Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sněžná fréza a sekačka v jednom. Vyzkoušejte VARI Systém

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Překvapila vás letos sněhová kalamita i ve středních polohách? Pomohla by vám sněžná fréza, ale bojíte se, že ji využijete jen několik dní v roce? Pořiďte si VARI Systém, ze kterého bude dle potřeby sekačka či sněžná fréza.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

sněžná fréza Vari 2005 | foto: ahr

Ve středních polohách, kde sněhu moc nepadá, ale přesto může zazzlobit tak jako letos, je výhodné vlastnit stavebnicový systém, který lze používat po celý rok - přes zimu z něj může být sněžná fréza a po zbytek roku je využitelný jako sekačka.

Představení Vari Systému

Nejrozšířenějším malotraktorem v ČR je VARI Systém, který je postavený na konceptu pouze dvou převodovek a jedné pohonné jednotky HONDA.

Princip je velmi jednoduchý, pro aktivní příslušenství jako je sečení trávy, mulčovaní, zametání či sněžnou frézu potřebujete kompaktní stroj, se kterým se všude vejdete a snadno otočíte, proto má VARI malou převodovku DSK 316 s aktivním vývodem, ke které můžete jmenované příslušenství velmi rychle, a to v řádu vteřin snadno bez použití nářadí, připojit.

Vše nasunete do upínacího nosu a zajistíte rychloupínákem, pohon veškerého příslušenství je řešen hřídelí a uhlovými převody v olejové lázni, jak je zvykem u velké zemědělské techniky.

Vari nepoužívá žádné klínové řemínky, nepotřebujete žádné klíče či dokupování redukčních řemenic jako u kompromisních kultivátorů, které se marně snaží dostihnout geniálně jednoduchý systém VARI, a to nemluvíme o životnosti, která je zvláště v této době velice aktuální. Vari je tu již 40 let.

Velmi důležité v zimě je, že VARI na rozdíl od konkurence používá DVOUSTUPŇOVOU sněžnou frézu, tedy pomaloběžný šnek a vysokootáčkový ventilátor, takže efektivita práce a odhoz sněhu se blíží jednoúčelovým dvoustupňovým sněžným frézám kategorie 6HP. Sněžná fréza je připojena během okamžiku, zasunete a zajistíte to je celé.

Proměna sekačky ve sněžnou frézu snadno a rychle

Mimo zimní sezonu používáte malotraktor jako sekačku na vysokou nebo i nízkou trávu a užíváte si snadnou výměnu příslušenství stejně tak pohodlně jako u sněžné frézy. Dá se říct, že ze sekačky máte sněžnou frézu a z frézy zase rychle sekačku.

Když není tolik sněhu, aby bylo nutné použít sněžnou frézu, na stejnou převodovku připojíte radlici nebo zametací kartáč šíře záběru 100 cm a můžete opět pohodlně uklízet. Toto řešení je výhodné i pro obecní úřady a komunální firmy, kde tato technika vhodně doplňuje velkou techniku pro úklid.

Veškeré aktivní příslušenství k VARI je úžasně skladné, takže vám nebude nikde překážet a i přeprava celé stavebnice je jednoduchá, protože stroj jde vždy rychle rozložit na 3 části, které snadno přenese i jeden člověk, naložíte ho do osobního auta a rychle opět sestavíte.

Motor s řidítky a spojkou váží pouze 34 kg, převodovka DSK 316 pak 25 kg. Na rozdíl od toho třeba disková sekačka SAMSON 56 váží 39 kg, sněžná fréza se záběrem 55 cm váží 40 kg.

sněžná fréza

Jak jsme již zmínili VARI systém je postavený pouze na dvou převodovkách. Pro práce na poli nebo na tahání vozíku je určena DSK 317. Zde se jedná o 3 rychlostní převodovku se zpátečkou a řazením pákou jako u auta, žádné přehazovaní řemenu, žádné pracné sundávání krytů.

Než u kultivátoru přenastavíte rychlost, s VARI systémem jste už dávno v lese nebo na poli a čas jsou PENÍZE. Převodovku DSK 317 využijete i v zimě, lze k ní připojit stejná radlice jako k malé převodovce, nebo s pomocí vozíku ANV 350 provádět posyp třeba pískem.

Vari IV s vozíkem

Obsluha VARI systému

VARI má automatickou spojku, která citlivě a bez rázů uvede stroj plynule do pohybu a co je důležité, nemusíte neustále držet nepohodlnou páku jako u řemenového kultivátoru, která akorát tlačí do dlaně.

VARI systém budete používat celý rok - v zimě Vám poslouží jako sněžná fréza či radlice, po zbytek roku je z něj sekačka či pomocník pro práci na poli a v lese. Co je dnes také důležité, VARI systém Vás uživí, protože s jeho pomocí si vypěstujete většinu věcí sami.

Při nákupu stavebnice VARI si pečlivě prostudujte všechny možnosti a poraďte se s odborníky u značkových dealerů VARI, kterých je více jak 100 po celé republice.

Více na informací naleznete na www.vari.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Dáváme lesu více prostoru

Dáváme lesu více prostoru

Že lesy nejsou jen na houby, ví lidstvo po tisíciletí. Dřevo se v lesích těžilo od nepaměti a jen díky lesníkům na...

Položte plovoucí podlahu

Položte plovoucí podlahu

K položení laminátové podlahy nepotřebujete lepidlo, šrouby ani hřebíky. Pokládka je tedy otázkou jen několika hodin....

Najdete na iDNES.cz