Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Software pro podnikatele. Nebojte se účetnictví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dost často od drobných podnikatelů slyšíme, že požadují jen úzce specializovaný program. Nejčastěji na faktury, sklady, objednávky a nic jiného je nezajímá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AdmWin - Ing. Vladimír Jehlička | foto: AdmWin

Vše ostatní prý je problém účetní. Přitom na trhu existuje levný ekonomický software AdmWin, který není jen další takzvaný účetní program, ale především je mohutným nástrojem pro zpřehlednění vlastní podnikatelské činnosti, vystavování dokladů a urychlení práce s nimi.

logo AdWin

Fakturace
Lze začít tím nejžádanějším - prostým vystavováním faktur. K zpřehlednění, kdy se má komu a kolik zaplatit, si podnikatel začne zapisovat i přijaté faktury.  Za chvíli zjistí, že zapisované texty (řádky faktury) se mu opakují a je vhodné si je někde nachystat – nastavit.  Formou ceníků nebo jen textových řádků a nejlépe přímo skladovými kartami, které si už jen vybírá z nabízených seznamů do dokladů. Odměnou mu je, že u každé položky ihned ví, za kolik, kdy a od koho nakoupil a prodal.

Daňová evidence

Když už jsou faktury evidovány, je vhodné vědět, zda jsou zaplaceny či ne. Platba faktury se zaznamená jednoduše jen datem platby (částka se doplní z faktury) a snad každý rozezná, zda peníze přijal nebo vydal a výběrem ze seznamu možností za co.

Tím vlastně určí, co je daňové a co ne. Stejně tak jednoduše zapíše i ostatní příjmy a výdaje peněz, které nejsou úhradou žádné faktury. Z těchto záznamů má kdykoliv průběžně k dispozici  Z přehledy o příjmech a výdajích, efektivnosti, výpočet daně z příjmu a zákonného pojištění OSVČ.

DPH

Tím, že si zapisuje jednotlivé doklady včetně záznamů DPH, se automaticky průběžně vytváří přiznání k DPH. V každém okamžiku je známa odvodová povinnost nebo vratka. Stačí jen přiznání vytisknout , případně  podat elektronicky.

Podvojné účetnictví

U účetnictví (podvojného) už jsou zapotřebí jisté,  ale vcelku jednoduché, znalosti.  Každému jevu při podnikání je přiřazeno nějaké číslo (účet účetní osnovy). Stačí si je vybrat z nabízeného seznamu podle popisu, pokud nevyhoví nastavené.

Navíc tam, kde se tytéž doklady účtují téměř stejně, lze nastavit účtování dokladů automatické, aniž by o tom obsluha věděla. Účetní jen zaúčtuje zbývající doklady, které nejsou běžné.

logo AdWin - ekonomický software

Účetní programy AdmWin

Z uvedeného vyplývá, že ekonomický software AdmWin není složitý. Ovládání je dosti navádějící, intuitivní.

Hluboká provázanost mezi jeho jednotlivými evidencemi vám administrativní činnost urychlí a v celkovém provozu firmy ušetří spoustu práce a času.

Zamezí chybám vznikajícím z přepisů odněkud někam a sníží objem toho, na co jiného je nutné myslet, co zajistit a nezapomenout. Pomocí různých přehledů a analýz prodejnosti a efektivnosti jednotlivých akcí – zakázek vám pomůže určit, čemu se více věnovat, co potlačit, co více nakupovat, co méně, a od koho.

Uvedený systém má silnou výbavu pro zpracování zakázek - od drobných na opravy, výrobu, služby, až  po rozsáhlé stavební projekty. Zpracování od požadavků zákazníka (rozpočtu) přes záznam spotřeby na zakázku po fakturaci velice jednoduše a se spoustou možností. Tímto mechanismem se také vyřídí  importované objednávky z e-shopu – vyskladnění, popř. objednání u dodavatele, fakturace, tisk adres na štítky.

Více informací a kontakt naleznete na stránkách účetní programy AdmWin.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

České výrobky platí ve světě za kvalitní. Svůj podíl na tom má i společnost ALUKOV. Její aktuální novinkou, kterou...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Najdete na iDNES.cz