Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slunečno.cz: Zjistěte si stav počasí kdekoli a kdykoli

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letošní počasí je přinejmenším poněkud nezvyklé. Vždyť skončila zima a v podstatě se dostavilo léto. Nějaké jaro jsme prakticky pomalu ani nestihli zaregistrovat. I proto jsme byli mnohdy nemile překvapeni vcelku vysokými teplotami a prakticky i minimem přízemních mrazíků

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slunečno.cz: Zjistěte si stav počasí kdekoli a kdykoli | foto: slunecno.cz

Na některých místech ale přišly a dokázaly zahrádkářům zničit již zasazené rostliny. Pokud o počasí měli relevantní informace, nejspíše se takovéto zkáze ubránili. Stejně tak mnozí z nás plánují dovolenou a už netrpělivě vyhlíží, jak bude. Informací především na internetu najdeme spousty, ne vždy jsou ale správné a mnohdy se na konkrétních webech nevěnují třeba přímo vaší oblasti. I z těchto důvodů představíme portál Slunečno.cz, který je velmi komplexní a přehledný. Předností má ovšem mnohem více…

Počasí pro 10 516 míst

Ať už potřebujete zjistit předpověď počasí pro jakoukoli oblast, máte jedinečnou možnost. Přímo na domovské stránce zmiňovaného portálu se nachází mapa, v níž si najdete to či ono město. Ihned v podstatě uvidíte, jaké bude v dané lokalitě počasí. Po rozkliknutí se vám zobrazí detaily týkající se vybraného místa. Stejně tak uvidíte údaje o aktuální teplotě v největších městech České republiky v postranní liště. Mimo teploty spatříte i piktogram znázorňující slunečno, zamračeno, polojasno, případně déšť či sněžení.

Aktuální počasí, předpověď na 3 i 7 dní

Ať už potřebujete vědět o počasí cokoli, přesně si to pohodlně zjistíte během několika málo vteřin. Chtěli byste znát detailní charakter počasí? Pak se můžete podívat přímo na vaši lokalitu, a to v rámci předpovědi na každé dvě hodiny. Jestliže se třeba chystáte na výlet, není nic lepšího. Získáte skvělý přehled o tom, jak se bude počasí měnit během celého dne. 

Nepřekvapí vás tak ani bouřky, přeháňky, případně velmi silný a ostrý sluneční svit. Jestliže aktuálně řešíte dovolenou nebo nějaký zkrácený pobyt, měli byste si spíše zjišťovat výhled na následujících několik dní. Optimální je předpověď na tři dny. Tu zmiňovaný portál nabízí, a to ve velmi podrobné podobě. 

Jestliže potřebujete znát charakter počasí na sedm dní, nebude to představovat nejmenší problém. Opět si v obou případech stačí jenom vybrat přesně lokalitu a poté si rozkliknout pole s předpovědí počasí na vámi zvolenou dobu.

Podívejte se na radar

Zajímají vás spíše aktuální srážky? Pokud se chystáte na výlet za pár minut, tak zcela jistě ano. Pro větší množství potřebných aktuálních informací se lze podívat přímo na radar. Model vám prozradí, odkud aktuálně přicházejí mraky, popřípadě v jaké intenzitě budou dešťové či sněhové přeháňky. 

Ostatně, pokud milujte lyžování a vyrážíte do horských středisek, jistě budete chtít vědět, jak se má situace z pohledu intenzity sněžení a kde kolik sněhu vlastně napadlo. Zjistit si budete moci díky radaru charakter počasí na několik hodin dopředu. Jestliže se dozvíte, že se chystá silný déšť, můžete výlet přeložit na jiný den. Spokojení asi nebudete, nicméně jde o mnohem lepší variantu, než kdybyste vyrazili a zmokli.

Satelitní a družicové snímky prozradí mnohé

Z pohledu komplexního sledování rázu počasí jistě oceníte i satelitní či družicové snímky. Ty pracují a na základě zachycení elektromagnetického záření, které vyzařuje zemský povrch, případně se od něj odráží. Meteorologické družice obcházejí kolem naší planety v různých drahách, přičemž počasí sleduje hned několik z nich. Jmenovat bychom mohli kupříkladu družice NOAA.

Praktické články prozradí více

Zjistit si různé zajímavosti o počasí můžete klidně i prostřednictvím článků, jež se na portálu Slunečno.cz nacházejí. Je jich tady vcelku hodně a pojednávají především o charakteru počasí ve světě. Pokud se chystáte například na Havaj, zcela jistě vás bude zajímat, že se tam probudila k životu sopka Kilauea. 

Podrobný článek vám mimo jiné prozradí, jak vysoká je míra nebezpečí v určitých částech ostrovů a co všechno je s erupcemi spojeno. Stejně tak se lze podívat na článek zabývající se prachovými bouřemi v Indii, jež mají na svědomí lidské životy. Určitě se nezapomeňte podrobně informovat o zemětřesení v Íránu. Právě to dokázalo srovnat se zemí mnoho budov v různých oblastech. Ať už se zkrátka chystáte kamkoli, měli byste být předem velmi dobře připravení.

Kochejte se rozmary počasí

Milujete skvostné pohledy třeba na sněhem pokrytou krajinu? Rádi se podíváte na snímky mořských břehů, vlny a všudypřítomné sluníčko? Ať už máte rádi jakékoli přírodní scenérie spojené s konkrétním typem počasí, určitě si nenechte pohled na ně ujít. Stačí se jen podívat do sekce nazvané Foto.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Najdete na iDNES.cz