Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stát od dubna rozdává 100 milionů na hospodaření s dešťovou vodou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se už těšíte na zahrádkářskou sezónu, ale děsíte se následného vyúčtování za vodné nebo stočné? Máme pro vás dobrou zprávu. Ministerstvo životního prostředí připravuje dotační program. Žadatelé získají až 60 tisíc korun.

Stát bude rozdávat miliony na podporu hospodaření s dešťovou vodou. | foto: Irriga s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový dotační program vychází z plánovaného boje ministerstva proti dlouhým obdobím sucha. „Nemáme tolik vody, abychom s ní mohli plýtvat nebo se o ni nestarat,“ prohlásil Jan Daňhelka, náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu.

Období vodního blahobytu skončilo

Věděli jste, že můžete získat dotace na závlahu fotbalových hřišť?

Pracovníci společnosti IRRIGA s.r.o. se již přes 20 let komplexně zabývají závlahovými systémy.

Za tuto dobu realizovali více než 700 projektů zahrad, přes 50 projektů fotbalových hřišť, více než 20 parků a starají se o 4 golfová hřiště.

Voda se stává čím dál vzácnější komoditou a spousta majitelů rodinných domů v dnešní době ustoupila od sběru dešťové vody do sudů, zalévání zahrady z hadice je pro ně pohodlnější. Centrum pro životní prostředí a hodnocení krajiny Ekotoxa ale ve své studii o rizicích spojených s vodou varuje: „Může dojít k omezení zdrojů, navíc se očekává, že vyšší teploty způsobí zvýšenou poptávku, zvláště na zavlažování a zásobování měst. To povede k nárůstu konkurence o dostupné zdroje. Kromě povrchových zdrojů lze očekávat i změny vydatnosti podzemních zdrojů.“

Nový dotační program MŽP s pracovním názvem Modrá úsporám a oficiálním pojmenováním Dešťovka má za hlavní cíl omezení plýtvání vodou. Mezi občany by se mělo od dubna 2017 rozdělit několik set milionů korun, které půjdou z rozpočtu Státního fondu životního prostředí. Již nyní můžete vyplnit formulář zájemce o dotaci na sběr dešťové vody a společnost IRRIGA za Vás část podkladů připraví. Poté Vás bude kontaktovat, jak postupovat dále, aby vám nic neuteklo.

Modrá úsporám pomůže zahrádkářům i majitelům bytů

Ministerstvo životního prostředí plánuje ve městech zřídit mokřady či jezírka a nevzhledné betonové plochy by měly nahradit zatravňovací dlaždice nebo štěrkové trávníky. Počítá se také s výstavbou nových přehradních nádrží. Majitelům zahrad by stát přispíval třeba na nákup nádrží na dešťovou vodu, ale i na vybudování zahradního jezírka, které by sloužilo k zalévání zahrady. Zkrátka nepřijdou ani ti, co bydlí v bytech. Mohli by získat peníze na moderní technologie, které umožní úsporu pitné vody.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Dotace lze využít i na závlahu zahrady.

Plastové nádrže vám mohou ušetřit přes polovinu spotřeby vody

Díky dotačnímu programu můžete významně ušetřit za vodu. Dotaci totiž bude možné využít třeba na ucelený systém hospodaření s dešťovou vodou od společnosti IRRIGA s.r.o. Nabízí podzemní i nadzemní plastové nádrže na dešťovou vodu. Vodu z nich můžete využít nejen na zalévání zahrady, ale i v domě jako užitkovou vodu pro splachování WC nebo na praní. Ušetříte tak nejen své peníze, ale i životní prostředí. Na plastovou nádrž, včetně její instalace, můžete získat až 50% dotaci!

Navíc nemusíte obcházet zahradu s konví nebo za sebou táhnout hadici. Automatický zavlažovací systém myslí na pravidelnou dávku vody pro vaše rostliny za vás. Celou plochu zavlaží rovnoměrně a dokonce šetří s vodou. Díky promyšlenému systému čidel a meteostanic systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

V poměru cena/výkon jsou nejvýhodnější volbou plastové nádrže.

Tyto meteostanice navíc nemusíte kupovat, protože se potřebné informace aktualizují pomocí Wi-Fi připojení s internetem. Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší, a proto spotřebují až o polovinu méně vody. Závlahu můžete ovládat dokonce přes internet, například svým chytrým telefonem.

V nabídce najdete plastové nádrže o objemech 3 000 až 6 000 litrů, ze kterých si můžete snadno vytvořit sestavu akumulačních nádrží o libovolných objemech až do 24 000 litrů. Společnost IRRIGA s.r.o. k nádržím dodává také záchytné i průtočné filtry na vodu, čerpadla, poklopy a další příslušenství. Dále dodává ucelené systémy hospodaření s dešťovou vodou.

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných...

IRRIGA je profesionální firma, která má za sebou více než 700 úspěšných projektů.

Společnost IRRIGA s.r.o. má téměř 20leté zkušenosti a v současné době se stala leaderem v oboru. Patří skutečně k několika málo autorizovaným firmám na závlahové systémy. Zajišťuje komplexní realizaci projektu, od zpracování dokumentace až po vlastní realizaci a následný servis.

Více informací najdete na www.irriga.cz a na e-shopu www.az-shop.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Univerzita přesně k vašim službám

Univerzita přesně k vašim službám

Je statisticky dokázáno, že čím má člověk vyšší vzdělání, tím pravděpodobně najde lepší uplatnění. Dnes je na trhu...

Vyberte ten správný party stan

Vyberte ten správný party stan

K létu neodmyslitelně patří venkovní zábava. Když se ale občas objeví nějaký mráček, je dobré být připraven. Pokud...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Najdete na iDNES.cz