Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skončily Slavnosti pivovaru Ostravaru aneb třídenní pivovarská šichta

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Extrémní vedro, hektolitry vytočeného piva, veliký zájem o pivovarské školy a exkurze a spousta skvělých koncertů, to byly letošní Slavnosti pivovaru Ostravar, které se do historie ostravského pivovaru zapíší jako úplně nejdelší. Na třídenní šichtu dorazilo během uplynulého víkendu 11 tisíc návštěvníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnosti pivovaru Ostravaru 2016 | foto: Walker&Lambert

Nejdelší pivní slavnosti v historii ostravského pivovaru provázely o uplynulém víkendu extrémní vedra. Teploty se v pátek a v sobotu vyšplhaly přes pětatřicet stupňů Celsia a organizátoři museli nainstalovat před hlavní pódium chladící ventilátory a na nádvoří pivovaru zkrápěli návštěvníky hadicemi s vodou.

Na čepu šly nejvíce prémiový ležák, novinka Ostravar Mustang a Černá Barbora. V případě Černé Barbory dokonce museli pivovarníci v noci ze soboty na neděli sáhnout do svých železných zásob, aby černé pivo udrželi v nabídce po celý víkend.

Na pódiu hráli každý den prim headlineři. Horkýže Slíže v pátek, Marie Rottrová v sobotu a kapela Kryštof. „Jsem ráda, že mě Ostravar pozval, protože tady vaří opravdu dobré pivo,“ glosovala své vystoupení na pódiu hvězda letošních Slavností Marie Rottrová. Ostravská rodačka v sobotu předvedla dokonalé představení, které návštěvníci mnohokrát přerušovali skandovaným potleskem „Maruška, Maruška.“

Nejvíce lidí se před hlavním pódiem sešlo během nedělního vystoupení s Ostravarem spřízněné kapely Kryštof, která se postarala o pomyslnou tečku za letošními Slavnostmi pivovaru.

Velký zájem byl mezi návštěvníky také o oblíbenou pivovarskou školu a pivovarské exkurze. Vzhledem k celovíkendovému formátu oslav sice nemohl vrchní sládek Roman Richter pustit návštěvníky na spilku, ale i tak si lidé přišli na své.

„Jsme v plné sezóně, na spilce nám v otevřených kádích kvasí spousta piva a riziko kontaminace by bylo příliš velké. Když lidé nemohli na spilku, šla spilka za nimi,“ vysvětloval vrchní sládek, který nechal do ležáckého sklepa nainstalovat speciální demonstrační káď, ve které probíhal kvasný proces stejně jako na spilce.

„Minispilka splnila při exkurzích svůj účel. My jsme si ochránili své várky piva a lidé mohli vidět unikátní způsob přípravy Ostravaru,“ doplnil vrchní sládek Roman Richter.

Spokojená s letošními Slavnostmi byla i manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. „Řekla bych, že letošní Slavnosti dopadly přesně tak, jak jsme očekávali. Do pivovaru se letos podařilo díky různorodému zaměření hudebního programu návštěvníky napříč věkem i zájmy, a to byl hlavní účel.
Jsme moc rádi, že jsme se pro tento model rozhodli a že si cestu do našeho areálu našlo celkem 11 tisíc lidí.

Teď si vše vyhodnotíme a na podzim začneme s přípravou dalšího ročníku, který tentokrát bude součástí oslav 120. narozenin ostravského pivovaru,“ uvedla závěrem Zuzana Cieciotková z Ostravaru.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Chladná rána, brzká setmění a holé stromy bez listí, to je již znamení, že zima je za dveřmi. Zavítejte do turistické...

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října.

Unikátní interaktivní výstavu plnou moderních technologií otevřelo nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava ve svých...

Najdete na iDNES.cz