Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pokud se během sledování fotbalového zápasu ligy mistrů necháte zlákat pravidelnou reklamou a otevřete si pěkně vychlazenou lahev lahodného moku z některého pivovaru skupiny HEINEKEN Česká republika, můžete si být jisti, že se na váš stůl dostala i díky práci vysokozdvižných vozíků značky YALE.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spolupráce dvou partnerů pokračuje | foto: Yale - manipulační technika

Ty dnes zabezpečují manipulaci s paletami v tomto pivovarnickém gigantu a jsou zde tudíž nedílnou součástí jeho logistického procesu.

Společnost YALE CZ řadí skupinu HEINEKEN mezi své absolutně nejvýznamnější zákazníky, hned vedle automobilky Hyundai Nošovice nebo strojíren Škoda Plzeň. A není divu, vždyť HEINEKEN je evropskou jedničkou mezi výrobci piva. Na českém pivním trhu působí od roku 2003. Zabývá se výrobou a distribucí značek Heineken, Krušovice, Březňák, Starobrno, Louny, Zlatopramen, Zlatý Bažant, Hostan a Dačický.

Produkty jednotlivých pivovarů se plní do nejrůznějších druhů obalů. Nejznámější jsou půllitrové skleněné lahve, nicméně nechybí ani skleněné třetinky a plechovky 0,5 respektive 0,3 litru. Samozřejmostí jsou sudy na 30 a 50 litrů.

Poslední dobou si oblibu zákazníků získávají i maxilahve ze speciálního plastu, vyvinutého pouze pro pivo (1,5 l a 2 l). Naplněné obaly se pak ukládají na klasické europalety předepsaným způsobem, přičemž na jednu se vejde například 40 plastových přepravek s dvaceti půllitrovými skleněnými lahvemi v každé, tedy celkem úctyhodných 800 lahví! K širokému sortimentu je třeba vzít v úvahu i skutečnost, že každý jednotlivý pivovar a značka má svá specifika. Váha palet se proto pohybuje v intervalu 260 až po 930 kg, resp. 1 860 kg. To klade zvýšené nároky na firemní logistiky a samozřejmě i na dodavatele manipulační techniky.

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Spolupráce mezi společnostmi HEINEKEN Česká republika a YALE CZ se začala datovat na konci roku 2011 a v únoru následujícího roku byl dodán první vozík. Víceméně na zkoušku, aby si uživatel ověřil nejen technickou úroveň vozíků YALE, ale též reálné provozní náklady strojů této značky a především úroveň servisních služeb českého dealera. Test zjevně dopadl dobře, protože už za necelý rok byla realizována první velká dodávka. Dnes ve všech provozech, jak v pivovarech, tak i v distribučních centrech, jezdí více než 25 kusů manipulační techniky značky Yale.

Velkou výzvou pro společnost YALE CZ bylo letošní výběrové řízení pro společnost HEINEKEN Česká republika. Obchodní zástupce dodavatele pan Michal Skřivan přistoupil k vypracování nabídky velmi zodpovědně a zcela v souladu se svými dlouholetými zkušenostmi prohlásil: "Neprodám vozík do provozu, který jsem předtím neviděl a neměl možnost pohovořit s obsluhou“. 

Tak také učinil. Poctivě objel veškeré prostory Královského pivovaru Krušovice, Pivovaru Velké Březno a distribučních center v Ústí nad Labem, Lounech i Brně a projednal na místě veškeré detaily specifikace všech nabízených vozíků. Ty tak měly vedle zcela jasného jednotného konceptu a společné logistické filozofie i řadu odlišností vyplývajících právě ze specifik některých provozů. Díky této mravenčí práci nakonec společnost HEINEKEN i letos objednala vozíky YALE.

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Byly zvoleny plynové vozíky řady VX, tedy osvědčené "spalováky“, které byly a jsou jakousi vlajkovou lodí z celé produktové palety značky YALE. Všechny vozíky s výjimkou 3 ks pro DC Brno jsou provozovány ve smíšeném provozu, a proto jsou vybaveny celokovovými kabinami s topením od tuzemského výrobce firmy DFK Cab, který na přání uživatele vybavil střešní skla bezpečnostními foliemi. Společným prvkem je též vybavení dodávaných vozíků parkovacím asistentem a monitorovacím systémem od společnosti GX SOLUTIONS BOHEMIA. Tím ale výčet shodných prvků dodávky pomalu končí. Pomineme-li ovšem třeba klasické superelastické obutí nebo nezbytné bezpečnostní aspekty jako majáček a akustickou výstrahu pro zpětný chod.

Naopak díky specifickým požadavkům mají různé skupiny vozíků odlišné nosnosti – od 1,6 přes 1,8 a 2,5 až po 3,0 tun. A v rozdílné výbavě lze dále pokračovat. Vozíky pro Královský pivovar Krušovice a distribuční centrum v Brně jsou vybaveny plynovými nádržemi, aby zde uživatelé mohli využívat své plynové čerpací stanice. V ostatních případech se po směně vyměňují plynové láhve upravené pro tento typ techniky. V neposlední řadě vsadili někteří řidiči a mistři směn na ovládání klasickými mechanickými hydraulickými pákami, zatímco jiní dali přednost modernímu ergonomickému řešení s minipáčkami pro větší pohodlí obsluhy. V některých případech byla dokonce zvolena i změna směru pojezdu pomocí FDC (foot direction control) neboli nožního přepínání. 

Nejvíc se ovšem od zbytku dodávky odlišuje 5 ks vozíků YALE GLP30VX pro Královský pivovar Krušovice, které jsou schopny manipulovat současně se dvěma paletami, tedy jak vyplývá z předchozího textu, až 1 600 půllitrových lahví najednou. Jsou vybaveny dvojitými stavitelnými vidlicemi s bočním posunem od německého výrobce DURWEN, typu DPK 30 C, který se osvědčil svou spolehlivostí a jednoduchým servisem. Naprázdno nevyšla ani firma ČEMAT trading, od které YALE CZ nakoupil nadstandardní vidlice.

Tak tedy letos probíhalo další dějství spolupráce dvou partnerů, které se nerodilo zrovna lehce. Společnost HEINEKEN využívala v minulosti manipulační techniku s jiným druhem pohonu, a tak se nelze divit počáteční nedůvěře k značce YALE. Obě firmy se ale společným úsilím přenesly přes toto období a dnes lze oboustranně konstatovat, že manipulační technika značky YALE plní přesně a spolehlivě svou úlohu na všech místech, kde je ve společnosti HEINEKEN využívána.

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Spolupráce dvou partnerů pokračuje

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.