Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Špičková péče v přátelském prostředí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dostupnost zdravotní péče v různých oborech medicíny byla po r. 1989 na území České republiky velmi variabilní. Po vzniku nového krajového uspořádání se ukázalo, že v některých regionech není určitá péče poskytována vůbec a pacienti jsou nuceni dojíždět do center v jiných krajích. Bohužel tato skutečnost se týkala i péče, která nebyla vysloveně super specializovaná, ale na druhé straně by měla být poskytována alespoň v centrech na úrovni jednotlivých krajů. Takovým příkladem byla situace při poskytování části specializovanější zdravotní péče o těhotnou populaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Špičková péče v přátelském prostředí | foto: PREDIKO, s.r.o.

Centrum prenatální diagnostiky a genetiky PREDIKO s.r.o. vzniklo ve Zlíně v r. 2001, s cílem poskytovat tu část zdravotní péče, za kterou musely dosud nastávající maminky dojíždět do center v Brně nebo v Olomouci. Z počátku své činnosti se Centrum zaměřovalo zejména na specializovanější ultrazvuková vyšetření. Postupem doby se činnost tohoto pracoviště rozšířila o genetické konzultantství a v současné době tvoří PREDIKO s.r.o., společně s laboratořemi lékařské genetiky IMALAB s.r.o., kompletní genetické centrum ve Zlínském kraji. Samotné Centrum PREDIKO s.r.o. se z velké části své činnosti věnuje péči o těhotnou populaci. Většina těhotných žen chce samozřejmě pro své nenarozené dítě a určitě i pro sebe získat v těhotenství co nejvíce informací.

Špičková péče v přátelském prostředí

Centrum prenatální diagnostiky a genetiky doplňuje svojí specializovanější péčí činnosti, které těhotným běžně poskytují ošetřující gynekologové. V našem centru mohou těhotné ženy absolvovat klasický těhotenský screening, který se sestává z kombinace ultrazvukového a biochemického vyšetřování. Pro tyto činnosti jsme získali osvědčení o kvalitě naší práce od uznávaných mezinárodních autorit. Právě v oblasti prenatálního screeningu pravidelně přicházíme s novinkami, jejichž cílem je, aby informace pro nastávající maminky byly co možná nejpřesnější a pro jejich těhotenství nejbezpečnější. Takto jsme jako jedni z prvních v České republice začali provádět kombinovaný test v 1. trimestru těhotenství a také jej dále integrujeme s výsledky dalších biochemických vyšetření ve formě integrovaného testu. Každé z těchto vyšetření má své opodstatnění a jejich prováděním se snažíme přispět ke klidnému průběhu těhotenství.

Špičková péče v přátelském prostředí

Kromě prenatálního screeningu provádíme i další velmi specializovaná ultrazvuková vyšetření plodu. Příkladem neustálého rozšiřování spektra našich vyšetření je také zavedení prenatální kardiologie. Bohužel u některých těhotenství může být zjištěno zvýšené riziko pro přítomnost některého ze závažných prenatálních onemocnění a v tomto případě nabídneme nastávající mamince i provedení invazivního zákroku. 

Špičková péče v přátelském prostředí

Právě tato oblast prenatálního vyšetřování je jak lékaři, tak samozřejmě i těhotnými ženami, vnímána jako do určité míry riziková a zejména z pohledu žen subjektivně nepříjemná. Tento problém samozřejmě trápí lékaře a ženy na celém světě. Koncem r. 2011 byl do praxe uveden první test, který dokázal vyhodnotit genetickou výbavu plodu a tedy jeho případné onemocnění z pouhého odběru krve matky. PREDIKO s.r.o. bylo prvním pracovištěm v České republice a jedním z prvních v Evropě, které tento způsob tzv. neinvazivního testování těhotných nabídlo. Tuto možnost Centrum získalo díky několikaleté spolupráci s americkými vědci a laboratořemi. 

Kontakt:

PREDIKO s.r.o.,

tř. T.Bati 3705, 760 01 Zlín

www.prediko.cz

Špičková péče v přátelském prostředí

Centrum prenatální diagnostiky a genetiky PREDIKO s.r.o. vzniklo v r. 2001. V současné době patří spektrem nabízené zdravotní péče k nejšpičkovějším pracovištím v České republice v dané oblasti. Kromě vlastních činností nabízí také neinvazivní testování ve spolupráci s americkými laboratořemi.

V Centru pracuje 7 specializovaných lékařů, kteří jsou držiteli českých a mezinárodních osvědčení, potřebných pro vykonávání některých velmi specializovaných činností.

V současné době Centrum jako jediné v České republice nabízí možnost výběru ze tří špičkových neinvazivních testů. Kromě již popsané diagnostiky v těhotenství se zaměřujeme také na komplexní spektrum genetického poradenství a to jak v období před těhotenstvím, tak také provádíme genetické konzultace u pacientů z některými závažnými genetickými onemocněními.

Naše činnost je v mnoha ohledech založena na dobré komunikaci s pacienty, ať už se jedná o těhotné ženy nebo individuálně přicházející pacienty. Z tohoto důvodu věnujeme velkou pozornost přípravě poskytování obecných informací, které jsou veřejně dostupné, nejen na internetových stránkách www.prediko.cz, ale také na mnoha dalších. Od vzniku naší společnosti prošli našim centrem tisíce pacientů, kterým jsme se snažili poskytnout nejen špičkovou péči, ale také předat maximum informací v přátelském a příjemném prostředí.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Dynamicky se rozvíjející společnost RONELT investuje do modernizace

Dynamicky se rozvíjející společnost RONELT investuje do modernizace

Modernizace a rozšiřování strojového parku je součástí firmy Zdeněk Kedroň, sdružení podnikatelů RONELT, která je...

Jak postupovat při převodu nemovitosti? Kupní a darovací smlouva

Jak postupovat při převodu nemovitosti? Kupní a darovací smlouva

Kupní, ale i například darovací, smlouva na převod nemovitosti je první fází převodu. Tou druhou je pak vklad do...

Navštivte montovaný autosalon s autogalerií veteránů od Unihal

Navštivte montovaný autosalon s autogalerií veteránů od Unihal.

Společnost Unihal s.r.o. se specializuje na kompletní realizaci montovaných hal od projekce, vizualizace, statiky a...

Najdete na iDNES.cz