Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stanou se brýle na čtení historií?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Presbyopie, čili vetchozrakost. Slovo, které uslyší od svého očního lékaře řada lidí po čtyřicítce. Není to klasická dioptrická vada. Jde o fyziologickou ztrátu akomodace, tedy schopnosti zaostřovat do blízka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zlínské oční centrum - Klinika oční a estetické chirurgie Zlín | foto: Zlínské oční centrum - Klinika oční a estetické chirurgie Zlín

Při akomodaci se zvětšuje zakřivení oční čočky, především jejího předního povrchu. S přibývajícím věkem elasticita oční čočky klesá a s ní i schopnost zaostřování.

I když tento proces začíná již v mládí, projevuje se výrazněji teprve ve věku kolem 40 let, kdy se naše schopnost akomodace sníží do té míry, že již není možné oko zaostřovat na blízko. Abychom si mohli přečíst noviny nebo knihu, musíme je držet na délku paže - a brzy nám i paže přestávají stačit.

S postupem let se stav zhoršuje a stabilizuje se kolem věku šedesáti let. Presbyopie se týká 40 % lidí středního a 90 % vyššího věku.

Po dlouhá léta bylo jediným možným řešením pouze nošení brýlové korekce. V současnosti je možno presbyopii řešit dvěma způsoby-– nošením brýlí nebo implantací nitrooční multifokální čočky.

Brýle jsou pro stále více lidí obtěžující v mnoha směrech (sport, střídání brýlí na blízko a do dálky při čtení či při sledování TV, počítače, při řízení...), proto se renomovaní výrobci nitroočních čoček zaměřili na vývoj multifokálních nitroočních implantátů, které by nahradily ztrátu schopnosti akomodace.

Velké zkušenosti s uvedeným řešením vetchozrakosti má doc. MUDr. Zdeněk Smečka z Kliniky oční a estetické chirurgie ve Zlíně ve spolupráci s firmami Alcon a Zeiss ( přední světoví výrobci nitroočních čoček ). Multifokální nitrooční čočky dokáží vyřešit současně 3 vady - krátkozrakost, dalekozrakost a případný šedý zákal (hranice výskytu šedého zákalu-katarakty se neustále snižuje, není výjimkou již ve 45-50 letech).

V čočkách je dokonce obsažen UV filtr, který chrání oči-sítnici před UV zářením. Jedním z nejdůležitějších úkonů při vyšetření, zda je implantace nitrooční čočky vhodná, je podrobné vyšetření a vyměření nitrooční čočky "na míru" pro každého člověka, neboť nikdo nemá výsledky biometrie stejné.

Zlínské oční centrum - přístrojInformujte se podrobně na oční klinice a své dotazy směřujte na zkušenosti pracoviště a očního chirurga, na kvalitu implantovaných čoček, na podrobné vyšetření a samozřejmě i na cenu. Například Klinika oční a estetické chirurgie provádí implantace multifokálních nitroočních čoček již od 19 000 Kč. Investice je vratná již za pár let, spočítejte si náklady na kvalitní brýlové obruby a skla.

Je tedy na každém z vás, zda budete chtít aktivně a bez brýlí prožít střední či vyšší věk.

Kontakt

Klinika oční a estetické chirurgie, Zlín
Slovenská 5184
760 01 Zlín
Telefon a fax: 577 430 477, 577 212 286, 577 212 287
e-mail: info@klinikazlin.cz
www.klinikazlin.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz