Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jistě si vzpomenete na slavnou filmovou komedii Zítra to roztočíme, drahoušku...!, ve které si dvě sousední znesvářené rodiny dělaly samé naschvály. Přitom k tomu, abychom si se sousedy nedělali ze života peklo a měli dobré sousedské vztahy, stačí dodržovat pravidla slušného chování.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy? | foto: Sousede.cz

Poznáte svého souseda?

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Hypoteční banka, jediná banka v Česku specializující se pouze na hypotéky a oblast bydlení, si nechala v loňském roce zpracovat podrobný průzkum na téma sousedské vztahy. Z něj mimochodem vyplývá, že nejvíce neoblíbení bývají sousedé – slídilové, kteří příliš sledují ostatní lidi, dále ti, kteří si pouští příliš nahlas hudbu nebo televizi. Na dalších příčkách v žebříčku nepopularity pak figurují kuřáci a jejich obtěžující zápach cigaretového kouře a další nadměrně hluční sousedé – ať již spadají do kategorie pořadatelů bujarých večírků, věčných kutilů s vrtačkami a kladivy nebo rodin s hlučnými dětmi. Nelibost budí také sousedé, kteří ostatní obtěžují svými nevychovanými čtyřnohými mazlíčky a ti, co dělají nepořádek.

Čeho si tedy při sousedském soužití nejvíce vážíme? V první řadě je to naše soukromí, pak klid, pořádek a hygiena. Za nejlepší sousedy pak považujeme takové, kteří jsou slušní, ochotní pomoci a nedělají nic z výše uvedených nešvarů.

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

On-line archiv i nástěnka

O specifikách sousedských vztahů a jejich problematice vědí své také předsedové bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, kteří kromě běžného sousedského soužití musejí zvládat ještě správu domu a (častokrát krizovou) komunikaci s jeho obyvateli. Efektivně zvládnout tuto náročnou disciplínu nyní pomáhá portál Sousedé.cz, který přináší řadu účinných nástrojů pro správu domu, a to vše z jednoho místa, on-line a zcela zdarma.

Na webové stránce Sousedé.cz mohou předsedové společenství vlastníků jednotek (SVJ), bytových družstev (BD) i samotní vlastníci bytů aktivně a obousměrně komunikovat s ostatními lidmi v domě. Na Sousedé.cz máte bezpečný prostor pro sdílení spolehlivých informací se svými sousedy. Na jednom místě tak mohou být uložené smlouvy, zápisy ze schůzí, přehledy hospodaření nebo nabídky na opravu výtahu. Dále pomocí moderní nástěnky jednoduše pošlete pozvánku na schůzi či jarní úklid. Dá se zde elektronicky hlasovat v anketách nebo moderovat diskuze.

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Sousedé reální i virtuální aneb jak mít dobré sousedské vztahy?

Sousedské vztahy pomůže vylepšit sousedský webový portál

Sousedský webový portál však přináší výhody i pro obyvatele domu, kteří mohou využívat informační servis, sdílet fotky nebo kalendář akcí. Aplikace je navíc zdarma dostupná i pro mobilní telefony a tablety.

Můžete zde mít uložený vlastní domovní adresář s důležitými e-mailovými adresami a telefonními čísly, což výrazně usnadní například hlášení závad nebo počtu osob. Portál může fungovat i jako elektronická nástěnka, na kterou může kdokoliv umisťovat novinky z domu i okolí nebo třeba tipy na zajímavé akce a výlety.

Navštivte nás ještě dnes na www.sousede.cz a vyzkoušejte si demoverzi.

Sousede.cz

Sousede.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Najdete na iDNES.cz