Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šmídl slaví dvacet let na trhu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dopravní a logistická společnost Šmídl slaví 20 let na trhu. Založena byla 14. června 1990 a od té doby úspěšně rostla. V současnosti patří mezi nejvýznamnější dopravní a logistické společnosti v České republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jednatelé (a spolumajitelé) společnosti - pan Vladimír Šmídl a jeho dcera Martina Šmídlová, spolu se synem (a vnukem) Nicolasem | foto: Šmídl s.r.o.

Výročí společnosti Šmídl

Výročí společnost oslavila ve čtvrtek 17. června slavnostním setkáním s partnery v TRUCK CENTRU Žamberk, kde sídlí. Dopravní a logistická společnost Šmídl se zabývá mezinárodní i tuzemskou dopravou, zasilatelstvím a logistickými službami. Její neustále se rozvíjející vozový park čítá v současnosti 200 vozidel.

"S tímto výročím se pojí také určité plánované změny. Dojde k rozdělení společnosti na dvě divize a spolu s tím i k redesignu loga," říká jednatelka společnosti Martina Šmídlová.

logo Šmídl

Úspěšný vývoj společnosti Šmídl

Společnost Šmídl zaznamenala za 20 let velice úspěšný růst. Byla založena roku 1990 jako malá rodinná firma s jedním vozem značky Avia a kanceláří v kuchyni rodinného domu. Své současné sídlo – TRUCK CENTRUM Žamberk – vybudovala již v roce 1999. V roce 2005 pak zaměstnává 195 osob a její vozový park čítá 127 vozidel.

V tomto roce také zakupuje část podniku ČSAD Hradec Králové a zakládá filiálku ve Vysokém Mýtu, kde pak v roce 2008 vzniká také logistické centrum. Růst firmy formou akvizic pokračuje zakoupením dopravní společnosti S.A.S. a.s. Česká Třebová (2006) a dopravní společnosti PROBO SERVIS, spol. s.r.o., Hořovice (2009).

V roce 2010 již má dopravní a logistická společnost Šmídl 315 zaměstnanců a disponuje 200 vozidly. Velkou část těžké řady vozidel tvoří vozy značky IVECO (110 vozidel) a dále MAN. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti Šmídl patří Iveco Czech Republic, a.s., ESAB VAMBERK, s.r.o., Philip Morris ČR a.s..

Vozidla - IVECO
Vozidla IVECO

Dopravní a logistická společnost Šmídl – růst tržeb

Během 20 let zaznamenala dopravní a logistická společnost Šmídl také významný růst tržeb. Za rok 2009 se tržby z vlastních přeprav vyšplhaly na více než 550 milionů korun.

"V letech 2008 a 2009 jsme zaznamenali, samozřejmě díky všudypřítomné krizi, mírný pokles tržeb oproti roku 2007, ale stále se jedná o více jak 50% nárůst oproti roku 2006," říká zakladatel společnosti Vladimír Šmídl.

"V prvním čtvrtletí 2010 již tržby opět rostou, takže krizi jsme přečkali velice úspěšně," dodává.

Podobné údaje ukazují i statistiky ujetých kilometrů. Za rok 2009 jde o neuvěřitelných 14 384 176 kilometrů. "Očekáváme, že v roce 2012 překročíme celkovým objemem tržeb hranici jedné miliardy," uzavírá Vladimír Šmídl.

Změny ve společnosti Šmídl

V návaznosti na výročí plánuje dopravní a logistická společnost Šmídl také určité změny. Tou největší bude rozdělení na dvě specializované divize a s tím spojený redesign loga.

"Chceme našim zákazníkům nabídnout služby nejvyšší kvality a s tím se pojí i určitá specializace. Vzniknou proto dvě divize, jedna zaměřená na dopravu a druhá na logistiku," avizuje připravované změny Martina Šmídlová.

Šmídl slaví dvacet let na trhu

Oslava výročí společnosti Šmídl

Oslava 20 let od založení proběhla v sídle firmy v Žamberku. Po slavnostním zahájení shrnul zakladatel dopravní a logistické společnosti Vladimír Šmídl dosavadní vývoj společnosti, její růst, úspěchy a současnou situaci.

Poté předal slovo své dceři, jednatelce společnosti Martině Šmídlové, která představila plány do budoucna. Pro velký počet hostů z řad významných klientů a partnerů byl připraven také bohatý doprovodný program.

O SPOLEČNOSTI ŠMÍDL S.R.O.

Mezinárodní a tuzemská kamionová přeprava, zasilatelství, logistické služby

Založení: 14. 6.1990 - Vladimír Šmídl – TRANSPORT Žamberk
Vlastnictví: p. Vladimír Šmídl - 80%, MVDr. Martina Šmídlová 20 %
Sídlo firmy: TRUCK CENTRUM Žamberk, vybudováno v roce 1999
Členství: Sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia

19.4.2004 - založení firmy Šmídl s.r.o
14.1.2005 - zakoupena část podniku ČSAD Hradec Králové, filiálka Vysoké Mýto
20. 9. 2006 - zakoupena dopravní společnost – S.A.S. a.s. Česká Třebová
4. 12. 2009 - zakoupena dopravní společnost PROBO SERVIS, spol. s.r.o., Hořovice

Rok 2008: výstavba logistického centra ve Vysokém Mýtě, 1. 1. 2009 - zahájení provozu

Rok 2009: finalista soutěže Evropský autodopravce roku

Celkový počet zaměstnanců v roce 2010: 315

Počet vozidel v roce 2010: 200

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.