Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skvělé dárky za zázračné ceny v prodejnách Levných knih

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Snad každý zná výraznou červeno-černou značku Levné knihy a nakupoval v obchodech rozesetých po České republice i na Slovensku. Udivují nízkými cenami a přitom kvalitním sortimentem knih, DVD, CD ale i hraček a ostatních drobností, které sice nepotřebujete, ale zpříjemníte jimi život sobě nebo svým blízkým.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skvělé dárky za zázračné ceny v prodejnách Levných knih | foto: ahr

Dovolte mi pozvat vás na malou procházku vánoční nabídkou Levných knih a znovuobnoveného nakladatelství Československý spisovatel.

Začneme u DVD a CD. Je opravdu neuvěřitelné, že při devalvaci těchto nosičů, v době, kdy na stáncích PNS se denně objevují stále méně kvalitní tituly, Levné knihy pro diváky objevují stále něco nového, mnohdy pozapomenutého a stále kvalitního.

Poté, co postupně vydaly kolekci filmů Ingmara Bergmana, Federica Felliniho, Akiry Kurosawy, Françoise Truffauta, představí režiséra, herce, scenáristu, jednu z nejvýraznějších osobností francouzské kinematografie Jacquese Tatiho a jeho nezapomenutelného pana Hulota (Prázdniny pana Hulota, Můj strýček).

Osobní biografie Alfreda HitchcockaV těchto dnech se také na pultech objevila dvě významná díla z období němého filmu. Jedná se o dvě klasická díla německého filmového expresionismu, a sice o Kabinet doktora Caligariho (1920) režiséra Roberta Wieneho a snímek Nosferatu – symfonie hrůzy (1922) režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua. Řada filmové historie pokračuje snímkem Kráska a zvíře.

Jde o zrestaurovanou verzi mistrovského díla a klasiky stříbrného plátna od slavného režiséra Jeana Cocteaua s Jeanem Maraisem v hlavní roli Zvířete. Rozhodně bych si nenechala ujít Pravidla hry (Režie: Jean Renoir, 1939), Andaluského psa (Režie: Luis Buñuel, 1929, hrají: Luis Buñuel a Salvador Dalí!). Fanoušci Philippa Noireta a Romy Schneiderové se mohou těšit na vynikající francouzský film Stará puška.

Mezi novějšími snímky se objeví Jarmuschův snímek Kafe a cigára, několik krátkých filmů, při jejichž natáčení se sešla extrémně výjimečná parta herců a muzikantů: Bill Murray, Steve Buscemi, Gigy Popp, Tom Waits a další. Jistě stojí za to upozornit na dokumentární film Emira Kusturici Maradona z roku 2008 nebo na Princezny (Režie: Fernando León de Aranoa, 2005).

Z hudebních dokumentů na DVD stojí za zmínku například Punk in London (legendární dobový dokumentární film v režii Wolfganga Bülda, vystupují The Clash, The Jam, The Adverts, X-Ray Spex, Miles Copeland, The Boomtown Rats a další! Jako bonus obsahuje koncert The Clash z Mnichova), Sex Pistols – Agents of Anarchy (pozoruhodný dokument se spoustou archivních záběrů a rozhovorů s hráči a přáteli kapely. Produkce: Velká Británie 2008, režie Sonia Anderson).

Nejkrásnější filmové pohádky

Zatím jsem se nezmínila o knihách. Letošním vánočním hitem budou jistě Nejkrásnější filmové pohádky. 400 stran nejoblíbenějších pohádek z české filmové klasiky. Pro větší čtenáře je přichystána velká encyklopedická publikace Naše vlast.

Ve vánoční nabídce se objeví i vynikající biografie Alfreda Hitchocka Vždyť je to jen film! s přibaleným DVD, Velká kniha pověstí z českých a moravských hradů a zámků, diskutovaná bude jistě kniha o podnebí z pera předního českého klimatologa a poradce Václava Klause Jiřího Svobody Záhady podnebí.

Milovníky literatury faktu příjemně překvapí vynikající studie Sedm mužů ve válce (Stalin, Hitler, Churchill, Mussolini, de Gaulle, Hirohito, Roosevelt), či Ramessova říše o egyptské dynastii Ramessovců. Pro nejmenší Levné knihy připravily půvabnou knížku říkadel Když strašidlo nestraší s ilustracemi Evy Bartákové, velké množství leporel, zvukových knížek a knížek-hraček.

Útěky, Lída BaarováČeskoslovenský spisovatel zahájí svou činnost, jak jinak, spisy Karla Čapka. V jednom svazku vyjde Krakatit, Válka s mloky, Povídky z jedné a druhé kapsy, Bajky a podpovídky a symbolicky bude kniha uzavřena manifestem Proč nejsem komunistou, poprvé v Česku vyjde biografie Lídy Baarové Útěky, napsaná Josefem Škvoreckým.

Pro děti jsme přichystali klasické pohádky K. J. Erbena a Boženy Němcové s novými ilustracemi Karla Řepky. Milovníky poezie potěší Básně Françoise Villona, Francouzská poezie nové doby (překlady prokletých básníků od Karla Čapka) a Erotická poezie mladých českých básnířek.

Rozhodně vás ani letos Levné knihy nezklamou.

logo LK

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Najdete na iDNES.cz