Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slevoteka.cz: Několik tipů na dovolenou v letních měsících

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Globální trendy hovoří jasně. Lidé se už přestali bát finanční krize a začali opět investovat do cestování. Podle statistik specializovaného pobytového slevového portálu Slevoteka.cz začali letos lidé více nakupovat několikadenní pobyty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Několik tipů na dovolenou v červnu. Řím, Vatikán a Capri na 4 dny s luxusním ubytováním | foto: Slevoteka.cz

Jestliže byl loni touto dobou nejvyšší zájem o pobyty s jedním noclehem, letos patří k nejoblíbenějším výlety na tři až čtyři dny. Lidé si totiž chtějí užít pohodlí, a tak volí zájezdy s komfortním přespáním v hotelech. Statistiky také ukazují růst zájmu o zahraniční dovolené, například Itálie v současnosti patří k nejoblíbenějším destinacím. V následujícím textu naleznete kromě oblíbené země ve tvaru boty i další tipy, kam se vydat na dovolenou už v červnu. Vyjet si na kratší dovolenou před začátkem hlavní prázdninové sezóny má hned několik výhod. Nikde vás nečekají dlouhé fronty na vstupy do památek, snadněji zaparkujete a vyhnete se zácpám na dálnicích.

1Do Itálie za poznáním i koupáním

Itálie je aktuálně zemí, která láká mnoho Čechů ke trávení dovolené. Navzdory obecné představě ale nemusíte pouze polehávat na pláži. Kombinace poznávání památek a koupání v moři vám přinese mnohem více zážitků. "Vyrazte třeba do Říma. Po cestě můžete strávit den koupáním na Palmové riviéře," říká Lukáš Przybylski ze specializovaného pobytového slevového portálu Slevoteka.cz, která nabízí garanci kompenzace ceny v podobě kreditových bodů.

Teploty v Římě se v červnu pohybují okolo dvaceti stupňů, ale často dosahují i tropické třicítky. Do kufru tak s sebou nezapomeňte zabalit sandálky, letní oblečení a hlavně plavky. Koupání na Palmové riviéře si totiž nemůžete nechat ujít. V Římě doporučujeme návštěvu Kolosea, Fontány di Trevi a také Vatikánu. Sídlo Papeže je nejmenším nezávislým státem na světě. "Navštívit tam můžete baziliku sv. Petra a Svatopetrské náměstí," doplňuje Przybylski. Zajímavou procházku nabízejí také Vatikánské zahrady, které zabírají více než polovinu celé rozlohy Vatikánu.

Vidět Neapol by měl dle známého rčení každý alespoň jednou za život. Pokud chcete dostát tomuto pravidlu, není nic jednoduššího než zakoupit pobyt na Slevoteka.cz a vyrazit si užívat. Z Neapole se ideálně dostanete do legendárních Pompejí, které byly zničeny výbuchem sopky Vesuv. Znaveni po výletech se vydejte relaxovat na nedaleký ostrov Capri, kde najdete jedno z nejhezčích koupání v celé Itálii. "Z přístavu do centra města Capri doporučuji vyjet lanovkou. Užijete si pěkný výhled na moře," dodává Przybylski.

2Krkonoše lákají i v létě

Několik tipů na dovolenou v červnu

Několik tipů na dovolenou v červnu

V zimě jsou Krkonoše pro mnoho Čechů jasnou volbou, ale i v létě nabízejí nepřeberné množství aktivit. Horské pobyty mají v létě příjemný bonus: čerstvý horský vzduch a příjemné teploty vám dovolí podnikat i delší výlety, které by v nížinách nebyly kvůli vedru možné. Ideální základnou pro túry je Špindlerův Mlýn. Jeho výhodná poloha nabízí mnoho možností výletů. Kromě procházek můžete do programu zařadit také adrenalinové atrakce, jako je bobová dráha nebo lanový park.

"Cílem vašeho výletu může být třeba Pančavský vodopád, který je s výškou 148 m nejvyšším vodopádem v České republice. Pamatujte ale na to, že vodopád se nachází v I. zóně národního parku, tudíž je přístup k němu omezen," vysvětluje Przybylski.

