Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spoření v investičním zlatě: vaše opravdové zabezpečení důchodu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jedině zlato ještě nikdy v dějinách lidstva nezbankrotovalo a nebylo zbaveno své kupní síly. Naproti tomu všechny papírové měny, které nebyly ničím kryty, odešly bez výjimky do propadliště dějin a s nimi také úspory těch, kteří jim důvěřovali.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spoření v investičním zlatě - Vaše opravdové zabezpečení důchodu. | foto: EKKA-Gold

Proto je výsledek jakéhokoliv dlouhodobého spoření v papírových penězích přinejmenším diskutabilní, neboť to, co je spořiteli slibováno, je pouze nominální částka, která bude zdaněna a vyplacena za mnoho let, za předpokladu, že se daná instituce (stát nevyjímaje) data výplaty vůbec dožije.

"Člověk naspoří v penzijním fondu za 35 let tolik peněz, které ho udrží v důchodu na průměrné životní úrovni jen osm měsíců," říká analytička Next Finance.

Tuto závažnou skutečnost potvrzuje například také analýza společnosti Next Finance. Její tým nedávno modelově propočítal, jak si polepší v důchodu člověk, který bude do penzijního fondu odvádět po dobu 35 let jednu dvanáctinu ročního příjmu, tedy jeden měsíční čistý plat. Analytici přitom přihlíželi nejen k inflaci, růstu ekonomiky, ale i k růstu průměrné životní úrovně, která bude za 35 let výrazně vyšší než nyní.

Jak je to možné?

…z mnoha důvodů, z nichž z našeho pohledu jsou nejdůležitější zejména tyto dva:

  1. Výkonnost penzijních fondů
    Penzijní fondy mají přísná pravidla určující, do kterých aktiv smí fond investovat. Většina fondů musí investovat do "jistých" státních dluhopisů. Tyto ale přinášejí velmi nízké výnosy. Připočteme-li k tomu vlastní náklady fondů, pohybují se reálné výnosy v lepším případě nad 1 % ročně.
  2. Míra inflace
    Právě v tomto bodě je zřejmě největší problém. Objektivně vzato má každý občan jinou míru inflace. (Kdo jí vejce, má po jejich zdražení místy až o 300 % jinou inflaci za rok 2012 než vegetarián, který je nejí.)
    A hlavně: dnes užívané metody výpočtu inflace jsou zpochybňovány mnohými ekonomickými autoritami. Platí zde okřídlený Churchillův výrok, že "nevěřím žádné statistice s výjimkou té, kterou jsem sám zfalšoval."

Následující grafika (zdroj Shadow Stats) ukazuje rozdíl mezi oficiální a "neoficiální" mírou inflace. Stát má vždy zájem vykazovat co nejnižší míru inflace. (Znamená to pro něj nižší náklady z vlastních dluhů a výplaty nižších sociálních valorizací).

EKKA-Gold  graf

Rozdíl mezi červenou křivkou (oficiální index spotřebních cen) a modrou křivkou neoficiální index spotřebních cen) udává tempo, kterým jsou úspory skrytou formou zbavovány jejich kupní síly. Tento rozdíl lze tedy nazvat jistou "časovou" daní.

Jen pro doplnění:  Od roku 1980 změnilo Bureau of Labour v USA metodiku výpočtu inflace 24 krát.

EKKA-Gold - bankovky

Co je investiční zlato?

"Moderní ekonomické myšlení nemá zlato rádo, neboť zlato vyzrazuje nemilé pravdy." J. A. Schumpeter

Tato bankovka má dnes sběratelskou hodnotu 50 Kč. V roce 1910 ji mohl její majitel volně směnit v Berlíně za 55 uncí zlata.

Dnes tedy 1 925 000 Kč bez úroků a státních příspěvků. (Cena EKKA-Gold dne 1. 8. 2012)

To je rozdíl mezi pravými penězi a papírky

Na závěr jeden citát: "Když vlády ředí peníze, aby podvedly všechny věřitele, bývá  tento postup nazýván zdvořilým názvem inflace." Georg Bernard Shaw

EKKA-Gold

Společnost EKKA-Gold nabízí svým klientům nejen nejširší sortiment slitků a mincí ze vzácných kovů k přímé koupi nebo prodeji, ale také inovativní a nákladově bezkonkurenční program "Spoření ve zlatě", vhodný jako alternativa důchodového spoření.

Více informací na
www.ekka-gold.cz/sporeni-ve-zlate-3.html.

Autor Ing. Zdeněk Ďuriš je analytikem společnosti EKKA-Gold s.r.o. a Catus AG Vermögensverwaltung.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa
Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s nimi získáte nárok na výhodné nabídky a...  celý článek

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.
Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve formě MBA vzdělávání. Nebojte se si o něj...  celý článek

Výběr půjčky přes internet dnes není problém
Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako problém, jelikož se klienti v záplavě...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy
Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy

Publikováno: 17.10.2017 Autor: Odbor komunikace a marketingu 10500 Poslední dny hýbe českým mediálním prostorem kolem p... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.