Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Splňte si svůj dětský sen a staňte se pilotem na zkoušku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Toužili jste se stát pilotem, ale vaše životní cesta vás zavedla na úplně jinou kariéru? Svůj sen si stále ještě můžete splnit. Staňte se pilotem na zkoušku a vyzkoušejte si, jaké je řídit letadlo nebo vrtulník vysoko nad zemí. Tento nezapomenutelný zážitek je také ideálním dárkem pro vaše nejbližší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Splňte si svůj dětský sen! Staňte se pilotem na zkoušku | foto: Mavisys, s.r.o.

Konečně už zase bude léto a krásné počasí láká k výletům do rozličných měst a na hrady a zámky. Prohlédněte si je z ptačí perspektivy a vychutnejte si skutečně nádherný pohled na svět. Kdoví, možná, že je i krásnější než z koňského hřbetu. Vyhlídkové lety letadlem či vrtulníkem vám tuto otázku pomohou rozlousknout.

Skutečné letadlo nebo helikoptéru můžete řídit dokonce i vy! Skupina profesionálních pilotů pořádá zážitkové akce, při kterých si na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké je být pilotem letadla nebo velkého vrtulníku. Dokonce můžete přistát na letišti Václava Havla v Praze, třeba hned za Boeingem ČSA!

Jaké je být pilotem letadla na zkoušku?

Milujete letadla a baví vás pozorovat krásy světa z výšky? Umíte jednat v krizových situacích a bavilo by vás sedět v reálném kokpitu a navíc dokonce řídit? Stravte příjemný den v obklopení letadel a vyzkoušejte si, jestli máte skutečně talent, cit a pevné nervy pro jejich řízení.

Nejedná se o žádný simulátor, opravdu poletíte skutečným letadlem. Kdo ví, možná, že během letu dojde ke ztrátě výkonu motoru a vy budete muset pomoci kapitánovi s diverzí na záložní letiště. Zažijete tak skutečně adrenalinový zážitek, na který budete vzpomínat a nadšeně jej vyprávět kamarádům i známým.

Nebudete také „jen“ řídit letadlo, ale vyzkoušíte si, co tato profese komplexně obnáší. Společně s kapitánem celý let naplánujete, zakreslíte trasu v mapě, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku letadla a poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu.

Po kapitánovi letadla také jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony a po startu budete mít na starosti řízení letadla pomocí mapy a kompasu, protože během letu může dojít ke ztrátě orientace a pevná zem je hluboko pod vámi. Nesmíte ztratit nervy.

Splňte si svůj dětský sen! Staňte se pilotem na zkoušku

Přistaňte na hlavním českém letišti

Úžasný zážitek je také přistání a opětovné vzlétnutí z velkého letiště Václava Havla. Čtyřmístným letadlem Cessna 172 poletíte z letiště Letňany přes vstupní body a provedete přiblížení na aktivní dráhu. Po přistání zarolujete na GA stojánku. Při odletu odposlechnete ATIS, naladíte Ruzyně DELIVERY a vyžádáte si povolení k odletu. Obdržíte instrukce pro pojíždění a nakonec získáte od věže povolení k odletu.

Brzy možná na letišti Václava Havla nebudou malá letadla moci operovat, proto této jedinečné příležitosti využijte včas.

Dobrodružství s vrtulníkem

Jako v akčním filmu si můžete připadat při řízení velkého vrtulníku Robinson R 44. Přistanete na třech různých místech a po cestě společně proberete letecké zážitky a zkušenosti. Pokud vás vrtulník skutečně nadchne, profesionální pilot vám poradí, jak se skutečným létáním začít.

Splňte si svůj dětský sen! Staňte se pilotem na zkoušku

Ultralight nabízí skutečný prožitek z létání

V ultralehkém letadle se budete cítit volný jako pták. Dopřejte si ten fantastický zážitek a staňte se alespoň na chvíli pilotem nejmodernějšího ultralightu současnosti. Na předletovém briefingu se dozvíte vše o tomto typu malých letadel a co vše je zapotřebí splnit, abyste si jej mohli také pořídit.

Vyhlídkové lety: Prohlédněte si svět z nadhledu

Zaleťte si nad nejkrásnější místa České republiky a spatřete nejkrásnější scenérie Krkonoš, propast Macochu nebo historické centrum Prahy. Zažít můžete i romantický či noční let nebo dokonce adrenalinový let se stavem beztíže. Perličkou je vyhlídkový let s řízením letadla, kde si i trasu vyberete sami. Vyhlídkové lety jsou opravdu úžasnou alternativou klasických nedělních rodinných výletů.

Splňte si svůj dětský sen! Staňte se pilotem na zkoušku

Doleťte na zahraniční služební cestu jako milionář

Autem jezdí na služební cestu nebo na dovolenou každý. Buďte originální a přeleťte s úsměvem dopravní zácpy! Let si můžete naplánovat do jakékoliv evropské destinace, třeba do monackého Nice nebo do Vídně. 

Překrásný pohled je také na vrcholky Alp, můžete doletět až na dovolenou do Chorvatska. Díky leteckým výletům po Evropě se i na služební cestu budete těšit.

Pilotem na zkoušku i vyhlídkové lety od profesionálních a nadšených pilotů

Jedinečnou možnost stát se pilotem na zkoušku nebo absolvovat nezapomenutelné vyhlídkové lety nabízí Pilotem na zkoušku, největší letecká společnost specializovaná na vyhlídkové lety v České republice.

Lety realizují zkušení profesionální piloti, kteří svou práci skutečně milují a chtějí se o ni podělit s ostatními. Ve vzduchu i na zemi zažijete pohodovou atmosféru, piloti jsou přátelští a svým nadšením z létání vás určitě nakazí natolik, že si sami budete chtít pilotní licenci pořídit.

Létá se z letiště Praha - Letňany, Benešova, Příbrami, Roudnice nad Labem i jiných míst po celé České republice. Ze všech letů si na památku parádního zážitku můžete pořídit video.

Více informací o příležitosti stát se pilotem na zkoušku nebo uspořádat nezapomenutelný rodinný letecký výlet najdete na www.pilotemnazkousku.cz.

 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Restaurace MMX: Vychutnejte si vynikající pivo přímo v jeho domovině

Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX

Vyrážíte rádi za poznáváním krás naší země? Zastavte se na svých toulkách v Letech u Dobřichovic, kde na vás čeká...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Najdete na iDNES.cz