Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost REMA Systém pomáhá chránit životní prostředí afrických goril

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Více než 30 tisíc korun na záchranu goril nížinných v Africe se podařilo za jediný měsíc vybrat díky společnému projektu pražské zoologické zahrady a společnosti REMA Systém založeném na principu sběru a recyklace mobilů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společnost REMA Systém pomáhá chránit životní prostředí afrických goril | foto: REMA Systém

Projekt podporuje ochranu goril ve volné přírodě prostřednictvím sběru a recyklace mobilů. Do tří sběrných nádob, umístěných u vchodů do pražské zoologické zahrady, mohou všichni návštěvníci od začátku dubna vyhazovat staré mobilní telefony.

Společnost REMA Systém se rozhodla za každý takto odevzdaný přístroj věnovat částku 10 korun. Celkové vybrané prostředky poslouží k vybavení strážců biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

Pomohli i pražští školáci

Projekt sběru a recyklace mobilů"Zatím se podařilo vybrat více než 3 000 starých mobilních přístrojů. Z toho přes 2 500 přístrojů bylo odevzdáno v rámci speciální akce pro žáky pražských základních škol.

Zoologická zahrada nabídla koncem dubna vstup za korunu žákům těch tříd, které nasbírají nejméně 20 starých mobilních telefonů. Výsledek předčil všechna očekávání," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém.

Projekt sběru a recyklace mobilů se díky velkému úspěchu v Praze bude rozšiřovat i do dalších měst. "Od začátku června by se měla zapojit většina tuzemských zoologických zahrad.

Podmínky akce budou všude stejné. Pouze gorily, které se nechovají ve všech zoologických zahradách, nahradí v některých případech jiné živočišné druhy, které také žijí v rezervaci Dja" konstatoval Petr Kubernát.

Na africkou zvířenu se REMA Systém zaměřuje proto, že se na tomto kontinentu těží část vzácných kovů, které se používají na výrobu mobilních telefonů. Jejich těžba přitom výrazně zatěžuje tamní životní prostředí.

"Při výrobě kondenzátorů do mobilů a dalších zařízení se využívá vzácný prvek tantal. Čtyři pětiny světových zásob tantalu se nachází ve východní části Konžské demokratické republiky, která je domovem i goril a dalších živočichů.

Náhlý vzestup prodeje elektronických výrobků po celém světě v posledních letech vedl k zvýšení cen tantalu a tím i jeho ilegální těžby. V Kongu se tak ve velkém objemu kácejí pralesy a s tím je spojený trvalý úbytek životního prostoru tamní zvířeny," sdělil Petr Kubenát.

Lidé dříve mobily neradi odevzdávali

Záchrana goril nížinných

Jsme rádi, že společný projekt se Zoo Praha nám pomohl přesvědčit lidi, aby mobilní telefony začali třídit.

Myšlenka spojení ochrany životního prostředí efektivní recyklací mobilů s ochranou tak úžasného zvířete, jako je gorila, nás nadchla," řekl Petr Kubernát ze společnosti REMA Systém.

Recyklace mobilů přitom sníží poptávku po těžbě tantalu. "Je dobré, aby si lidé uvědomili, že recyklace mobilů, ale i dalších přístrojů může napomoci nejen ke snížení těžby, ale i k ochraně tropických lesů a zvířat," uvedl Petr Kubernát.

V tuzemsku bylo dosud složité přimět lidi, aby svůj starý mobilní telefon k recyklaci odevzdali.

Lidé se s nimi neradi loučí, když už přístroje nepoužívají. Považují je za něco cenného a navíc nezabírají mnoho místa. Přitom se ročně uvede na trh přibližně 2,5 milionů nových přístrojů a je velmi pravděpodobné, že v každé domácnosti leží jeden až dva nepotřebné mobilní telefony.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Najdete na iDNES.cz