Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čas letních rekreací se blíží a stále více lidí vyráží služebním autem na dovolenou. Pokud chcete jet služebním autem na dovolenou i vy, na co byste před jeho nastartováním neměli zapomínat, aby vás v zahraničí nepotkalo nepříjemné překvapení?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele.

Služebním autem na dovolenou? S povolením od zaměstnavatele. | foto: Školení řidičů on-line

Dovolená navíc a služební auto pro soukromé účely jsou nejoblíbenějšími zaměstnaneckými benefity. Pokud vám to zaměstnavatel umožní, proč obojí nespojit a nevyrazit služebním autem na dovolenou? Aby však vaše dovolená byla bezproblémová, nezapomeňte před ní na několik důležitých věcí.

Pojedete služebním autem na dovolenou? Nezapomínejte na provozní kapaliny a pneumatiky

Máte-li ve firmě správce vozového parku, zajděte za ním před cestou a požádejte ho o základní kontrolu auta. Pokud si údržbu služebního vozu řešíte sami, buďte o to pečlivější. Vyplatí se zkontrolovat stav provozních kapalin i datum jejich výměny.

Do ostřikovačů nalijte letní směs, prověřte tlak v pneumatikách a nezapomeňte na rezervu. Doporučujeme zkontrolovat hloubku dezénu, ta minimální je ve většině evropských zemí 1,6 mm stejně jako u nás. Důležitý je stav stěračů - jen dobrý výhled zajistí bezpečnou jízdu.

Školení řidičů on-line

A co povinná výbava? Připravte se na nejhorší

Povinná výbava by měla být v souladu se zákony země, v níž je auto registrováno (alespoň dle Vídeňské úmluvy o silničním provozu z roku 1968). Avšak pozor! Praxe ukazuje, že to nemusí stačit.

Zejména z cest po Rakousku, Slovinsku, Polsku a Chorvatsku se objevují stížnosti řidičů na pokutování ze strany tamních úřadů - trestají zahraniční řidiče za neplnění podmínek povinné výbavy podle místní legislativy. Povinnou výbavu aktuálně platnou v ČR a dalších zemích naleznete na portálu www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty. Doporučujeme tak auto raději za pár korun "dovybavit".

Nezapomeňte doma dokumenty

Rady a tipy k povinné výbavě:

  • výstražný trojúhelník a reflexní vestu uložte do prostoru posádky, ne do zavazadlového prostoru
  • doporučujeme pořídit hasicí přístroj
  • hloubka dezénu by měla dosahovat minimálně 1,6 mm
  • pozor na zdravotní omezení - pokud např. musíte nosit brýle, nezapomeňte je mít při řízení na sobě
  • před nečekaným opouštěním vozidla (nehoda, defekt, nouzové zastavení apod.) si oblékněte reflexní vestu.

Doma nesmějí zůstat předepsané dokumenty: osvědčení o registraci (malý techničák) a doklad o zaplacení pojištění odpovědnosti (zelená karta). A samozřejmě řidičský průkaz. S "eurořidičákem" můžete po Evropě cestovat bez obav, v některých zemích se však vyplatí mít i průkaz mezinárodní. Z evropských zemí ho oceníte v Turecku, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Černé Hoře a Itálii.

Nezapomeňte ani na Záznam o dopravní nehodě (tzv. Euro protokol). Pojišťovny ho předávají klientům při uzavření pojištění. Pokud jej nemáte, neváhejte svou pojišťovnu kontaktovat. Můžete si formulář stáhnout také z portálu www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty, lepší je však mít ho samopropisovací.

To nejdůležitější: potvrzení od zaměstnavatele

Nejdůležitější rada pro cestu na dovolenou služebním autem však zní: Nezapomínejte, že není vaše a že je registrováno na zaměstnavatele. Jako osobě, která vůz řídí, ale není v technickém průkazu zapsána jako držitel, vám doporučujeme mít při cestě do kterékoliv země potvrzení majitele. A to i v případě, že jste jednatelem nebo jedinou osobou ve firmě - zahraniční policisté tento stav nebudou zkoumat.

Potvrzení by mělo být v jazyce dané země nebo alespoň v angličtině. Aby policisty přesvědčilo, doporučujeme si ho nechat notářsky ověřit. I jeho vzor naleznete na www.SkoleniRidicu-online.cz/dokumenty.

Používání služebního vozu vykazuje specifika zdaleka nejen při cestách na dovolenou. Chcete být včas informováni o legislativních změnách, úpravách pravidel a dalších aktualitách? A absolvovat povinné školení řidičů-referentů rychle, efektivně a bez nutnosti kamkoliv cestovat? Školení řidičů on-line vám to umožní. Navštivte portál www.SkoleniRidicu-online.cz, získejte další informace a všechny výhody včetně klientského účtu a dopravních newsletterů.

Školení řidičů on-line - mimořádná cena
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz