Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sny přetavil ve skutečnost. Tvrdě pracuje a zažívá absolutní svobodu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Zavřete oči, odcházím.“ Legendární věta Kristiána, v podání prvorepublikové hvězdy filmového plátna Oldřicha Nového, je dnes notoricky známá. Elegán, který navštěvuje nobl podniky, jezdí autem s šoférem, užívá si života a svobody plnými doušky a je vždy elegantní, galantní a ženami milovaný. Stejně jako většina hrdinů tehdejšího stříbrného plátna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sny přetavil ve skutečnost. Tvrdě pracuje a zažívá absolutní svobodu | foto: LIRIS s.r.o.

Pro někoho doba dávno ztracená, pro jiného inspirace, jak si uspořádat svůj život. Prvorepubliková atmosféra uchvátila i Kamila Šmejkala, muže, který se už sedmnáct let pohybuje ve finančnictví.

„Možná to vyzní zvláštně, ale k tomu, abych chtěl víc a změnil svůj život, mě skutečně inspirovaly filmy. V těch s Oldřichem Novým se mi líbilo, jak jsou lidé pěkně oblečení, elegantní a gentlemani, nikdy neřeší peníze a všechno funguje, jak má. Navíc jsem tento svět poznával i z vyprávění babičky a bylo mi trochu líto, že tomu tak dnes už není,“ popisuje Kamil Šmejkal. Ke změně života a především profesní dráhy ho kromě prvorepublikových hvězd nasměrovaly i první porevoluční seriály, třeba Dallas. Nešlo o to, jak se jednotlivé postavy chovají, ale o jejich totální svobodu v čase, v penězích a rozhodování. „Proč bych to nemohl mít i já,“ řekl si Kamil Šmejkal a začal měnit svůj život.

Od skla až k financím

Psal se rok 1997 a Kamil Šmejkal, který vystudoval novoborskou sklářskou školu, tavil sklo v Crystalexu v Novém Boru. „Tavičem skla jsem se chtěl stát již od 5. třídy základní školy. Tavit jsem začal již v roce 1991. Vzhledem k tomu, že se mi naplnila jen jedna část mých představ, a to náplň práce, ale již ne ohodnocení, osobnostní růst a vše to co je popsáno výše, začal jsem hledat alternativní způsoby, jak si život předělat k obrazu svému. V roce 1995 jsem otevřel obchod s potravinami v naší vsi, přes den či noc tavil sklo a ve zbývajícím čase pracoval v prodejně,“ vypráví Kamil Šmejkal. Souběžně zvládal obě profese dva roky, pak opustil sklářství a věnoval se pouze obchodu. Zavřel jej až o dva roky později, v době, když už měl vykročeno na tu správnou cestu.

V době, kdy provozoval prodejnu, potkal Milana Hujsla, muže, který jej oslovil a nabídl mu spolupráci se společností Kapitol. Tehdy to ještě netušil, ale setkání pro něj bylo klíčovým a určilo mu cestu, po které jde nyní už sedmnáctým rokem.

Ve společnosti Kapitol má Kamil Šmejkal nyní významné postavení. Na pozici si vyšlapal cestu doslova od nuly, avšak dnes je skutečným mistrem svého oboru. Se svými kolegy má na starosti více jak 70 000 zákazníků. Vede vlastní obchodní zastoupení v Liberci a prostřednictvím svých kolegů obchodní zastoupení v Příbrami, Teplicích, Mostě a Děčíně. Jeho pracovní náplní je vytvářet a řídit kvalitní zázemí pro obchodníky i klienty. Je členem širšího vedení, a tudíž se podílí na strategii a vizích firmy i systémových procesech.

