Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spojené Arabské Emiráty: dopřejte si luxusní dovolenou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obecně panuje názor a zjednodušená představa, že v exotických krajinách během našeho léta prší, jsou hurikány a monzuny, což rozhodně neplatí pro oblast Arabského poloostrova - Spojené Arabské Emiráty. Užívat si tu odpočinku a koupání je zde možné díky příznivému klimatu po celý rok.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech | foto: CK Siam Travel International

Toužíte zažít něco opravdu nového, neopakovatelného a zároveň velmi přitažlivého? Pak vsaďte na Spojené Arabské Emiráty (SAE). Nádherná země s památkami, bohatou kulturou a uhrančivou atmosférou.

Spojené Arabské Emiráty, to je jedinečná dovolená v prostředí okouzlujícího přepychu. Nádherné pláže s bělostným pískem, malebné pouštní oázy, ale také přímořská letoviska a velkoměsta lákající ročně miliony turistů.

Spojené Arabské Emiráty - teplé moře a komfortní ubytování

Hotelové komplexy, hotely a apartmány v SAE  poskytují svým návštěvníkům opravdu všestranný komfort, vlastní bazény, fitness a perfektní golfová hřiště.

Vody Perského zálivu jsou neobyčejně teplé (hlavně v letních měsících). Průzračně čistá teplá voda by se snad dala srovnat jen s ozdravnou koupelí v lázních.Výlety do pouště patří ke koloritu všech arabských zemí, ale i k velice zajímavým zážitkům.

Východní pobřeží je rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Najdete tu podmořská střediska porostlá korály, různé druhy barevných tropických rybek, ale i mořské želvy nebo žraloky. Pokud jste již v potápění zkušenější, můžete si troufnout prozkoumat i podmořské jeskyně, které se nacházejí dále od pobřeží emirátu Fujairah, v nichž žijí různé druhy žraloků. V průzračně čisté vodě to je nádherná podívaná.

Emiráty se nacházejí přímo na obratníku Raka, a proto tu panuje téměř celý rok horké počasí a sluníčko se schová za mraky jen velmi zřídka. Když už na nějaký déšť dojde, tak sice prudce, ale jen velice krátce.

Siam Travel - Emirates Palace

Emirates Palace. Foto: CK Siam Travel International

Zvolíte podmanivé Abú Dhabí nebo Dubaj? Vyberete si Sharjah či Ras Al Khaimah? To jsou místa, která stojí za to navštívit a nasát zdejší způsob života. Spojené Arabské Emiráty opravdu umí návštěvníky získat na svou stranu, a to jak fantastickými plážemi a úrovní hotelových komplexů, tak svým běžným životem ve městech a na venkově. Vždyť i taková poušť má něco do sebe...

Pokud jste nebyli v Dubaji, nebyli jste ve Spojených Arabských Emirátech. Dubaj je srdcem celých Emirátů a vám by neměla ujít, a to nejen proto, že  patří k nejnavštěvovanějším destinacím. Tomuto městu se někdy říká "Brána do světa Arabského zálivu", ačkoliv bylo založeno až v 18. století. Za posledních 20 let se tato orientální vesnička stala kosmopolitním emirátem a největším obchodním centrem celých SAE, kde život pulsuje 24 hodin denně.

Siam Travel - Dubaj město.

Dubaj město. Foto: CK Siam Travel International

K Dubaji patří i oblast Jumeirah. Na 35 kilometrů dlouhé pláži na vás čeká odpočinkový komplex s excelentními hotely, které dokáží uspokojit i ty nejvyšší nároky nesčetnými možnostmi zábavy a vodních sportů či golfovými resorty. Hlavní motto této daňově výhodné zóny zní Do buy - Nakupte, ať jste v moderním nákupním centru, elegantním butiku nebo na tradičním trhu. Mají tady všechno… Můžete se nechat zlákat jak omamnou vůní koření, tak i oslepujícím leskem zlata nebo zvukem těch nejvýznamnějších značek světa módy. I takto vypadají Spojené Arabské Emiráty

Siam Travel - Burj al Arab

Burj al Arab. Foto: CK Siam Travel International

Pokud si představíte moderní a architektonicky odvážné luxusní hotely, výškové administrativní budovy, komplexy obchodních center v blízkosti bohatě zdobených mešit a svěže zelené parky přecházející v pouště nemající konce, pak jste se právě přenesli do Dubaje.

