Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Školy Pojizeří úspěšně absolvovaly experiment se softwarem PASCO

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V základních školách Pojizeří úspěšně absolvovali projekt nazvaný “Moderní experiment ve školách Pojizeří“, registrační číslo CZ.1.07/1.1.22/02.0036. Projekt, v jehož průběhu byli proškoleni pedagogové ZŠ, se konal v termínu od 22. února do 2. října 2013 ve školách ZŠ Desná, Vysoké nad Jizerou, Velké Hamry, Harrachov a Josefův Důl.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Školy Pojizeří se zapojily do moderního experimentu se senzory Pasco s heslem „Co projde smysly zůstane v mysli“ | foto: DRUVT COMP, spol. s r.o.

Školení probíhala buď formu semináře nebo tréninku či workshopu ve školách.

Účastníci semináře se seznámili s obsahem a cílem školení a poprvé poznali prostředí výukového softwaru SPARKvue, od společnosti PASCO, který v rámci projektu využívali pro tvorbu příprav, sběr dat při měření a pokusech v přírodovědných předmětech, jako jsou Fyzika, Chemie, Zeměpis, Přírodopis .

Aby mohli účastníci vůbec začít tvořit zmíněné výukové přípravy, bylo nutné je nejprve seznámit s programem MS Office PowerPoint, ukládáním ve formě snímků a následné převedení do interaktivního programu PASCO – SPARKvue.

Součástí seminářů byl také metodický výklad zaměřený na popis moderních výukových metod a forem práce s využitím dataloggerového systému PASCO pro realizaci školních přírodovědných experimentů.

Školy Pojizeří se zapojily do moderního experimentu se senzory Pasco s heslem ...

Výuka byla realizována pomocí měřicího systému PASCO za odborného vedení lektorů "Centra Moderního Vzdělávání Liberec“ (CMVL). Při výuce se účastníci  naučili vytvářet a modifikovat interaktivní přípravy pro různé formy výuky a využívat experimentální systém vzdělávání:

1) pro demonstrační učitelské experimenty frontálního typu, kdy experiment provádí učitel a žáci sledují děj.

2) navrhnout strukturu metodiky hodiny tak, aby mohla být výuka založena pedocentricky – tj. jejími hlavními pilíři jsou žákovské experimenty – s badatelským způsobem učení tak, aby se experiment vrátil do lavic.

V seminářích se tedy účastníci naučili nejen tvořit DUMy neboli digitální materiály pro výuku žáků, ale i přípravy v Powerpointu, kde si připravili obrázky, naučili se upravovat fotografie a pak vše skloubit do přípravy v prostředí PASCO - SPARKvue a následně experimentovat s tímto softwarem. 

Účastníci seminářů se také seznámili s metodickými a didaktickými principy a postupy při práci s žáky. Tyto postupy byly využity při přípravách a tvorbě experimentů a následně při práci v hodinách. 

Workshopy byly zaměřené na sběr dat, jejich vyhodnocení a další práci s nimi na připravených experimentech, které nachystali lektoři CMVL .Účastníci tak získali praktické dovednosti a zorientovali se v prostředí, ve kterém své vlastní experimenty  následně samostatně tvořili. 

Školy Pojizeří se zapojily do moderního experimentu se senzory Pasco s heslem ...

Tyto workshopy podpořil i takzvaný trénink, kdy si v rámci školení pod vedením lektora CMVL z předem zadaných senzorů měli vymyslet, jaké možné experimenty lze se senzory realizovat a jaké další pomůcky či materiály k nim budou potřebovat. Poté si zvolili jeden z možných experimentů, sestavili jej a odzkoušeli optimální postup a další potřebné pomůcky. Tato zkušenost jim později sloužila jako motivace a inspirace pro vlastní tvorbu výukových materiálů pro žáky. 

Práce byla hlavně při workshopech a trénincích prováděna týmově, bylo zde využito mezipředmětových vztahů, kooperace mezi skupinami zúčastněných škol a motivace kolegů.

V rámci závěrečného semináře proběhla společná vyhodnocení projektu a živá prezentace vyhotovených experimentů žáků a pedagogů z každé zúčastněné školy. Nejlepší experimenty byly ohodnoceny. O vítězném experimentu rozhodlo tajné hlasování všech účastníků semináře pomocí odpovědního zařízení určeného pro výuku. 

Školení připravilo Centrum Moderního Vzdělávání Liberec, více informací o dalších službách centra najdete na internetových stránkách www.cmvl.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Jizerská v létě, to jsou hlavně pohodové trasy na 12 a 23 kilometrů

Jizerská v létě, to jsou hlavně pohodové trasy na 12 a 23 kilometrů

Chcete se podívat na trasy legendární Jizerské 50 i v létě, ale 50 km je pro vás příliš? Pak si vyzkoušejte trasy na 12...

Pozor všem HR! Už jste přihlášení na Educa MYJOB 2018? Máte poslední šanci

V Liberci se ve dnech 11. až 13. října koná největší veletrh vzdělávání a...

Educa MYJOB je největším veletrhem vzdělávání a pracovních příležitostí. Vy a vaše firma byste na něm neměli chybět....

Akcionáři SVS probrali na jarních aktivech investice v roce 2018

Akcionáři SVS se letos již podruhé sešli na jarních aktivech společnosti

Akcionáři SVS se letos již podruhé sešli na jarních aktivech společnosti, kde byli seznámeni s plánovanými investicemi...

Najdete na iDNES.cz