Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost Enprag slaví dvacet let od založení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firma Enprag s.r.o. slaví v roce 2015 své dvacáté výročí od založení, a tak pojďme trochu zavzpomínat a bilancovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí | foto: Enprag

V roce 1995 byli oba současní majitelé společnosti Enprag zaměstnanci jedné z prvních porevolučních společností se zaměřením na nábytek. Oba tehdy pracovali v prodejně se specializací na kancelářský nábytek. Doba byla velice dynamická, protože konkurence ze zahraničí přicházela pomalu a domácí výroba nestačila uspokojit obrovskou poptávku nově vznikajících soukromých firem.

Tady také došlo k prvnímu kontaktu s britskou firmou Bisley (dnes největším výrobcem kovového nábytku v Evropě), kdy do obchodu vešel s vytrženým listem ze Zlatých stránek manažer exportu pan John Mare s nabídkou spolupráce. Společný obchod rychle rostl a hned od začátku se ukazoval velký potenciál pro prodej kovového nábytku toho typu a možnost vyplnění určité mezery na trhu. Bohužel tehdejší nábytková firma doplatila na zadluženost s tehdy obrovskými úrokovými mírami kolem 18 - 20 % a postupně upadala.

První kroky vlastního podnikání

Potenciál ale zůstával a tak se oba rozhodli, že zkusí pokračovat v zastupování firmy Bisley sami. Autobusem dojeli do městečka u Londýna, kde tehdy byl hlavní výrobní závod a administrativa, a požádali o možnost zastupovat společnost Bisley Ltd. v České republice a na Slovensku. Došlo k slovní gentlemanské dohodě a mohlo se začít. Nutno dodat že s téměř nulovým kapitálem, bez zkušeností s podnikáním, účetnictvím a také bez vysoce postavených strýčků. Nechyběla ale chuť a odhodlání něco budovat.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Od začátku podnikání probíhalo podle motta starého zkušeného Johna Mara postupovat krůček za krůčkem a koukat vždy jen lehce nad horizont. Tak firma postupně narůstala a z původních půjčených pár metrů čtverečních od prodejce kancelářských židlí si mohla pronajmout první vlastní kancelář a sklad. Začátky rozhodně nebyly jednoduché a majitelé byli současně obchodními zástupci, řidiči, montážníky a skladníky. Časem si firma mohla dovolit prvního zaměstnance i nové kanceláře a větší sklady.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Postupný a rozvážný rozvoj firmy

Spolupráce se postupně rozšiřovala o další dodavatele kovového nábytku a dalších doplňků. V roce 2003 byla založena vlastní společnost na Slovensku. S příchodem dalších zaměstnanců došlo přes ekonomické problémy v období hospodářské recese k dalšímu růstu obratu a v roce 2013 k zásadní investici do vlastního skladového a administrativního areálu v Praze 5 – Slivenci.

V současné době firma Enprag zaměstnává celkem 20 lidí s plánovaným obratem pro rok 2015 cca 150 mil. Kč. Zastupuje téměř 100 výrobců a dodavatelů převážně kovového nábytku, ale i dalších doplňků pro vybavení firem, škol, zdravotnictví, státních úřadů a institucí.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí
Společnost Enprag slaví své 20. výročí
Společnost Enprag slaví své 20. výročí
Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Již 20. výročí slaví firma Enprag díky svému prvotřídnímu přístupu ke klientům i zaměstnancům

Vnitřní struktura je organizována tak, aby byl splněn hlavní cíl firmy - spokojený zákazník. Marketingové oddělení se proto soustředí na co nejvěrnější zobrazení produktů v katalogu a na internetu, detailní popis výrobků s veškerými technickými parametry. Obchodní oddělení je motivováno a školeno k perfektní obsluze zákazníků, individuálnímu přístupu s nabídkou poradenského servisu a vizualizace projektů, aby si konečný uživatel kupoval to, co skutečně potřebuje a co mu maximálně zefektivní jeho činnost.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Důležitý aspekt se klade na poskytnutí skutečně individuálního řešení na míru pro každého zákazníka s vědomím toho, jak moc v dnešní době může vhodně vybraný nábytek v dlouhodobé perspektivě ušetřit čas, náklady i zdraví zaměstnanců.

Díky dlouhodobé spolupráci s výrobci je možné pro dlouhodobé zákazníky nebo při větších projektech nabídnout zajímavé množstevní slevy dokonce výrazně pod doporučenými cenami výrobců. Logistické oddělení se zkušenými pracovníky optimalizuje termíny dodání vyráběných položek objednávek.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Aby byly termíny co nejkratší, ve vlastních skladových prostorech je nejprodávanější zboží ihned k dispozici s garantovaným termínem dodání maximálně do 5 dnů. Kvalita dodávek a s ní spojených služeb se realizuje díky vlastnímu týmu odborně vyškolených a zkušených řidičů. 

Zamezuje se tak poškození zboží, ke kterému dochází při používání spedičních firem, které často náklad překládají i vícekrát. Zároveň je na místě možné poskytnout nadstandardní služby ve formě vynášek, odvozu starého nábytku nebo montáže a umístění nábytku.

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Společnost Enprag slaví své 20. výročí

Rodinná atmosféra a péče o spokojenost zaměstnanců

Filozofií majitelů firmy Enprag je veškeré vydělané peníze investovat do dalšího rozvoje. Další významnou plánovanou investicí bude rozšíření stávající skladové a administrativní haly v roce 2016. Tím by mělo dojít k dalšímu zkvalitnění služeb ve formě rychlých dodávek skladového zboží.

Neopomíjenou je i starost o vlastní spokojené zaměstnance, vytvoření příjemného pracovního prostředí a různé zaměstnanecké benefity jako kurzy cizího jazyka, sportovní nebo tématické víkendy a jiné, aby celková atmosféra ve firmě pokračovala v určitém rodinném a přátelském duchu.

Více informací o společnosti Enprag najdete na www.kovovynabytek.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Myslíte si, že plavby lodí jsou jen pro seniory a mladí by se na nich unudili k smrti? Nebo snad máte pocit, že kromě...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Najdete na iDNES.cz