Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sport park pro seniory v Praze 4 nabízí seniorům fitness v přírodě

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Moderní sport park se speciálními cvičebními stroji, relaxační otevřený areál rozdělený na aktivní a klidovou zónu, místo aktivního odpočinku převážně pro seniory, ale samozřejmě nejen pro ně – to všechno v jednom představuje radnicí nově vybudovaný Sport park pro seniory v Podolí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sport park pro seniory v Praze 4 nabízí seniorům fitness v přírodě | foto: Praha 4

"Sport park pro seniory je rozdělen na aktivní a klidovou zónu. Aktivní zóna obsahuje jedenáct cvičebních strojů zaměřených na posilování různých částí těla, zlepšení ohebnosti kloubů, koordinace těla a například také na zvyšování kapacity srdce a plic. Jsou to speciální stroje, které se snadno ovládají a navíc je u každého uveden i přesný popisek, jak se na něm má správně cvičit a na co je cvičení na tomto stroji zaměřené. Chtěli jsme, aby tu lidé mohli cvičit samostatně a kdykoli budou mít čas a chuť," popisuje Sport park pro seniory a funkce cvičebních strojů starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

V klidové zóně parku si zájemci mohou odpočinout, relaxovat nebo si popovídat a posedět na lavičkách. Zároveň se mohou potěšit pohledem na množství okrasných květin, které v místě nechala městská část Praha 4 také pro tento účel vysadit. V budoucnu v této zóně městská část Praha 4 plánuje připravit ještě hřiště na petanque.

Sport park pro seniory – cvičení v přírodě

Sport park pro seniory  "Na různých akcích, které pro seniory pořádáme, jsme se setkávali s aktivními lidmi v pokročilém věku, kteří nám říkali, že pro děti už jsme udělali hodně hřišť a sportovišť a že oni by taky chtěli chodit někam cvičit. V naší městské části žije kolem 40 tisíc seniorů a to je skutečně nezanedbatelná skupina. Nabídli jsme proto seniorům jednou týdně cvičení v přírodě v Centrálním parku na pankrácké pláni. Má to obrovský úspěch. A místo na protažení a posílení kondice pro ně určené tady opravdu chybělo. Teď ho budou moci využívat," vysvětluje, jak myšlenka vybudovat Sport park pro seniory vůbec vznikla, zástupkyně starosty pro školství a sociální oblast Ivana Staňková (ODS).

Každý čtvrtek v teplých měsících navíc přímo ve Sport parku vede cvičení zaměřené pro starší cvičence dlouholetá zkušená fitness trenérka Petra Hanzová. Zároveň poskytuje zájemcům odbornou instruktáž na strojích a rady v oblasti rehabilitace, zlepšení kondice a výživy.

"Líbí se mi, že tento Sport park je takové hřiště pro dospělé. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že fitness centra stále více navštěvují i starší lidé. Není to v dnešní době vůbec vzácností. Jednoduše platí, že na sportování a péči o svojí kondici není nikdy pozdě, jen se musí cvičení uzpůsobit věku. Tomu skvěle odpovídají stroje, které poskytuje Sport park pro seniory v Praze 4. Jsou v podstatě na bázi strojů z fitness centra, ale šetrnější a jednodušší. Navíc v nápaditém designu. Lidé udělají něco pro své tělo a zároveň to bude pro ně zábava. Například pro rehabilitaci je toto místo ideální,"

Sport park pro seniory u podolské vodárny má i svého patrona. Je jím známý lékař a čestný občan Prahy 4 prof. Pavel Pafko: "Jako sportovec skutečně oceňuji tento záměr radnice, vybudovat park, kam si mohou přijít zacvičit i lidé starší generace. Zvláště se mi líbí, že je to cvičení venku, v přírodě. Já osobně jsem z Podolí a mám to tady moc rád. Podobné parky a sportoviště jsem viděl například ve Švédsku. Je třeba i u nás tato místa otevřít veřejnosti, ať si přijde zasportovat, kdo chce a kdy chce. Praha 4 jde v tomto směru do světa a pevně věřím, že další části Prahy nás budou následovat." Profesor Pafko spolu se zástupci radnice 14. července 2010 také slavnostně zahájil provoz Sport parku pro veřejnost.

Sport park pro seniory navštívila Miroslava Němcová

Sport park pro seniory navštívila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Nemcová

Také předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) si osobně přímo v novém Sport parku v Podolí vyzkoušela cvičení na speciálních strojích zaměřených na udržování zdravé kondice a neskrývala své nadšení.

Sport park pro seniory označila za fenomenální nápad: "Osobně se mi hřiště velmi líbí a říkám si, že bych také potřebovala tu čtvrthodinu denně na cvičení, obzvláště když celý den sedím ve sněmovně. Obecně si myslím, že je moc fajn, když v centrum Prahy či městské části Praha 4 vzniklo něco, co slouží aktivním lidem seniorského věku."

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Najdete na iDNES.cz