Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Špála, Čapek, Filla a Kupka zdobí zlínskou galerii

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Velmi vzácná umělecká díla poutavé provenience jsou k vidění v Grafickém kabinetu Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Návštěvníci si mohou obrazy prohlédnout ve 2. podlaží budovy 14 továrního areálu až do 2. listopadu. Poté půjdou obrazy do veřejné aukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vzácné obrazy jsou k vidění v Grafickém kabinetu Krajské galerie výtvarného umění | foto: archív 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Významná část exponátů pochází ze sbírky spisovatele Karla Čapka a jeho ženy Olgy Scheinpflugové, další neméně cenný soubor z pozůstalosti malíře Emila Filly. Výraznými pracemi, rovněž získanými od soukromých majitelů, je v rámci přehlídky zastoupen i malíř František Kupka.

„Tuto komorní prezentaci tvorby klasiků českého umění první poloviny 20. století doprovází projekce dokumentu Život a doba spisovatele Karla Čapka, jenž vznikl v roce 2007 v produkci Památníku Karla Čapka sídlícího ve Strži u Staré Huti,“ uvedla kurátorka výstavy Pavlína Pyšná.

Výstavní projekt v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně se koná ve spolupráci s galerií Adolf Loos Apartment and Gallery, která obrazy zapůjčila a na podzim připravuje jejich aukci. „Ta se uskuteční 23. listopadu v pražském Mánesu,“ doplnil pražský galerista a jednatel aukční společnosti Vladimír Lekeš s tím, že dražit se budou všechna vystavená díla. Široké veřejnosti je tak dána jedinečná příležitost spatřit tato hodnotná díla dříve, než se opětovně skryjí v soukromých sbírkách.

Špála, Čapek, Filla a Kupka zdobí zlínskou galerii

Josef Čapek, Děti a holubi, 1929-1935, rozmývaný francouzský pastel na ručním papíře, soukromá sbírka

K nejcennějším vystaveným dílům ze sbírky Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové náleží olejomalba Václava Špály z roku 1922 s názvem Harlekýn a kolombína. Obraz dlouhý čas zdobil Čapkův byt a visel v jeho vile na pražských Vinohradech v místnosti pátečníků, kde se od poloviny 20. let scházely přední kulturní a politické osobnosti předválečného Československa. Připomeňme z nich vedle zmiňovaných bratří Čapků především T. G. Masaryka, E. Beneše, F. Peroutku, K. Poláčka či V. Vančuru.

Výstava ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU je otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Více informací také na www.14-15.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jaké střešní krytiny zvolit pro konkrétní typy sedlových střech?
Jaké střešní krytiny zvolit pro konkrétní typy sedlových střech?

Sedlové střechy jsou nejběžněji používané po celém světě. Jedná se o šikmou střechu se dvěma střešními rovinami s přímočarým hřebenem, dvěma okapy a dvěma...  celý článek

Nový promo spot nabádá širokou veřejnost, aby přijela objevit Jeseníky a našla...
Poslední ostrovy svobody najdete v Jeseníkách

Přes padesát tisíc zhlédnutí během prvních pár hodin od zveřejnění zaznamenal nový promo spot Jeseníků. Další tisíce zhlédnutí a sdílení přibývají každý den....  celý článek

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s. poskytuje smluvním zákazníkům asistenční službu 24...
Smluvní zákazníci mají domácí asistenci v nouzových situacích zdarma

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. připravila od 1. ledna 2017 pro své smluvní zákazníky novinku – asistenční službu při řešení nouzových situací spojených s...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.