Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Starostka, která jde do boje o Senát s plánem a vizí

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Záchrana městské nemocnice, nové koupaliště, vznik pracovních míst. To je jen stručný výčet práce, kterou během svého působení v čele žatecké radnice odvedla Zdeňka Hamousová. Nyní se starostka rozhodla své zkušenosti zúročit ve prospěch celého regionu. Jako nezávislá kandidátka s podporou hnutí ANO se uchází o senátorský post za Žatecko, Lounsko, Rakovnicko a Podbořansko.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chci propojit senát se skutečným životem lidí, říká kandidátka Zdeňka Hamousová | foto: Politické hnutí ANO

Zdeňka Hamousová si nedělá iluze o rozdílnosti práce starostky a senátorky. Přesto, nebo spíš právě proto, věří, že obě náročné role dokáže skloubit dohromady a jako senátorka pomoci celému regionu. „Za většinu svých úspěchů na pozici starostky vděčím tomu, že umím dostat potřebné lidi k jednacímu stolu a přesvědčit je ke spolupráci,“ říká Zdeňka Hamousová. Její blízcí spolupracovníci tato slova potvrzují. Starostka je podle jejich hodnocení člověk, který nenechává nic náhodě a k jednacímu stolu sedá s konkrétními návrhy.

Jedním z nejdůležitějších témat, která hýbou regionem, kde Zdeňka Hamousová kandiduje, je dostavba rychlostních komunikací R6 a R7. „Řešení není jen v otázce financí,“ vysvětluje starostka Žatce. „Stejně důležité je, aby byl celý projekt po všech stránkách dobře připravený a aby se s klíčovými lidmi a institucemi jednalo tak, aby v okamžiku, kdy se peníze uvolní, mohla stavba rychlostních komunikací rychle začít a bez průtahů pokračovat.“

Ruku v ruce s řešením dopravní obslužnosti jde zajištění dostupnosti služeb a zdravotní péče. Zkušenosti v této oblasti Zdeňka Hamousová nasbírala při záchraně žatecké nemocnice. Díky tomu, že se jí podařilo s VZP nasmlouvat zachování stávajícího rozsahu péče, Lounsko nepřišlo o svou jedinou nemocnici, která zde poskytuje akutní lůžkovou péči. V roli senátorky se chce zasadit, aby zdravotní péče zůstala dostupná v celém regionu.

Vizitkou dosavadní práce Zdeňky Hamousové ve vedení Žatce je rozvoj města. „V uplynulých letech se mi podařilo získat z různých zdrojů dotace ve výši přesahující 100 milionů korun,“ upřesňuje starostka. Peníze plynuly do nových pracovních míst, nových sportovišť, realizovalo se koupaliště, cyklostezka a mnoho dalších projektů. Vedle toho se podařilo zateplit významné žatecké budovy, což městské pokladně v budoucnu ušetří na provozních nákladech a energiích. „Když se starosta o svoje město opravdu stará a nebojí se práce, tak se podobné projekty daří. A já se nebojím ani práce senátorky. Baví mě to a umím si na to najít čas. Ráda bych proto rozšířila svůj záběr a pomohla nejen Žatecku, ale celému Lounsku, Rakovnicku a Podbořansku,“ říká Zdeňka Hamousová. Je přesvědčena, že jako nezávislé senátorce s podporou hnutí ANO se jí otevřou další dveře na úřadech a bude mít lepší přístup ke klíčovým ministrům, kteří mohou jejímu regionu pomoci.

Mezi plány Zdeňky Hamousové patří také zviditelnění celého regionu. Město Žatec získalo tři roky po sobě 1. místo v soutěži o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městské památkové rezervace a zóny v Ústeckém kraji. Už nyní začala starostka pracovat na zápisu žateckých chmelových památek na Seznam světového dědictví UNESCO. „Projektů a příležitostí ke zviditelnění našeho regionu je tady spousta. Ráda bych, abychom na něj byli hrdí nejen my, kdo tady žijeme. Chci, aby o nás věděli i ostatní, abychom byli atraktivní lokalitou pro investory i návštěvníky,“ dodává Zdeňka Hamousová.

Zdeňka Hamousová kandiduje s číslem 3 v senátním obvodu Louny.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.