Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zajímáte se o srovnání cen elektřiny a plynu? Výslednou cenu lze porovnávat poměrně snadno – cena bývá vyjádřena jedním konkrétním číslem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné | foto: PRE

Srovnání cen elektřiny a plynu - v obchodních podmínkách dodavatelů elektřiny a plynu

Pro to, aby finální cena energií zůstala opravdu nízká, je neméně důležité (ale také bohužel složitější) porovnání všeobecných obchodních podmínek jednotlivých dodavatelů, při srovnání cen elektřiny a plynu.

Jak uspěla Pražská energetika v srovnání cen elektřiny a plynu u zákazníků

Jak uspěla Pražská energetika v srovnání cen elektřiny a plynu u zákazníků

Kdo někdy studoval ony několikastránkové obchodní podmínky psané zpravidla drobnohledným písmem, prošpikované spoustou zkratek, odkazů a kliček, by se sám od sebe do porovnávání podobných dokumentů dobrovolně nepouštěl. Přitom právě nevýhodné obchodní podmínky mohou zdánlivě výhodnou cenu nečekaně navýšit a zákazníka tak nemile překvapit.

Tohoto nezáviděníhodného úkolu se ujal analytik Petr Woff, který své analýzy publikuje na www.cenyenergie.cz. Tentokrát se svými kolegy analyzovali aktuálně účinné obchodní podmínky jednotlivých dodavatelů energií. Pokud náhodou některý dodavatel měl několik variant podmínek, byly hodnoceny ty nejméně povedené. Už předloni analytici vypíchli prohřešky, za které dodavatelům udělovali pomyslné trestné body. Zjistili například, že někteří dodavatelé elektřiny a plynu libovolně zvedají zálohy, nevracejí přeplatky či komplikují zákazníkovi odstoupení od smlouvy. 

marketingový specialista PRE Josef Raffay

marketingový specialista PRE Josef Raffay

Pro letošní hodnocení stanovili deset základních prohřešků v obchodních podmínkách, za které jednotlivým dodavatelům udělovali trestné body, následně seřadili dodavatele podle přívětivosti jejich obchodních podmínek a nakonec každou firmu podrobně prověřili. Na výsledky této analýzy a umístění naší společnosti na pomyslném žebříčku přívětivosti jsme se zeptali marketingového specialisty Josefa Raffaye z úseku Obchodního ředitele PRE.

Za co například bylo možné získat „černý puntík“, tedy trestné body? Kolik jich dodavatel mohl celkem získat?
Trestné body, celkem 18, mohl dodavatel získat například za zmínku o aktivačním či registračním poplatku, u smlouvy na dobu neurčitou za výpovědní lhůtu delší než měsíc, za možnost libovolně či za jistých okolností měnit během roku zálohy (místo aby zálohy stanovil pevně před každým fakturačním obdobím, nebo pro celý kalendářní rok), pokud dodavatel připouští možnost, že změnu smluvních podmínek nesdělí zákazníkovi adresně a individuálně, či pokud dodavatel nemá na svém webu jednoduše dostupný dokument, na který se v obchodních podmínkách odkazuje. Hodnocení šlo však také obrátit, aby výsledek vyzněl pozitivně – dokonale přátelský dodavatel energií tak mohl získat 18 kladných bodů.

Jak dopadla v tomto srovnání Pražská energetika?
Pražská energetika dopadla v tomto srovnání velice dobře. Stoprocentní úspěch znamená, že dodavatel obdržel všech 18 kladných bodů. Podle zmiňované analýzy nejpříznivější obchodní podmínky mají E.ON Energy a Pražská energetika, shodně nasbíraly 14 kladných bodů, tedy 78 % možných.

Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné
Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné
Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné
Srovnání cen elektřiny a plynu jsou od Pražské energetiky výhodné

Za co PRE dostala mínus?
Po dvou mínusových bodech jsme získali za to, že PRE může převést všechny přeplatky do dalšího fakturačního období, a za to, že změnu obchodních podmínek oznamujeme pouze na webu.

Do portfolia dceřiných společností PRE patří i Yello Energy? Jak ta dopadla?
Yello Energy byla úspěšná v jiném průzkumu serveru cenyenergie.cz, a sice v dlouhodobém měření cenové výhodnosti – umístila se jako čtvrtá nejvýhodnější z 24 sledovaných společností. To je zcela v souladu s ideou nabízet nejlepší poměr cena/výkon. Nejkratší obchodní podmínky na trhu a čtvrté nejlevnější, takové je Yello.

Zajímá Vás více, jak uspěla Pražská energetika ve srovnání cen elektřiny a plynu mezi ostatními dodavateli elektřiny a plynu? Více informací se dozvíte na stránkách www.pre.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Najdete na iDNES.cz