Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čas letních rekreací se blíží a stále více lidí vyráží služebním autem na dovolenou. Pokud chcete jet služebním autem na dovolenou i vy, na co byste před jeho nastartováním neměli zapomínat, aby vás v zahraničí nepotkalo nepříjemné překvapení?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele.

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele. | foto: Školení řidičů on-line

Dovolená navíc a služební auto pro soukromé účely jsou nejoblíbenějšími zaměstnaneckými benefity. Pokud vám to zaměstnavatel umožní, proč obojí nespojit a nevyrazit služebním autem na dovolenou? Aby však vaše dovolená byla bezproblémová, nezapomeňte před ní na několik důležitých věcí.

Pojedete služebním autem na dovolenou? Nezapomínejte na provozní kapaliny a pneumatiky

Máte-li ve firmě správce vozového parku, zajděte za ním před cestou a požádejte ho o základní kontrolu auta. Pokud si údržbu služebního vozu řešíte sami, buďte o to pečlivější. Vyplatí se zkontrolovat stav provozních kapalin i datum jejich výměny.

Do ostřikovačů nalijte letní směs, prověřte tlak v pneumatikách a nezapomeňte na rezervu. Doporučujeme zkontrolovat hloubku dezénu, ta minimální je ve většině evropských zemí 1,6 mm stejně jako u nás. Důležitý je stav stěračů - jen dobrý výhled zajistí bezpečnou jízdu.

Školení řidičů on-line

A co povinná výbava? Připravte se na nejhorší

Povinná výbava by měla být v souladu se zákony země, v níž je auto registrováno (alespoň dle Vídeňské úmluvy o silničním provozu z roku 1968). Avšak pozor! Praxe ukazuje, že to nemusí stačit.

Zejména z cest po Rakousku, Slovinsku, Polsku a Chorvatsku se objevují stížnosti řidičů na pokutování ze strany tamních úřadů - trestají zahraniční řidiče za neplnění podmínek povinné výbavy podle místní legislativy. Povinnou výbavu aktuálně platnou v ČR a dalších zemích naleznete na portálu www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty. Doporučujeme tak auto raději za pár korun "dovybavit".

Nezapomeňte doma dokumenty

Rady a tipy k povinné výbavě:

  • výstražný trojúhelník a reflexní vestu uložte do prostoru posádky, ne do zavazadlového prostoru
  • doporučujeme pořídit hasicí přístroj
  • hloubka dezénu by měla dosahovat minimálně 1,6 mm
  • pozor na zdravotní omezení - pokud např. musíte nosit brýle, nezapomeňte je mít při řízení na sobě
  • před nečekaným opouštěním vozidla (nehoda, defekt, nouzové zastavení apod.) si oblékněte reflexní vestu.

Doma nesmějí zůstat předepsané dokumenty: osvědčení o registraci (malý techničák) a doklad o zaplacení pojištění odpovědnosti (zelená karta). A samozřejmě řidičský průkaz. S "eurořidičákem" můžete po Evropě cestovat bez obav, v některých zemích se však vyplatí mít i průkaz mezinárodní. Z evropských zemí ho oceníte v Turecku, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Černé Hoře a Itálii.

Nezapomeňte ani na Záznam o dopravní nehodě (tzv. Euro protokol). Pojišťovny ho předávají klientům při uzavření pojištění. Pokud jej nemáte, neváhejte svou pojišťovnu kontaktovat. Můžete si formulář stáhnout také z portálu www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty, lepší je však mít ho samopropisovací.

To nejdůležitější: potvrzení od zaměstnavatele

Nejdůležitější rada pro cestu na dovolenou služebním autem však zní: Nezapomínejte, že není vaše a že je registrováno na zaměstnavatele. Jako osobě, která vůz řídí, ale není v technickém průkazu zapsána jako držitel, vám doporučujeme mít při cestě do kterékoliv země potvrzení majitele. A to i v případě, že jste jednatelem nebo jedinou osobou ve firmě - zahraniční policisté tento stav nebudou zkoumat.

Potvrzení by mělo být v jazyce dané země nebo alespoň v angličtině. Aby policisty přesvědčilo, doporučujeme si ho nechat notářsky ověřit. I jeho vzor naleznete na www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty.

Používání služebního vozu vykazuje specifika zdaleka nejen při cestách na dovolenou. Chcete být včas informováni o legislativních změnách, úpravách pravidel a dalších aktualitách? A absolvovat povinné školení řidičů-referentů rychle, efektivně a bez nutnosti kamkoliv cestovat? Školení řidičů on-line vám to umožní. Navštivte portál www.SkoleniRidicu-online.cz, získejte další informace a všechny výhody včetně klientského účtu a dopravních newsletterů.

Školení řidičů on-line - mimořádná cena
Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz