Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spolehlivé čerpání vody ze studny nebo vrtu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Potřebujte čerpat vodu ze studny nebo vrtu? Hledáte spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení? Grundfos nabízí širokou řadu čerpadel, domácích vodáren a příslušenství pro efektivní čerpání vody pro použití v rodinných domech a zahradách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Udržování konstantního tlaku | foto: GRUNDFOS s.r.o. - čerpací technika

Čerpání vody pomocí domácí vodárny 

Domácí vodárny jsou určeny pro čerpání vody ze studní nebo jiných zdrojů vod, lze je použít také na zvyšování tlaku z vodovodního řadu nebo z přerušovací nádrže. Domácí vodárny se umísťují mimo zdroj vody většinou do suterénu nebo sklepa.V těchto případech uživatel uvítá tichý provoz a minimální vibrace. 

Základem domácích vodáren je většinou samonasávací čerpadlo. Sací schopnost samonasávacího čerpadla je fyzikálně omezena na max.8m. Součástí domácí vodárny je dále tlaková nádoba, tlakový spínač, armatura atd.

Udržování konstantního tlaku

Tlaková nádoba funguje jako zásobník, který snižuje četnost zapínání čerpadla. Čerpadlo se tak zapíná a vypíná podle tlaku nastaveného na tlakovém spínači. 

Pro čerpání vody ze studny nebo zvyšování tlaku z vodovodního řadu tak lze použít např.domácí vodárna MQ, která má integrovanou tlakovou nádobu a je vhodná do stísněných prostor díky svým kompaktním rozměrům.Unikátní vodou chlazený motor je zárukou tichého chodu čerpadla.  Dalším zástupcem vodáren Grundfos jsou domácí vodárny Hydrojet, které jsou k dispozici s různými velikostmi tlakových nádob.

Udržování konstantního tlaku

Při nákupu domácí vodárny by měl kupující dbát i na to, zda má kupované čerpadlo atest na provoz s pitnou vodou. Domácí vodárny Grundfos tento atest mají a jsou tak vhodné pro čerpání užitkové vody i pitné vody.

Čerpání vody pomocí ponorného čerpadla

V případech, kdy potřebujete čerpat vodu tam, kde již nelze použít domácí vodárnu, je vhodné zvolit ponorné čerpadlo.Ponorné čerpadlo, jak již název napovídá, se umisťuje do zdroje vody - přímo do studny nebo vrtu. 

Vhodným příslušenstvím pro ponorné čerpadlo může být tlakový spínač, tlaková nádoba nebo externí řídící jednotka. Záleží vždy na typu instalace a potřebách uživatele.

Udržování konstantního tlaku

Udržování konstantního tlaku

Pro čerpání vody z vrtů od průměru 105mm jsou vhodná zejména ponorná čerpadla SP. Pro čerpání vody z úzkých vrtů od 3“ nabízíme ponorná čerpadla SQ.  Tato čerpadla jsou vyrobena z korozivzdorné oceli a vyznačují se dlouhou životností, spolehlivým a nákladově nenáročným provozem. Stejně jako naše domácí vodárny mají atest na provoz s pitnou vodou. 

V případě, že potřebujete zajistit konstantní tlak vody, je vhodné použít sadu pro udržování konstantního tlaku SQE. Tato sada obsahuje čerpadlo s integrovaným frekvenčním měničem SQE, které je vhodné do vrtů od průměru 3“. Součástí sady je dále tlaková nádoba, tlakový snímač a řídící jednotka. Během provozu reguluje jednotka otáčky čerpadla, aby byl udržován požadovaný konstantní tlak. Celá sada je nenáročná na prostor a jednoduchá na ovládání.

Výhodami sady SQE se zabývali také tvůrci pořadu Kutilové.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.