Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost REMA Systém pomáhá chránit životní prostředí afrických goril

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Více než 30 tisíc korun na záchranu goril nížinných v Africe se podařilo za jediný měsíc vybrat díky společnému projektu pražské zoologické zahrady a společnosti REMA Systém založeném na principu sběru a recyklace mobilů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společnost REMA Systém pomáhá chránit životní prostředí afrických goril | foto: REMA Systém

Projekt podporuje ochranu goril ve volné přírodě prostřednictvím sběru a recyklace mobilů. Do tří sběrných nádob, umístěných u vchodů do pražské zoologické zahrady, mohou všichni návštěvníci od začátku dubna vyhazovat staré mobilní telefony.

Společnost REMA Systém se rozhodla za každý takto odevzdaný přístroj věnovat částku 10 korun. Celkové vybrané prostředky poslouží k vybavení strážců biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

Pomohli i pražští školáci

Projekt sběru a recyklace mobilů"Zatím se podařilo vybrat více než 3 000 starých mobilních přístrojů. Z toho přes 2 500 přístrojů bylo odevzdáno v rámci speciální akce pro žáky pražských základních škol.

Zoologická zahrada nabídla koncem dubna vstup za korunu žákům těch tříd, které nasbírají nejméně 20 starých mobilních telefonů. Výsledek předčil všechna očekávání," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém.

Projekt sběru a recyklace mobilů se díky velkému úspěchu v Praze bude rozšiřovat i do dalších měst. "Od začátku června by se měla zapojit většina tuzemských zoologických zahrad.

Podmínky akce budou všude stejné. Pouze gorily, které se nechovají ve všech zoologických zahradách, nahradí v některých případech jiné živočišné druhy, které také žijí v rezervaci Dja" konstatoval Petr Kubernát.

Na africkou zvířenu se REMA Systém zaměřuje proto, že se na tomto kontinentu těží část vzácných kovů, které se používají na výrobu mobilních telefonů. Jejich těžba přitom výrazně zatěžuje tamní životní prostředí.

"Při výrobě kondenzátorů do mobilů a dalších zařízení se využívá vzácný prvek tantal. Čtyři pětiny světových zásob tantalu se nachází ve východní části Konžské demokratické republiky, která je domovem i goril a dalších živočichů.

Náhlý vzestup prodeje elektronických výrobků po celém světě v posledních letech vedl k zvýšení cen tantalu a tím i jeho ilegální těžby. V Kongu se tak ve velkém objemu kácejí pralesy a s tím je spojený trvalý úbytek životního prostoru tamní zvířeny," sdělil Petr Kubenát.

Lidé dříve mobily neradi odevzdávali

Záchrana goril nížinných

Jsme rádi, že společný projekt se Zoo Praha nám pomohl přesvědčit lidi, aby mobilní telefony začali třídit.

Myšlenka spojení ochrany životního prostředí efektivní recyklací mobilů s ochranou tak úžasného zvířete, jako je gorila, nás nadchla," řekl Petr Kubernát ze společnosti REMA Systém.

Recyklace mobilů přitom sníží poptávku po těžbě tantalu. "Je dobré, aby si lidé uvědomili, že recyklace mobilů, ale i dalších přístrojů může napomoci nejen ke snížení těžby, ale i k ochraně tropických lesů a zvířat," uvedl Petr Kubernát.

V tuzemsku bylo dosud složité přimět lidi, aby svůj starý mobilní telefon k recyklaci odevzdali.

Lidé se s nimi neradi loučí, když už přístroje nepoužívají. Považují je za něco cenného a navíc nezabírají mnoho místa. Přitom se ročně uvede na trh přibližně 2,5 milionů nových přístrojů a je velmi pravděpodobné, že v každé domácnosti leží jeden až dva nepotřebné mobilní telefony.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.