Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skupina Eurovia CS se neustále vyvíjí. Co vše v minulém roce dokázala?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stavební skupina Eurovia CS, která je zde pro vás již více než 60 let, zaznamenala v roce 2015 významný nárůst zisku. Velké plány má i na letošní rok, kdy hodlá investovat téměř 500 mil. Kč na obnovu strojového vybavení a přijmout téměř 150 nových zaměstnanců k současným 2 792.

Mokré Lazce | foto:  EUROVIA CS, a.s

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V roce 2015 společnost Eurovia CS navýšila zisk o neuvěřitelných 63 % a došlo také ke zvýšení obratu společnosti o 20 %. „Situace ve stavebnictví se postupně zlepšuje, přesto dílčí úspěch vidím v organizačních změnách, které jsme úspěšně zvládli. Podařilo se nám vyčlenit některé samostatné činnosti a tím získat mnohem lepší výchozí pozici při získávání zakázek. Velmi dobře se daří také naší surovinové základně,“ uvedl Martin Borovka, předseda představenstva EUROVIA CS.

Během uplynulého roku dosáhla skupina konsolidovaného obratu 18,5 mld. Kč. Hospodářský výsledek před zdaněním činil dle mezinárodních účetních standardů 897 mil. Kč. Rentabilita tržeb, tedy podíl zisku před zdaněním, se pohybovala na úrovni 4,8 %.

Stále na vzestupu je také význam krajů a obcí v České republice a na Slovensku jako zadavatelů důležitých zakázek. „V loňském roce jsme spolupracovali s kraji a obcemi na 57 % zakázek. Státní instituce pak tvořily 39 % procent zakázek,“ prozradil Martin Borovka.

Oblast působnosti firmy pokrývá silnice, železnice i tramvajové tratě

Z celkového objemu prací tvoří 46 % silnice a městské komunikace. Celkem 35 % připadá na železnice a tramvajové tratě. Nově se firma specializuje na cementobetonové technologie (CB). „Od loňského roku využíváme vlastní speciální techniku pro tvorbu silničního cementobetonového podkladu v celé šíři vozovky, a jelikož se nám tato činnost osvědčila, rozhodli jsme se je v únoru 2016 vyčlenit do samostatného závodu,“ doplňuje Martin Borovka.

Nedílnou součástí firmy jsou i produkty oblasti Obalovny a lomy, která sdružuje 33 lomů, 27 obaloven a 5 pískoven napříč Českou a Slovenskou republikou. Loňský rok byl pro společnost úspěšný i v této oblasti. V lomech se v roce 2015 vyrobilo 8 692 tisíc tun kameniva.

V roce 2015 realizovala skupina Eurovia CS tyto projekty

Silnice a dálnice: Modernizace D1 Šternov – Psáře, oprava D1 u Průhonic, R6 Lubenec – Bošov, I/11 Mokré Lazce, II/405 Příseka – obchvat, I/37 Pardubice Trojice, rekonstrukce Borské ulice s křižovatkou Belánka v Plzni, rekonstrukce CB vozovky D2 km 28,4 – 42,7 vpravo, komunikace ul. Buková a úprava zastávek MHD ul. S. K. Neumana v Jihlavě, D1 Jánovce – Jabloňov (SK).

Železniční a tramvajové tratě: RTT Střešovická, elektrizace trati č. 293 Šumperk – Kouty nad Desnou, modernizace trati Ševětín – Veselí nad Lužnicí – II. část, úsek Horusice – Veselí nad Lužnicí a 2. – 4. stavba, rekonstrukce tramvajové trati Pražská – U Zvonu v Plzni, Modernizácia električkových uzlov v rozsahu MET v meste Košice (SK).

Skupina Eurovia CS se neustále vyvíjí. Co vše v minulém roce dokázala?

RTT Střešovická

Ostatní: Strahovský tunel 2. stavba – část 2.B hloubený tunel MO, Protipovodňová opatření v Táboře, Centrum zdraví a bezpečí v Karlových Varech, Nosný systém mestskej hromadnej dopravy, prévadzkový úsek Janíkov Dvor – Šafárikovo námestie v Bratislavě, 1. část Bosákova ulica - Šafárikovo námestie.

Skupina Eurovia CS se neustále vyvíjí. Co vše v minulém roce dokázala?

Starý most v Bratislavě na Slovensku

Firma Eurovia CS pomáhá

Společnost Eurovia CS se ve všech regionech, ve kterých působí, snaží pomáhat. Podporuje tak například český tým curlingu vozíčkářů působící v rámci Českého svazu curlingu. Firma vede reprezentační tým k dobrým výsledkům i k účasti na paralympiádě. Dále Eurovia CS již šestým rokem podporuje vzdělávací projekt „Rozhlédni se!“ nadačního fondu Kolečko, který učí děti, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Na Slovensku je firma generálním partnerem basketbalové ligy.

Více informací najdete na www.eurovia.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Aukce European Arts nabídne vrcholný obraz Jindřicha Štyrského

UTONULÁ / ŠTYRSKÝ Jindřich

V neděli 19. listopadu 2017 jde do aukce společnosti European Arts vrcholný artificielistický obraz Jindřicha Štyrského...

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům.

Příprava na klidné a pohodové prožití Vánoc často připomíná spíš válečné pole v domácnosti. Usnadněte si práci a...

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů.

Společnost Boem Audio získala první místo v grantovém programu Komerční banky Nastartujte se.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.