vodou.

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných...

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných projektů.

Společnost IRRIGA s.r.o. má téměř 20leté zkušenosti a v současné době se stala leaderem v oboru. Patří skutečně k několika málo autorizovaným firmám na závlahové systémy. Zajišťuje komplexní realizaci projektu, od zpracování dokumentace až po vlastní realizaci a následný servis.

Více informací najdete na www.irriga.cz a na e-shopu www.az-shop.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vsaďte si na MS v Rusku v Tipsportu a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Obhájí titul Němci, nebo konečně na trůn vrátí Brazilce? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS...

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

Pyrenejská řež pro Španěly? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Hned druhý den šampionátu nás čeká jeden z hitů, ve kterém tipéři favorizují Španěly. Vstupte do největší komunity...

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Messi a spol. jdou pro životně důležitou výhru, ale proti stojí silní Chorvaté! Vstupte do největší komunity sázkařů a...

Jak digitalizace a 3D modely pronikají do dopravních staveb

Jak digitalizace a 3D modely pronikají do dopravních staveb

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) chce na dopravních stavbách co nejdříve zavést do praxe využití digitálních...

Další z rubriky

Učit se dá i jinak, hlásí Smíchovská střední průmyslová škola

Učit se dá i jinak, hlásí Smíchovská střední průmyslová škola

Smíchovská střední průmyslová škola v Preslově ulici v Praze je jednou ze dvou středních škol v zemi, která v pilotním...

Ošetření vody v přírodních jezírkách přípravky řady PROJEZÍRKA®

Ošetření vody v přírodních jezírkách přípravky řady PROJEZÍRKA®

Obliba koupacích a okrasných jezírek roste. Jedná se o relaxační zónu, která ladí s okolím a zapadá do koloritu...

Dýchejte čistý vzduch, pomůže vám v tom centrální vysavač

Dýchejte čistý vzduch, pomůže vám v tom centrální vysavač

Už vás nebaví vdechovat prach s alergeny a trápit se s neúčinnými a hlučnými vysavači? Pořiďte si centrální vysavač,...

Najdete na iDNES.cz