V okolí vodopádu najdete několik krásných vyhlídek. Ze Špindlerova Mlýna lze vystoupat až na nejvyšší vrchol České republiky. Po značené stezce se dostanete až na Sněžku a zpět. Pamatujte na to, že počasí na horách se často mění, v batohu s sebou raději mějte pláštěnku i něco teplejšího na sebe, přestože ráno ukazuje teploměr přes dvacet stupňů. Po náročné túře a adrenalinové akci využijte k odpočinku hotelové wellness. Vířivka jistě přijde vhod vašim unaveným kloubům třeba v Hotelu Palace Club, kde se rekreovala i legendární rodina Homolků.

3Do Tater i se psem

Pokud preferujete vysokohorskou turistiku, je pro vás ideálním obdobím pro návštěvu Tatranského národního parku právě druhá polovina června. Návštěvou Tater v červnu se vyhnete davům turistů a vychutnáte si začátek letního období v přírodě. Turistické chodníky jsou pro návštěvníky národního parku otevřené už od 15. června. Na horské túry si můžete nově vzít také svého psa.

"V Tatranském národním parku ještě donedávna platil omezený pohyb psů. Nyní si pejska vzít s sebou na túru můžete, ale musíte ho mít po celou dobu pod kontrolou. V místech s nejvyšším stupněm ochrany musí být pes na vodítku a mít náhubek," potvrzuje Karel Pospíšilík ze specializovaného pobytového slevového portálu Slevoteka.cz.

Se psem i bez něj vyrazte třeba na Kriváň, jednu z dominant Vysokých Tater. Kriváň patří k nejznámějším a nejoblíbenějším vrcholům slovenských hor. Túru můžete začít buď na Štrbském plese, nebo od Tří studniček. Počítejte však s tím, že druhá trasa je o něco náročnější.

Několik tipů na dovolenou v červnu

Několik tipů na dovolenou v červnu

4Beskydy jsou cykloráj

Do třetice všeho dobrého nabízíme milovníkům hor další místo, kam vyrazit. Beskydy poskytují spoustu zajímavého vyžití. Kromě pochůzek po horských kopcích a obdivování krajiny, můžete navštívit sochu boha Radegasta na známé hoře Radhošť. V nedalekém Rožnově pak můžete navštívit Valašské muzeum v přírodě, největší a nestarší skanzen ve střední Evropě.

"Beskydy jsou také rájem pro cyklisty. Najdete zde lehké trasy vhodné i pro děti, ale také náročné trasy pro sportovce," popisuje Pospíšilík. Specialitou Beskyd jsou cyklotrasy pro nevidomé. Celkem tři tandemové trasy jsou určené zejména pro nevidomé a slabozraké. Takový typ stezky prozradí specifické značení, bílé oko na bělomodrém pozadí. Dohromady trasy měří 80 km a nabízejí tři stupně obtížnosti: horskou, středně náročnou i lehkou. V celých Beskydech najdete také nepřeberné množství běžných cyklotras i pěších stezek.

Několik tipů na dovolenou v červnu

Několik tipů na dovolenou v červnu

O portálu Slevoteka.cz

Slevoteka.cz je web kolektivního nakupování. Jako první v ČR přišla s vymezením nabídky na víkendové pobyty a zážitky. Projekt kolektivního (hromadného) nakupování je vyzkoušený model ze zahraničí, který se prosazuje i v ČR. Prokázal, že nejen funguje a je bezpečný, ale také že přináší kvalitní služby, zážitky a odpočinek se slevou až 90 %.

Kontakt:

Lukáš Przybylski 
obchodní ředitel Slevoteka.cz
mobil.: 608 919 454
e-mail: lukas.przybylski@slevoteka.cz
Olomoucká 704/174, 627 00 Brno

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Objevte krásu Lisabonu s Martinhal Chiado

OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a i teď na začátku roku je na jeho návštěvu ideální čas.

Alitalia: lety z Prahy do Říma pětkrát týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma pětkrát týdně, což...

Zákazníci objevují značku Q

Zákazníci objevují značku Q

Pan J. V., majitel a provozovatel hotýlku v podhůří Krkonoš, o tom jistě ví své. Logo udělované Českým systémem kvality...

Najdete na iDNES.cz