Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Správná rekonstrukce by měla být spojena s praktičností

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plánujete rekonstrukci vašeho domu nebo bytu? Je jasné, že primárně hledíte na celkové zvelebení vašeho domova po estetické stránce. Tento směr ale není tím jediným, kterým byste se měli vydat. Nezapomínejte také na celkovou praktičnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správná rekonstrukce by měla být spojena s praktičností | foto: Jiří Fraus

S čím by měla souviset a na co se zaměřit nejvíce? Přinášíme vám krátký přehled možností, se kterými zaručeně nešlápnete vedle ani vy!

Měníte okna?

Pokud berete rekonstrukci skutečně vážně, určitě se nevyhnete ani výměně oken. Krok, který je spojený primárně s lepší izolací. A ta přináší nemalé budoucí úspory hlavně v nákladech za vytápění. Díky tomu se investice do nových oken nejenom rychle vrátí, ale následně už budete jenom vydělávat. Při výběru nezapomínáme na několik důležitých kritérií, které začínají tím, zda zvolíme okna:

  • Plastová
  • Dřevěná
  • Hliníková

S výběrem souvisí také typ otevírání. Tedy zda okno bude otvíratelné, a jakým způsobem. Pokud budou, doporučujeme nainstalovat i ochranné sítě proti hmyzu. Proč? Jelikož v létě vám pomohou ve chvíli, kdy se budete chtít zbavit nepříjemných much, komárů, nebo vos. Do vašeho interiéru se zkrátka a jednoduše nedostanou.

Užívejte si spokojeného ticha

Bydlíte v panelovém domě a to hlavní, co vám vadí, je hluk od vašich sousedů? Zapomeňte na domluvy a výzvy, jelikož i tento problém umí vyřešit správný postup rekonstrukce. Její praktičnost oceníte ve chvíli, kdy budete chtít eliminovat hluk od lidí, kteří bydlí nad vámi, vedle vás, ale třeba i pod vámi. To zajistí izolace stropu, stěn, ale i vhodná kročejová izolace. Zároveň připomeňme, že konkrétní izolační vrstva funguje i obráceně. Co to znamená? Třeba fakt, že hlasitou hudbu či plačící dítě neuslyší vaši sousedé.

Myslete i na efektivní vytápění

Pravděpodobně jeden z nejdůležitějších kroků, pokud rekonstruujete. I když může být spojený s nemalou investicí, společně se podíváme na to, proč je taková investice skutečně správnou. Základem je samozřejmě volba ideálního ohřevu vody v topném systému. Parametry, na které hledět, jsou jasné. Vysoká efektivita spojená s nízkou spotřebou. Zde dominují možnosti, jako jsou:

  • Tepelná čerpadla
  • Plynové kotle
  • Kondenzační kotle

Důležité je také vědět, že klasické radiátory nemusí být vždy tou nejlepší volbou. Proč? Jelikož teplo nedistribuují rovnoměrně a voda v nich musí být ohřátá na velmi vysokou teplotu. Lepším řešením je podlahové vytápění Gabotherm. A to proto, že teplo je distribuováno rovnoměrně po celé místnosti, kdy zároveň stoupá směrem nahoru. Druhým pozitivem je i fakt, že voda v daném systému může být až o desítky stupňů chladnější, než v radiátorech. A to logicky přináší nemalé finanční úspory, které pocítíte vždy po topné sezoně, kdy vám přijde vyúčtování.

Výhodou daného systému je i to, že může být nainstalován v podstatě pod jakoukoliv podlahovou krytinu. Je tedy jenom na vás, zda vsadíte na podlahy dřevěné či laminátové, zda budete využívat dlažbu, nebo dnes tolik moderní a odolná linolea. Problémem nemusí být ani klasický koberec.

Zaměřte se také na dostatek úložných prostor

Tento problém trápí nejenom obyvatele v bytech, ale trápí také majitele rodinných domků. Pokud nevíte, jak danou komplikaci vyřešit, můžete ji také spojit s rekonstrukcí. Pomůže správná volba nábytku. Skříně, komody, police nebo jiné kousky jsou naprostým základem. Zaměříte-li se také na dnes velmi oblíbený nábytek Black Red White, můžete zvolit takové možnosti, které nabídnou řešení vašeho problému. Jako ideální příklad poslouží třeba postel, stejně jako gauč. Obě varianty nezbytného nábytku lze volit s úložnými prostory. Díky tomu tam kdykoliv uschováte všechny věci, které sice už nepotřebujete, ale zároveň vám je líto je vyhodit.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz