Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spolehlivé čerpání vody ze studny nebo vrtu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Potřebujte čerpat vodu ze studny nebo vrtu? Hledáte spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení? Grundfos nabízí širokou řadu čerpadel, domácích vodáren a příslušenství pro efektivní čerpání vody pro použití v rodinných domech a zahradách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Udržování konstantního tlaku | foto: GRUNDFOS s.r.o. - čerpací technika

Čerpání vody pomocí domácí vodárny 

Domácí vodárny jsou určeny pro čerpání vody ze studní nebo jiných zdrojů vod, lze je použít také na zvyšování tlaku z vodovodního řadu nebo z přerušovací nádrže. Domácí vodárny se umísťují mimo zdroj vody většinou do suterénu nebo sklepa.V těchto případech uživatel uvítá tichý provoz a minimální vibrace. 

Základem domácích vodáren je většinou samonasávací čerpadlo. Sací schopnost samonasávacího čerpadla je fyzikálně omezena na max.8m. Součástí domácí vodárny je dále tlaková nádoba, tlakový spínač, armatura atd.

Udržování konstantního tlaku

Tlaková nádoba funguje jako zásobník, který snižuje četnost zapínání čerpadla. Čerpadlo se tak zapíná a vypíná podle tlaku nastaveného na tlakovém spínači. 

Pro čerpání vody ze studny nebo zvyšování tlaku z vodovodního řadu tak lze použít např.domácí vodárna MQ, která má integrovanou tlakovou nádobu a je vhodná do stísněných prostor díky svým kompaktním rozměrům.Unikátní vodou chlazený motor je zárukou tichého chodu čerpadla.  Dalším zástupcem vodáren Grundfos jsou domácí vodárny Hydrojet, které jsou k dispozici s různými velikostmi tlakových nádob.

Udržování konstantního tlaku

Při nákupu domácí vodárny by měl kupující dbát i na to, zda má kupované čerpadlo atest na provoz s pitnou vodou. Domácí vodárny Grundfos tento atest mají a jsou tak vhodné pro čerpání užitkové vody i pitné vody.

Čerpání vody pomocí ponorného čerpadla

V případech, kdy potřebujete čerpat vodu tam, kde již nelze použít domácí vodárnu, je vhodné zvolit ponorné čerpadlo.Ponorné čerpadlo, jak již název napovídá, se umisťuje do zdroje vody - přímo do studny nebo vrtu. 

Vhodným příslušenstvím pro ponorné čerpadlo může být tlakový spínač, tlaková nádoba nebo externí řídící jednotka. Záleží vždy na typu instalace a potřebách uživatele.

Udržování konstantního tlaku

Udržování konstantního tlaku

Pro čerpání vody z vrtů od průměru 105mm jsou vhodná zejména ponorná čerpadla SP. Pro čerpání vody z úzkých vrtů od 3“ nabízíme ponorná čerpadla SQ.  Tato čerpadla jsou vyrobena z korozivzdorné oceli a vyznačují se dlouhou životností, spolehlivým a nákladově nenáročným provozem. Stejně jako naše domácí vodárny mají atest na provoz s pitnou vodou. 

V případě, že potřebujete zajistit konstantní tlak vody, je vhodné použít sadu pro udržování konstantního tlaku SQE. Tato sada obsahuje čerpadlo s integrovaným frekvenčním měničem SQE, které je vhodné do vrtů od průměru 3“. Součástí sady je dále tlaková nádoba, tlakový snímač a řídící jednotka. Během provozu reguluje jednotka otáčky čerpadla, aby byl udržován požadovaný konstantní tlak. Celá sada je nenáročná na prostor a jednoduchá na ovládání.

Výhodami sady SQE se zabývali také tvůrci pořadu Kutilové.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Další z rubriky

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz