Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Software pro podnikatele. Nebojte se účetnictví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dost často od drobných podnikatelů slyšíme, že požadují jen úzce specializovaný program. Nejčastěji na faktury, sklady, objednávky a nic jiného je nezajímá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AdmWin - Ing. Vladimír Jehlička | foto: AdmWin

Vše ostatní prý je problém účetní. Přitom na trhu existuje levný ekonomický software AdmWin, který není jen další takzvaný účetní program, ale především je mohutným nástrojem pro zpřehlednění vlastní podnikatelské činnosti, vystavování dokladů a urychlení práce s nimi.

logo AdWin

Fakturace
Lze začít tím nejžádanějším - prostým vystavováním faktur. K zpřehlednění, kdy se má komu a kolik zaplatit, si podnikatel začne zapisovat i přijaté faktury.  Za chvíli zjistí, že zapisované texty (řádky faktury) se mu opakují a je vhodné si je někde nachystat – nastavit.  Formou ceníků nebo jen textových řádků a nejlépe přímo skladovými kartami, které si už jen vybírá z nabízených seznamů do dokladů. Odměnou mu je, že u každé položky ihned ví, za kolik, kdy a od koho nakoupil a prodal.

Daňová evidence

Když už jsou faktury evidovány, je vhodné vědět, zda jsou zaplaceny či ne. Platba faktury se zaznamená jednoduše jen datem platby (částka se doplní z faktury) a snad každý rozezná, zda peníze přijal nebo vydal a výběrem ze seznamu možností za co.

Tím vlastně určí, co je daňové a co ne. Stejně tak jednoduše zapíše i ostatní příjmy a výdaje peněz, které nejsou úhradou žádné faktury. Z těchto záznamů má kdykoliv průběžně k dispozici  Z přehledy o příjmech a výdajích, efektivnosti, výpočet daně z příjmu a zákonného pojištění OSVČ.

DPH

Tím, že si zapisuje jednotlivé doklady včetně záznamů DPH, se automaticky průběžně vytváří přiznání k DPH. V každém okamžiku je známa odvodová povinnost nebo vratka. Stačí jen přiznání vytisknout , případně  podat elektronicky.

Podvojné účetnictví

U účetnictví (podvojného) už jsou zapotřebí jisté,  ale vcelku jednoduché, znalosti.  Každému jevu při podnikání je přiřazeno nějaké číslo (účet účetní osnovy). Stačí si je vybrat z nabízeného seznamu podle popisu, pokud nevyhoví nastavené.

Navíc tam, kde se tytéž doklady účtují téměř stejně, lze nastavit účtování dokladů automatické, aniž by o tom obsluha věděla. Účetní jen zaúčtuje zbývající doklady, které nejsou běžné.

logo AdWin - ekonomický software

Účetní programy AdmWin

Z uvedeného vyplývá, že ekonomický software AdmWin není složitý. Ovládání je dosti navádějící, intuitivní.

Hluboká provázanost mezi jeho jednotlivými evidencemi vám administrativní činnost urychlí a v celkovém provozu firmy ušetří spoustu práce a času.

Zamezí chybám vznikajícím z přepisů odněkud někam a sníží objem toho, na co jiného je nutné myslet, co zajistit a nezapomenout. Pomocí různých přehledů a analýz prodejnosti a efektivnosti jednotlivých akcí – zakázek vám pomůže určit, čemu se více věnovat, co potlačit, co více nakupovat, co méně, a od koho.

Uvedený systém má silnou výbavu pro zpracování zakázek - od drobných na opravy, výrobu, služby, až  po rozsáhlé stavební projekty. Zpracování od požadavků zákazníka (rozpočtu) přes záznam spotřeby na zakázku po fakturaci velice jednoduše a se spoustou možností. Tímto mechanismem se také vyřídí  importované objednávky z e-shopu – vyskladnění, popř. objednání u dodavatele, fakturace, tisk adres na štítky.

Více informací a kontakt naleznete na stránkách účetní programy AdmWin.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE.

16. ročník soutěže Stavba roku Karlovarského kraje zveřejnil své výsledky. Průmyslová hala WITTE získala čestné uznání...

TATRA TRUCKS startuje projekt zpětného odkupu starších vozidel

TATRA TRUCKS startuje projekt zpětného odkupu starších vozidel. Na snímku TATRA...

Společnost TATRA TRUCKS začala nabízet majitelům starších nákladních vozidel Tatra jejich výhodný odkup spojený se...

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů.

Společnost Boem Audio získala první místo v grantovém programu Komerční banky Nastartujte se.

13 pravd o rodičovství
13 pravd o rodičovství

Tyhle hlášky vás svou upřímností dovedou k smíchu i pláči

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.