A co se nedá přehlédnout a přímo vás učaruje: to je například umělá zasněžená sjezdovka uprostřed písečné roviny rozpálené na 40 stupňů, legendární "plachetnice" - hotel Burj Al Arab, kde je  nezapomenutelným zážitkem večeře v jedné z jeho deseti restaurací - nebo umělé ostrovy ve tvaru palmy či zeměkoule. Spojené Arabské Emiráty Vás zaručeně okouzlí

Siam Travel - Fascinující je pohled z Burj Kalifa

Fascinující je pohled z Burj Khalifa. Foto: CK Siam Travel International

A to nemluvě o nejvyšší stavbě světa dubajském supermrakodrapu s nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou, jímž je komplex Burj Khalifa. Špička stavby sahá do výšky 828 metrů. Jedním z dalších dubajských nej... je největší a nejkrásnější zpívající fontána světa.

Její trysky dokáží každých dvacet minut vymrštit za hudebního doprovodu obrovské sloupce vody až do výšky 150 metrů. Svoji délkou je srovnatelná s rozlohou dvou fotbalových hřišť, 6 600 světel a 50 barevných projektorů dodává vodní stěně více než 1 000 různých tváří.

Když mluvíme o Dubaji jako o křižovatce kultur, tak nesmíme vynechat význam Dubaje jako jedné z důležitých kulinářských křižovatek. Kromě místních tradičních jídel můžete ochutnat speciality ze všech končin Indie a jihovýchodní Asie, vynikající libanonskou kuchyni, ale i další exotická jídla a nápoje. Zážitkem je posezení v tradiční čajovně u silného sladkého čaje, orientálních sladkostí a hlavně nezbytné šíši - tradiční vodní dýmky.

Spojené Arabské Emiráty se nacházejí na Arabském poloostrově a sousedí na jihu a západě se Saúdskou Arábií, na východě s Ománem a přes moře s Katarem. Přístup k moři mají v Ománském zálivu. Vnitrozemské hranice se nedají tak snadno vyznačit, protože masy písku se stále přemísťují. Celé území je jen o málo menší než Rakousko.

Počet obyvatel Spojených Arabských Emirátů patří k nejrychleji rostoucím na světě. Současné odhady hovoří o 5 milionech.
Federace Arabských Emirátů se skládá od roku 1971 ze sedmi různě velkých šejchátů: Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm Al-Qaiwain. Kolem 80 % obyvatel Emirátů jsou cizinci.

Díky bohatým zásobám ropy a zemního plynu především v Abu Dhabí a Dubaji patří Spojené Arabské Emiráty k nejbohatším zemím světa.
Hlavním městem je  Abú Dhabí. Úředním jazykem arabština, další jazyky angličtina, hindština, fársí a urdú. Platnou měnou je 1 dirham SAE (AED) = 100 filů. Kurz je k české koruně poměrně stabilní a pohybuje se kolem 5,30 Kč za 1 dirham.

Připravte se na to, že dovolená ve Spojených Arabských Emirátech je úplně jiná, než na jaké jste byli dříve zvyklí. Je jedno zda jste byli v Tunisku, Řecku, Chorvatsku nebo jen lenošili doma. Emiráty jsou mekkou arabského luxusu a v porovnání s nimi Evropa bledne závistí! Přesto jsou cenově dostupné a lákají cestovatele ze všech koutů světa. Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech patří k těm, na kterou se nezapomíná.

Cestujte s CK Siam Travel do Spojených Arabských Emirátů.

Více informací naleznete na www.siamtravel.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Najdete na iDNES.cz