WPC: spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kdo by si nechtěl užít letní pohody plnými doušky, posedět v klidu s přáteli u domu, dát si něco dobrého z grilu nebo jen v klidu relaxovat a bloudit pohledem v zeleni zahrady? Ideálním prostorem pro odpočinkové chvíle je terasa, příjemný přechod mezi domem a zahradou, který se dá využít za každého počasí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Jaký však zvolit materiál na terasu, aby odolal slunci, dešti, mrazu? A také aby byl příjemný na dotyk, svým vzhledem ladil s domem i s naší představou? Odpověď není složitá. Stačí si poříditi nový stavební materiál českého výrobce PERWOOD, který vznikl spojením dřeva a plastu.

Jedná se o jeden z nejodolnějších materiálů, kompozitní materiál WPC (zkratka pro anglické Wood Polymer Composites), který je v posledních letech stále žádanější. A není divu. Tento materiál v sobě spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je neuvěřitelně trvanlivý a odolný vůči rozmarům počasí.

PERWOOD: nejlepší vlastnosti dřeva a plastu v jednom

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Dřevo dává materiálu přírodní vzhled, plast (PVC) zase pevnost, odolnost a stálobarevnost. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout přírodnějšího vzhledu, při převažujícím obsahu PVC dosáhneme zase životnosti na desítky let. Po dlouhodobých testech a na základě zkušeností z USA, kde tento materiál vyvinuli, zvolil PERWOOD jako nejlepší kompromis poměr 50 % dřeva a 50 % PVC.

Výsledkem je materiál, který je velmi příjemný na dotyk, pružný a s minimálními nároky na údržbu. Nejenom rodiny s dětmi ocení, že si na terase z tohoto materiálu nikdy nemůžete zadřít třísku.

Jednoduchá montáž terasového systému z WPC potěší kutily

Ideálním podkladem pro terasu je betonový základ s mírným spádem 3-5 mm, aby voda mohla dokonale stékat z povrchu. Pokud připravíme řádně tento podklad, je potom montáž terasového systému z WPC jednoduchá a rychlá, s montážním návodem ji zvládne každý středně zručný kutil.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Základ pod terasu si můžeme připravit sami nebo se dohodnout s montážní či stavební firmou na dodávce na klíč. Ale je dobré dbát rad odborníka. Jednatel společnosti Perwood Ing. David Hecl upozorňuje, že pokud se rozhodnete pro dodávku na klíč, měli byste si nechat do smlouvy specifikovat přímo značku WPC materiálu, který má být na terasu položen, a nechat si doložit certifikát k materiálu od české autorizované zkušebny.

„Doporučuji si zjistit výrobce a složení materiálu. Kompozitní materiál by měl obsahovat dřevěné piliny nebo dřevěný prášek a kvalitní plast, nejlépe PVC. Ověření je na místě, protože někteří zahraniční výrobci šetří tak, že dřevo nahrazují drtí z bambusu nebo rýžových plev a plasty zase recyklovanými materiály. Materiál pak nemá požadované vlastnosti,“ vysvětluje Hecl.

Stejně tak je dobré zaměřit se na profily. Kvalitní komorové profily mají pro zákazníka stejné kvalitativní vlastnosti jako profily plné. PERWOOD profily dosahují při testech zatížení nejlepších hodnot. K destrukci dochází až při zatížení větším než 880 kg.

Kvalita profilů je dána jejich konstrukcí a složením kompozitního materiálu. Tento materiál obsahuje PVC, dřevo, UV stabilizátory a další modifikátory a je maximálně stabilní a voděodolný. Nedochází k žádné deformaci ani praskání materiálu. Na kvalitě se rozhodně nevyplatí šetřit, každý si přece přeje, aby jeho investice vydržela co nejdéle.

Spojením dřeva a plastu vznikl ideální materiál pro terasy: WPC

Bezúdržbový stálobarevný terasový materiál

WPC je bezúdržbový materiál, nenatírá se žádnými laky či oleji. V čistotě ho udržujeme pouze tlakovou vodou, můžeme použít i běžné neagresivní saponáty.
Na stálobarevnost samozřejmě působí venkovní vlivy, zejména na dřevěnou složku materiálu, čímž dojde k nevýrazné změně odstínu dané barvy.

Tento proces nazýváme vyzráváním barvy, které se projeví po 2 - 3 týdnech od instalace lehkým odlišným odstínem. Ten postupně zmizí a barva se ustálí po 6-ti měsících, což je považováno za jednu z největších předností WPC oproti klasickým dřevěným podlahám.

Podrobné informace o WPC materiálu na terasy se zárukou až 25 let najdete na internetové adrese www.perwood.cz.

Autor:

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení

Konferenční stolky aneb neměnící se trend v bydlení

Obývací pokoj je vybaven praktickým a funkčním nábytkem. Neopomenutelným prvkem je rovněž konferenční stolek. Nábytek...

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

V současné době není kuchyň vnímána pouze jako místo, kde hospodyňka uvaří nedělní oběd. V mnohých případech se jedná o...

Takové povlečení byste nečekali! Skvělé tipy na vánoční dárky

Povlečení s Karlem Gottem

Patříte mezi ty, kteří pod stromečkem pravidelně nacházejí nové povlečení s motivem, který je skoro stejný jako na...

Najdete na iDNES.cz