Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Služby MS Office zajišťují hladký chod pro Dům dětí a mládeže Znojmo

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
MS Office 365 bude pro Dům dětí a mládeže Znojmo velkou pomocí s organizací kroužků a volnočasových aktivit. Jan Alexa, zástupce ředitele Domu dětí a mládeže, nám sdělí, jakými změnami prochází tato organizace v oblasti IT a jaké přínosy těchto služeb mohou zaměstnanci při své práci očekávat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

prinscreen produktu Office 365 | foto: Infinity a.s.

Co je hlavní náplní vaší organizace?

Jan Alexa

Jan Alexa, zástupce ředitele Domu dětí a mládeže Znojmo

Dům dětí a mládeže Znojmo je příspěvkovou organizací zřízenou Jihomoravským krajem, jejíž hlavní náplní je poskytování volnočasových aktivit pro děti, studenty a dospělé. Organizujeme kromě pravidelných činností, akce, soutěže, výstavy, pracujeme s talentovanou mládeži a organizujeme pobytové akce a tábory. Plníme funkci výchovně vzdělávací a rekreační. Naše zařízení má 17 stálých pracovníků (z toho 10 pedagogických) a kolem osmdesáti externích pracovníků. Působíme ve městě Znojmo a přilehlém okolí. Aktivně spolupracujeme s městem Znojmem, Jihomoravským krajem a se školskými organizacemi.

Jaké problémy zájmovou organizaci Dům dětí a mládeže nejvíc zatěžovaly v IT?

Mezi hlavní problémy, se kterými se Dům dětí a mládeže Znojmo potýkal, patřila: absence centrálního úložiště dokumentů, roztříštěná e-mailová komunikace v privátních poštovních schránkách, chybějící plánování a koordinování aktivit pracovníků a nedostatečné nástroje pro jejich následné vyhodnocování. S nárůstem počtu kroužků a nepravidelných akcí se problémy s absencí sofistikovaného informačního systému začaly značně prohlubovat a následně vyústily v rozhodnutí radikálně změnit informační podporu řízení organizace.

Co vás přesvědčilo o výběru služby MS Office 365?

Právě tyto služby splňují mnohdy protichůdné požadavky organizace Dům dětí a mládeže Znojmo, tedy flexibilní informační systém, rozsáhlou podporu, bezproblémovou dostupnost přes veřejný internet a nenáročnost na infrastrukturu. Po úvodním rozsáhlém testování služeb MS Office 365 v naší organizaci nám výsledky jednoznačně potvrdili vhodnost zvoleného řešení.

Dům dětí a mládeže Znojmo

Sokolská 1277/8
669 02 Znojmo
Tel.: +420 515 224 353
e-mail: ddm.znojmo@zn.orgman.cz
www.ddmznojmo.cz

 V další fázi proběhne návrh celého řešení, který musí zahrnovat veškerá specifika organizace chodu Domu dětí a mládeže Znojmo, tedy především rozsáhlý počet uživatelů, kteří musí mít možnost přistupovat do systému bez ohledu na místo a čas, kde se právě nachází,a to včetně možnosti práce přes mobilní telefony. Systém musí obsahovat úložiště dokumentů, práci s elektronickou poštou, kalendáři a možnost jednoduchého projektového řízení a workflow. Všechny tyto funkcionality budou ve finále zahrnuty do jednotného řešení přístupného pro zaměstnance přes intranetový portál. Další funkcionality budou přístupny pomocí publikovaných webů, a to jak veřejných, tak i uzavřených pro konkrétní komunity návštěvníků jednotlivých kurzů.

V čem vidíte největší přínosy řešení MS Office 365?

Očekávané přínosy, které lze již dnes deklarovat, budou zcela eliminovat dosavadní problémy. Cílem celého řešení bylo vybudovat takový informační systém, který by byl schopen nejenom podporovat řízení organizace Dům dětí a mládeže Znojmo v rozsahu jejích současných aktivit, ale byl schopen i následného dalšího růstu.

Foto: Příměstský tábor, zdroj Dům dětí a mládeže Znojmo

Foto: Příměstský tábor, zdroj Dům dětí a mládeže Znojmo

Cloudové řešení, procesní model práce, možnost dalšího rozšiřování systému o nové funkcionality a především nízké náklady na provoz informačního systému je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli testovat aplikaci MS Office 365. Vznikne jednotný informační systém, který bude schopen poskytovat nejenom dostatek podkladů pro řízení a strategické rozhodování managementu organizace, ale především značně usnadní komunikaci mezi zaměstnanci a zlepší kapacitní plánování. Sjednocujícím prvkem informačního systému budou dva propojené portály, které budou představovat ergonomicky dobře řešený pracovní nástroj pro zaměstnance a přehledné informační prostředí pro návštěvníky kroužků a jejich rodiče.

Na jakou dobu odhadujete testování a uvedení systému do praxe?

Rozpětí celého projektu od fáze ukončení testování přes analýzy a návrh řešení až po rutinní užívání systému nepřekročí šest měsíců. Tento časový rozsah byl zvolen s ohledem nikoli na značnou náročnost projektu, ale s ohledem na pracovní vytížení zaměstnanců, především těch externích.

Jak byste shrnul dosavadní průběh projektu?

V úvodu proběhlo rozsáhlé testování služeb MS Office 365, jehož výsledky daly jednoznačně kladnou odpověď na vhodnost zvoleného řešení. V další fázi proběhne návrh celého řešení, který musí zahrnovat veškerá specifika organizace chodu Domu dětí a mládeže, tedy rozsáhlý počet uživatelů, nutnost úložiště dokumentů, práce s elektronickou poštou, jednoduché projektové řízení a workflow. Rozpětí celého projektu nepřekročí šest měsíců.

Proč jste se rozhodli oslovit s nasazením právě společnost Infinity a.s.?

Cloudové služby implementované společností Infinity a.s. byly vybrány z důvodu jednotné technologické platformy systému a minimálních investic do infrastruktury a následné podpory.

Profil partnera:

Společnost Infinity a.s. působí na trhu již  od roku 1992 a svým zaměřením se řadí mezi přední poskytovatele komplexních služeb v oblasti informačních technologií: systémová integrace, implementace IS, projektování a realizace sítí, řešení datových komunikací, vývoj aplikačního software, rozsáhlé instalační projekty a outsourcing.

Infinity a.s.
Staročernská ul. 1799
Pardubice 530 03
Tel.: +420 467 005 111
e-mail: info@infinity.cz
www.infinity.cz

logo
Autor:
Témata: Pardubice, Office 365

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Sehnat správného řemeslníka může být jako sázka do loterie. Někdy to zkrátka nevyjde a výsledný projekt vypadá hůr, než...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Vybíráme vhodnou plechovou střechu pro rekonstrukce

SATJAM Šindel - je až neuvěřitelné do jaké podoby se dá plech zpracovat

Ocel nebo hliník, malý nebo velký formát, barvu klasickou nebo v poslední době velmi oblíbené tmavší odstíny? Nejen...

Další z rubriky

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Najdete na iDNES.cz