Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Služby Czech POINT na České poště - trefa do černého

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Česká pošta je už více než dva roky jedním z partnerů projektu Czech POINT. Název je zkratkou pro Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál. Czech POINT je univerzálním kontaktním místem, jehož prostřednictvím je možné komunikovat s veřejnou správou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Czech Point. Ilustrační foto

Czech Point. Ilustrační foto | foto: Nikola HronkováMF DNES

Úředních záležitostí, které lze vyřídit jednoduchým a pohodlným způsobem na přepážkách České pošty, přitom rychle přibývá. Česká pošta provozuje službu po celé republice na více než 850 pobočkách označených logem Czech POINT.

Na těchto místech je tak možné nechat si na počkání vyhotovit výpis z několika informačních systémů veřejné správy, požádat o zřízení datové schránky nebo využít službu klasického úředního ověřování listin a podpisů.

Již v průběhu 2007 poskytovala Česká pošta výpis z katastru nemovitostí a také výpis z obchodního a živnostenského rejstříku. V roce 2008 začala Pošta vydávat také výpis z rejstříku trestů a od prvního ledna 2009 se nabídka rozšířila o výpis z bodového hodnocení řidiče. Tento výpis lze na přepážkách České pošty získat za pouhých 69 Kč.

Podíl České pošty na celkovém počtu pracovišť v rámci projektu Czech POINT je asi 1/5, na poštách se přitom vydá téměř každý druhý výpis. Důvody, proč je služba Czech POINT na České poště velmi úspěšná, jsou zřejmé. Při jedné návštěvě poštovní pobočky je možné nechat si vyhotovit požadovaný výpis a přitom si vyřídit běžnou poštovní službu jako zaplatit složenku nebo si vyzvednout balík či doporučený dopis.

Na pracovišti Czech POINT je možné požádat také o zřízení datové schránky a podávat všechny žádosti a oznámení týkající se Informačního systému datových schránek. Se spuštěním datových schránek přibyla také služba autorizované konverze dokumentů, která umožňuje garantovaný převod dokumentu z listinné podoby do podoby elektronické a naopak.

Výhradně na přepážkách Czech POINT na pobočkách České pošty je možné aktivovat některé aditivní služby k datovým schránkám jako je Datový trezor pro dlouhodobou archivaci zpráv nebo Bezpečný klíč pro nadstandardní zabezpečení přístupu do vlastní datové schránky.

V polovině roku 2009 začala Česká pošta navíc nabízet na všech přepážkách označených logem Czech POINT službu úředního ověřování listin a podpisů. Zavést tuto užitečnou novinku umožnily změny legislativy doprovázející právní úpravu o datových schránkách a autorizované konverzi dokumentů. Už za první čtyři měsíce pošta u ověřování listin a podpisů evidovala více než 110 tisíc transakcí.

Nové služba ulehčila mnoha lidem život. Situací, kdy zákazník potřebuje úředně ověřit podpis nebo kopii dokumentu, je bezpočet. Většinou neví, kde hledat nejbližšího notáře, často nevyhovuje úřední doba obecního nebo městského úřadu. Zavedení služby úředního ověřování na České poště přineslo konec takových starostí.

Už také víte, kam příště půjdete, až budete potřebovat výpis nebo úředně ověřit podpis či kopii dokumentu?

Česká pošta mění svou tvář.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Češi touží po změně práce, hledají ji přes internet i na doporučení.
Češi touží po změně práce, hledají ji přes internet i na doporučení

V horizontu měsíce hodlá změnit práci až 23 % respondentů průzkumu společnosti Grafton, do půl roku pak 45 % z nich. Hlavním motivem je přitom vyšší mzda, ale...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.