Obor ničí neprofesionální prodejci

„Svoji první kancelář jsem otevřel v roce 1998 v Rumburku a dodnes mám stále klienty z té doby. Štve mě, že distribuce finančních produktů je v současné době vnímána velmi negativně. Lidé mají špatné zkušenosti s neprofesionálními prodejci, kteří upřednostňují vlastní zájmy nad zájmy klienta. Jsem přesvědčený o tom, že kvalitní a profesionální práci klienti vždy ocení. Obzvlášť, když máte práci opravdu rád a klient cítí, že vám nejde o vlastní peněženku,“ zdůrazňuje Kamil Šmejkal a k tématu dodává: „Bylo by lepší, kdyby na trhu nepůsobili lumpové, ale na druhou stranu mají lidé srovnání. Dnes již díky novým technologiím existuje celá řada nástrojů, jak si takové srovnání kvalitně odvedené práce udělat.“

Své profesi se věnuje naplno a neustále si doplňuje znalosti. V Bankovním institutu v Praze nedávno vystudoval obor pojišťovnictví a bankovnictví a nyní koketuje s myšlenkou, kde se vzdělávat dál.

Sny přetavil ve skutečnost. Tvrdě pracuje a zažívá absolutní svobodu

Sny přetavil ve skutečnost. Tvrdě pracuje a zažívá absolutní svobodu

„I když mám bohaté zkušenosti z praxe, teorie ze vzdělání mi dala nový, obrovský rozhled. Díky vzdělání mohu svým kolegům i klientům poskytnout mnohem více informací týkající se finančního světa,“ vysvětluje Kamil Šmejkal, který je mimo jiné i velkým milovníkem vína a zvažuje i možnosti studia v tomto oboru. Ostatně o tom, že víno má opravdu rád, se mohou na vlastní chuťové buňky přesvědčit i klienti Kapitolu. Osobní přístup, kdy se vaši poradci zajímají také o váš život, koníčky nebo rodinu totiž patří k běžné části péče o klienta ve společnosti.

Kapitol, který bude v příštím roce na českém trhu již 20 let, zaznamenal v posledních letech významný posun v používání nových, moderních technologií v oblasti spravování rodinných financí. Spolupracovníci Kapitolu začali k tomuto účelu letos používat šikovného pomocníka, mobilní aplikaci, která získala cenu Microsoft Awards 2014, čímž se posunuli na špičku trhu. Ke každému klientovi, nejen díky nové aplikaci, přistupují profesionálně a s odbornou péčí. Zajímají se ale i o jeho plány, životní styl nebo zábavu, vždyť i v těchto oblastech lze klientovi dobře poradit. „Především chceme klientům přinést něco víc, než dostávají při řešení svých záležitostí u běžných přepážek finančních institucích,“ podotýká Kamil Šmejkal.

Cestování je pro mě nejvíc

A proč to všechno vůbec dělá? Právě kvůli zmiňované svobodě klientů, svých spolupracovníků i své. Správně spravované finance a s tím spojené finanční zdraví rodiny, poskytuje určitou ne malou svobodu. Několik měsíců tvrdé práce pravidelně vyměňuje za pár měsíců na cestách. „Cestování je pro mě nejvíc. Žene mě to k tomu, abych pracoval víc, než většina lidí v mém okolí,“ říká Kamil Šmejkal.

Vzpomíná třeba na hektický rok 2012, kdy na jaře skládal státnice a v druhé polovině roku sebe, své spolupracovníky, ale i klienty, připravoval na ne úplně povedenou důchodovou reformu. Prací trávil 10 – 12 hodin denně, jezdil po celé zemi a organizoval s klienty besedy na toto téma. Důchodová reforma nenaplnila očekávání klientů ani spolupracovníků. „Lidé ztratili motivaci cokoli řešit. Proto jsme v roce 2013 museli věnovat zvýšené úsilí, abychom přišli s něčím novým, co bude pro klienty zajímavé a co naše spolupracovníky bude nadále motivovat zůstat a pracovat v naší branži“ vzpomíná Kamil Šmejkal. Za pracovní nasazení se pak „odměnil“ zajímavou dovolenou. Odjel na dva měsíce na Hawai a do Kalifornie, kde mimo jiné ochutnával tamní vína. Během své kariéry strávil na cestách mnoho měsíců a další plánuje již brzy. Tentokrát vyrazí na Aljašku. Plní si tak své sny, kterým naproti kráčí už sedmnáct let.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Chci bydlet v pohodlí v srdci Liberce

Po zániku Libereckých výstavních trhů se zdevastované území výstavbou rezidence...

S libereckým architektem Radimem Kousalem sedíme v restauraci, odkud je krásný výhled na Severočeské muzeum v...

Najdete na iDNES.cz