Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Správné odličování je základ. Nedělejte v něm zbytečné chyby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud zanedbáváte odličování, nedopřáváte pleti tolik potřebný čas k odpočinku. Výsledkem mohou být předčasné vrásky, ucpané póry a unavená pleť. Jaké jsou tedy největší chyby, kterých se při odličování můžete dopustit?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správné odličování je základ. | foto: HARTMANN – RICO

1. Večer jste unavená a odličování necháváte na ráno. Největší chyba v odličování, jaké se můžete dopustit. Přestože pleť ráno důkladně vyčistíte, nemá možnost odpočinku a regenerace v průběhu noci, kdy odpočívá celý zbytek těla. Pokud se ráno nalíčíte do dalšího pracovního dne, odpočinek své pleti prakticky nedopřejete. Výsledkem je unavená pleť, ucpané póry, olupující se šupinky nebo pupínky. Přispíváte tím také k předčasnému stárnutí pleti a vráskám! Nezanedbávejte proto odličování a čištění pleti před spaním. 

Správné odličování je základ. 2

2. Šetříte na odličovacích tampónech. Zvládnete si odlíčit oči, tváře i rty jediným tampónem? Šetříte peníze za nákup odličovacích tampónů, ale nešetříte svou pleť. Špinavý tampón na pleti zanechává velké množství nečistot. Přestože používáte kvalitní odličovací přípravky, pleť není čistá. Naopak si líčidla po tvářích rozmažete. Tampóny proto vyměňujte, dokud poslední, který během vašeho odličování použijete, nezůstane zcela čistý.

3. Nelíčíte se, proto vám odličování připadá zbytečné.
I když se nelíčíte, střádáte přes celý den na své pleti škodliviny z okolního prostředí. Tyto nečistoty je třeba z pleti doslova umýt, aby pokožka mohla volně dýchat a nezanášely se póry. Proto i ve dnech kdy se nelíčíte, například přes víkend, večerní rituál nezanedbávejte a pleť důkladně vyčistěte.

Bel Lotion Aloe Vera

Bel Lotion Aloe Vera

4. K odlíčení vám stačí voda a mýdlo. I kdyby vám vlastní prababička tvrdila, že obličeji stačí voda a mýdlo, nevěřte jí. Alkalické mýdlo (tj. běžné mýdlo na ruce) na pleť nepatří, protože narušuje její vrchní ochrannou vrstvu a nadměrně ji vysušuje. Na vysušené pleti se pak mohou tvořit olupující se plochy kůže. K odličování a čistění pleti používejte výhradně odličovací kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti a kvalitní odličovací tampóny.

5. Krk a dekolt neodličujete. Při odličování byste neměla zapomínat ani na svůj krk a dekolt. Kůže je v těchto místech velmi jemná, a pokud se o ni dobře nepostaráte, objeví se zde první vrásky. Pro odličování krku jsou vhodnější větší oválné tampóny. Nezapomínejte ani na to, že zvlhčená pokožka se odličuje mnohem snáze a efektivněji. Nedřete proto partie krku a dekoltu téměř suchými odličovacími tampóny.

Bel Lotion mořské minerály

Bel Lotion mořské minerály

6. Zkuste vyměnit tampóny za kvalitnější. Důkladné odlíčení závisí na kvalitě odličovacích tampónů. Pokud během odličování pouštějí chloupky, určitě je vyměňte za kvalitnější. Drobné vatové chloupky totiž v pórech ulpí namísto nečistot a přes noc působí stejně škodlivě jako zbytky líčidel.

logo Bel

Vyvarujte se používání klasické vaty nebo nekvalitních odličovacích tampónů. Hledejte spíše tampóny s pevnou strukturou. Ideální je kombinace kvalitní bavlny a mikrovlákna, které tampónům propůjčuje pevnost i jemnost. Tento komfort pleti zajistí například vlhčené tampóny Bel Lotion Pads.

Více informací se dozvíte na stránkách www.odlicovani.cz nebo na facebooku - Moderní odličování.


Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Najdete na iDNES.cz