Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zdravá, vyvážená a chutná strava, která splňuje veškeré nutriční a fyziologické potřeby psů, je jedním ze základních předpokladů životní pohody a pevného zdraví. To platí pro všechny životní etapy Vašeho pejska.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege. | foto: A - VET s.r.o.

Štěněti musíme zajistit dostatek energie, bílkovin a esenciálních vitamínů a minerálů pro správný vývoj a růst. Dospělé psy chceme udržet co nejdéle v perfektní kondici při zachování zdraví. U psích seniorů musíme myslet na jejich specifické nutriční potřeby a ochranu životně důležitých orgánů, které jsou již často postiženy nejrůznějšími stařeckými neduhy. S tím vším nám může správně zvolená dieta pomoci. Dokonce i u pejsků, kteří trpí různými zdravotními problémy, jako jsou alergie, orgánová onemocnění nebo třeba problémy s pohybovým aparátem, může mít vliv diety zcela zásadní význam.

Není proto divu, že veterinární lékaři, výrobci krmiv a samozřejmě i chovatelé přikládají výběru správného způsobu krmení stále větší pozornost. Nabídka nejrůznějších druhů a typů krmiv je dnes obrovská, výrobci krmiv se předhánějí, kdo nabídne lepší produkt a objevují se stále nové trendy ve výživě psů. S tím však souvisí i fakt, že se rozšiřují všelijaké mýty a omyly, jejichž zdrojem bývají často nadšenci a samozvaní odborníci na výživu, kterým bohužel schází elementární vzdělání v oblasti fyziologie, výživy a zdraví zvířat. Pro běžného spotřebitele je tak čím dál těžší se v problematice správně zorientovat, přičemž každý by chtěl pro svého mazlíčka jen to nejlepší.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Co tedy máme od krmiva očekávat?

Optimálně zvolená dieta by měla být v prvé řadě nutričně vyvážená, pokud jde o obsah základních živin a esenciálních vitamínů a minerálů, a také chutná – potěšení a radost z krmení jistě přispěje k celkové pohodě každého pejska. Obsah živin musí odpovídat individuálním potřebám psa, protože nejen věk, ale i životní styl, plemenná příslušnost a další faktory ovlivňují jeho fyziologickou potřebu živin. Pokud si chcete být jistí, že Vámi vybrané krmivo bude tento zásadní požadavek splňovat, vybírejte prémiové nebo ještě lépe superprémiové značky zkušených výrobců, kteří při vývoji krmiv pro psy spolupracují s veterinárními lékaři.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Dalším velmi důležitým parametrem je kvalita použitých surovin a technologie výroby krmiv. Tyto faktory ovlivňují stravitelnost a využitelnost živin, které Váš pes v krmivu přijímá. Správně tepelně opracované suroviny jsou mnohem lépe stravitelné, než syrové maso a zelenina. Existují i další způsoby úpravy základních surovin, aby se zlepšily jejich vlastnosti. Je to například hydrolyzace proteinů, kdy jsou bílkoviny enzymaticky rozštěpeny na menší částice. To jednak zvyšuje stravitelnost, zrychluje vstřebávání aminokyselin z trávícího traktu, které mohou putovat rovnou do svalové tkáně a přispívat tak k tvorbě a udržení svalové hmoty. Jejich další obrovskou výhodou je fakt, že mají menší potenciál vyvolávat alergické reakce.

Kvalitní krmivo Vašemu psovi kromě výše zmíněných základních předpokladů nabídne řadu dalších benefitů. Samozřejmostí by měl být přídavek přirozených antioxidantů, které nejen že chrání krmivo před žluknutím, ale také napomáhají v boji proti volným radikálům a pomáhají zvyšovat výkonnost imunitního systému.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Přídavek omega-3 a omega-6 mastných kyselin ve správném poměru má blahodárný vliv na zdraví kůže a srsti, vývoj mozku a sítnice u štěňat, a nezanedbatelným přínosem je jejich protizánětlivý efekt, zejména pak u pejsků, kteří trpí alergiemi anebo artrózou.

Artróza a problémy s klouby se nevyhýbají ani pejskům, zejména pokud jde o velká plemena a psí pány a dámy, kteří již dosáhli seniorského věku. Různé studie uvádějí, že výskyt artrotických změn u psů starších sedmi let přesahuje 80%. Glukosamin a chondroitin, což jsou stavební kmeny kloubní chrupavky tak mohou, pokud jsou v adekvátním množství přidány do krmiva, rozvoj těchto změn zpomalovat a pejskům, kteří již artrózou trpí, přinášet úlevu.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Správná výživa pro Vašeho psa není luxus. Je to Privilege.

Nemůžeme opomenout ani zdravé trávení a funkci trávícího systému. Co si budeme povídat, perfektní trávení a optimální množství a konzistence stolice, eliminace plynatosti a snížení zápachu stolice činí i pro nás soužití se psem příjemnější. Za tímto účelem se do krmiv přidávají zdroje rozpustné vlákniny, která podporuje střevní mikroflóru, jako je například řepná dužnina nebo droždí (zdroj manno-oligosacharidů), a extrakt z rostliny Yucca shidigera.

Jestli se teď máte chuť zeptat, kde takto skvělé krmivo sehnat a nenechat se přitom zruinovat, máme pro Vás skvělou zprávu. Superprémiové krmivo Privilege perfektně splňuje všechny uvedené parametry, pochází ze Španělska od výrobce, který má více než 50-ti leté zkušenosti ve výživě lidí a zvířat. Použité suroviny mají stejnou kvalitu, jako by byly určeny pro lidskou spotřebu. To vše za cenu, která Vás potěší. Dobrá výživa není luxus. Je to Privilege.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Najdete na iDNES.cz