Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Správa nemovitostí: provoz vašeho bytového domu zajistí profesionálové

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vlastníte bytový dům nebo jste členem společenství vlastníků bytů? Máte málo času a mnoho práce se správou budovy? Správa nemovitostí je práce na 24 hodin denně a mezi její činnosti spadá veškeré řízení domu od údržbářských prací, přes účetní, až po právnické.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správa nemovitostí: Provoz vašeho bytového domu v rukou profesionálů | foto: Správa nemovitostí

Mezi činnosti správy nemovitostí patří například zajišťování uzavírání smluv o dodávkách služeb, energií, údržeb i oprav týkajících se nemovitosti. Správa nemovitosti má mimo jiné na starost shánění vhodné firmy pro úklid a zajištění provozu výtahů i dodavatele tepla.

Pravidelné revize a kontroly domu včetně vždy aktuální technické dokumentace

Zajišťuje také pravidelné revize a kontroly včetně předkládání cenových nabídek na odstranění případných nedostatků. Poskytuje i nepřetržité havarijní služby a provádí běžné opravy a údržby na základě požadavku výboru společenství vlastníků.

Ke všem těmto záležitostem vede technickou dokumentaci, kterou také pravidelně aktualizuje. Spadají sem projektové dokumentace, revizní zprávy i pasporty domu.

Povinností správy nemovitosti je vedení přehledné evidence a dokladů o příjmech a výdajích spojených se správou domu a pozemku, a to především činností týkajících se oprav a údržby poskytovaných s užíváním jednotek.

Vedení účetnictví a vybírání zálohových měsíčních plateb

Správa nemovitosti vede i účetnictví dle platných předpisů zákona 563/91 Sb., včetně vypracování daňového přiznání za každý účetní rok, pokud vznikne nutnost jeho podání. Jednou ročně předkládá zprávy o své činnosti, zejména o finančním hospodaření společenství vlastníků jednotek i o stavu společných částí domu a pozemku.

Také zajišťuje vybírání zálohových měsíčních plateb od vlastníků jednotek na dodávky služeb spojených s užíváním předmětné jednotky a společných částí domu, příspěvky do fondů oprav a odměny za výkon funkce správce.

Správa nemovitostí v dobrých rukou profesionální firmy

Správou bytového domu byste tedy měli pověřit profesionální firmu, která má v tomto oboru značné zkušenosti. Jednou takovou je Správa nemovitostí 16, s.r.o., která je tu pro vás již 14. rokem.

Společnost Správa nemovitostí 16, s.r.o. se v současné době stará o komplexní venkovní a vnitřní prostory u více než 220 objektů v Praze 365 dní v roce. Nabízí kompletní facility management, kromě správy nemovitostí si u ní můžete poptat také úklid, údržbu a ostrahu objektů.

Více informací o společnosti Správa nemovitostí 16, s.r.o. a celou její nabídku služeb najdete na www.sprava16.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité.
Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité

Lidí, kteří si chodí půjčit do banky, ubývá. Potřebují-li větší obnos, zpravidla jim nic jiného nezbývá, avšak pro pár desetitisíců zamíří raději k...  celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou.
Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou

125 zemí světa, 25 let zkušeností, špičkoví průvodci – to nabízí Cestovní kancelář SEN, která startuje prodej poznávacích zájezdů first minute s rekordní 13%...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.