Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stanou se brýle na čtení historií?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Presbyopie, čili vetchozrakost. Slovo, které uslyší od svého očního lékaře řada lidí po čtyřicítce. Není to klasická dioptrická vada. Jde o fyziologickou ztrátu akomodace, tedy schopnosti zaostřovat do blízka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zlínské oční centrum - Klinika oční a estetické chirurgie Zlín | foto: Zlínské oční centrum - Klinika oční a estetické chirurgie Zlín

Při akomodaci se zvětšuje zakřivení oční čočky, především jejího předního povrchu. S přibývajícím věkem elasticita oční čočky klesá a s ní i schopnost zaostřování.

I když tento proces začíná již v mládí, projevuje se výrazněji teprve ve věku kolem 40 let, kdy se naše schopnost akomodace sníží do té míry, že již není možné oko zaostřovat na blízko. Abychom si mohli přečíst noviny nebo knihu, musíme je držet na délku paže - a brzy nám i paže přestávají stačit.

S postupem let se stav zhoršuje a stabilizuje se kolem věku šedesáti let. Presbyopie se týká 40 % lidí středního a 90 % vyššího věku.

Po dlouhá léta bylo jediným možným řešením pouze nošení brýlové korekce. V současnosti je možno presbyopii řešit dvěma způsoby-– nošením brýlí nebo implantací nitrooční multifokální čočky.

Brýle jsou pro stále více lidí obtěžující v mnoha směrech (sport, střídání brýlí na blízko a do dálky při čtení či při sledování TV, počítače, při řízení...), proto se renomovaní výrobci nitroočních čoček zaměřili na vývoj multifokálních nitroočních implantátů, které by nahradily ztrátu schopnosti akomodace.

Velké zkušenosti s uvedeným řešením vetchozrakosti má doc. MUDr. Zdeněk Smečka z Kliniky oční a estetické chirurgie ve Zlíně ve spolupráci s firmami Alcon a Zeiss ( přední světoví výrobci nitroočních čoček ). Multifokální nitrooční čočky dokáží vyřešit současně 3 vady - krátkozrakost, dalekozrakost a případný šedý zákal (hranice výskytu šedého zákalu-katarakty se neustále snižuje, není výjimkou již ve 45-50 letech).

V čočkách je dokonce obsažen UV filtr, který chrání oči-sítnici před UV zářením. Jedním z nejdůležitějších úkonů při vyšetření, zda je implantace nitrooční čočky vhodná, je podrobné vyšetření a vyměření nitrooční čočky "na míru" pro každého člověka, neboť nikdo nemá výsledky biometrie stejné.

Zlínské oční centrum - přístrojInformujte se podrobně na oční klinice a své dotazy směřujte na zkušenosti pracoviště a očního chirurga, na kvalitu implantovaných čoček, na podrobné vyšetření a samozřejmě i na cenu. Například Klinika oční a estetické chirurgie provádí implantace multifokálních nitroočních čoček již od 19 000 Kč. Investice je vratná již za pár let, spočítejte si náklady na kvalitní brýlové obruby a skla.

Je tedy na každém z vás, zda budete chtít aktivně a bez brýlí prožít střední či vyšší věk.

Kontakt

Klinika oční a estetické chirurgie, Zlín
Slovenská 5184
760 01 Zlín
Telefon a fax: 577 430 477, 577 212 286, 577 212 287
e-mail: info@klinikazlin.cz
www.klinikazlin.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Najdete na iDNES.cz