Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
David Young pochází ze Skotska a v Praze působí jako ředitel jazykové školy Oxford House. Proč zakotvil tento Skot právě v Praze?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád | foto: David Young / Oxford House

Pane Youngu, jak jste se vůbec ocitl v Praze?
Působil jsem v Barceloně jako učitel angličtiny a hledal jsem právě svou další destinaci, když v tom přišla nabídka práce v Praze.

V Praze žijete již 17 let. Znamená to tedy, že je už i Vaší finální destinací?Mám tady hypotéku, českou manželku, práci a spoustu přátel, takže zatím to tak vypadá. Ovšem nikdy neříkej nikdy.

Co se Vám na životě v Praze líbí nejvíce?
Mám rád bohaté možnosti společenského vyžití, které toto město nabízí. Je velmi internacionální, má skvělé pivo i polohu. Co víc si člověk může přát.

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Pracujete jako ředitel jazykové školy Oxford House. V čem se tato jazyková škola liší od ostatních?
Naše škola má za sebou více než 13 let růstu a je to na ní znát. Původně jsme nabízeli jenom dva kurzy denně, momentálně jich máme v nabídce desítky, a to pro šest různých úrovní. Vypracovali jsme se z pedagogické praxe na úspěšné jazykové centrum angličtiny. 95 % našich lektorů jsou rodilí mluvčí z Anglie, Ameriky nebo Austrálie, což si myslím, že je hlavním rozdílem v porovnání s jinými jazykovými školami v Praze.

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Myslíte si tedy, že pokud se chce člověk naučit mluvit anglicky, měl by být jeho učitelem rodilý mluvčí?
To netvrdím. Každoročně si u nás dělá TEFL certifikát i několik Čechů, Slováků, Němců... Podmínkou pro tento lektorský kurz je úroveň angličtiny na úrovni C1 a úspěšné zvládnutí pohovoru. Během kurzu se stává, že nerodilí mluvčí dosahují lepší výsledky, protože se anglickou gramatiku museli naučit. Rodilý mluvčí Vás na druhou stranu donutí mluvit jen anglicky. Takže když se s ním chcete domluvit, musíte “najít” vhodná slova. Někteří lidé si však pořád myslí, že rodilý mluvčí je lepší na konverzaci a že gramatiku nejlíp naučí český učitel. Snažíme se tento názor vyvracet a dokazovat, že není pravdivý. Zatím se nám to úspěšně daří.

Nabízí Vaše škola i jiné jazyky?
V současnosti nabízíme jen angličtinu, nicméně pořád rosteme. Na podzim 2016 plánujeme stěhování do větších a modernějších prostor. Pak bychom rádi zařadili i další jazyky jako španělštinu nebo trochu Asie.

Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád
Skotský ředitel jazykové školy Oxford House žije v Praze rád

Jak byste charakterizovali běžného studenta Vaší školy?
Záleží, jestli se díváme na ranní kurzy angličtiny, nebo večerní. Ranní kurzy se konají každý den a studenti se za ten měsíc spřátelí a panuje tam více neformální atmosféra. V těchto kurzech je hodně maminek, nezaměstnaných lidí, studentů. Večerní kurzy angličtiny jsou jednou nebo dvakrát týdně a studenti dorazí většinou přímo z práce. Obecné kurzy trvají čtyři týdny a na konci každého je Pub Night. Hlavní myšlenkou je, aby si studenti mohli mezi sebou nebo s lektorem popovídat i mimo prostor školy. Studenti mají tyto akce velmi rádi. K charakteristice studenta bych ještě dodal, že 30 % našich studentů nejsou české národnosti. Máme zde tady hezký mix z Jižní Ameriky, Asie i většiny Evropy, což jen podporuje mluvení v angličtině i mimo lekce.

David Young, ředitel jazykových kurzů, lektor kurzů TEFL

David Young, ředitel jazykových kurzů, lektor kurzů TEFL

Co byste doporučil někomu, kdo se studiem angličtiny pořád začíná?
Aby se nikdy nevzdal! Studium cizího jazyka je běh na dlouhou trať a vyžaduje hodně trpělivosti. Máme tady odvážné studenty, kteří se v 70 letech zapíší do kurzu pro úplné začátečníky a za půl roku se vypracují na úroveň mírně pokročilých. Záleží, jak student k jazyku přistupuje. Jestli se mu věnuje i doma, nebo to pro něj odchodem z učebny končí.

Jazykovou školu Oxford House založili v Barceloně učitelé angličtiny Duncan Foord a Nick Rawlinson, kteří připravovali nové učitele na jejich důležité povolání. V roce 1998 se škola stala lídrem ve výuce obchodní angličtiny v Barceloně a okolí a od roku 2003 působí i v Praze, kde můžete navštěvovat její kvalitní kurzy i Vy. Začít můžete například zjištěním své úrovně angličtiny pomocí online testu.

Za zkoušku nic nedáte! Pokud stále váháte, můžete vyzkoušet ukázkovou hodinu zcela zdarma!

Oxford House

Národní 25/B, 110 00 Praha 1, Česká republika

Tel. (+420) 221 085 255 Mob. (+420) 724 999 155

info@oxfordhouse.cz www.oxfordhouse.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy.
Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy

Druhé auto do rodiny? Zbytečné, zejména žijete-li v Praze a takové druhé auto byste používali prakticky jen pro jízdy po městě. Společnosti PRE, CAR4WAY a...  celý článek

Zimní dovolená v Landal Marina Lipno láká na speciální nabídky.
Zimní dovolená v Landal Marina Lipno láká na speciální nabídky

Dovolenou v zimě si můžete užít stejně jako letní! Nevěříte? Maximálně vyladěná rodinná zimní dovolená v Landal Marina Lipno vás o tom přesvědčí.   celý článek

Připravte se na barevný podzim plný zážitků s NOVASOL
Připravte se na barevný podzim plný zážitků s NOVASOL

Dopřejte si během podzimních měsíců poznání moderních i historických evropských velkoměst s řadou unikátních lokalit, technických zajímavostí a kulturních...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.