Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školky otevřeme do 18 hodin a zavedeme ve městě wi-fi zdarma

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Primátor Martin Baxa i další kandidáti ODS dokazují, že rozumí Plzni, a to dokonce hned ve dvou rovinách. Jednak se jim povedlo Plzeň poslední čtyři roky náležitě rozvíjet a modernizovat, ale zároveň svým předvolebním programem potvrzují, že ví, kam má naše město nadále směřovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Martin Baxa: Školky otevřeme do 18 hodin a zavedeme ve městě wi-fi zdarma Paleta důvodů proč jít volit je ale mnohem širší | foto: Regional Press s.r.o.

Sympatické je, že jde o konkrétní nápady, které pomohou lidem v jejich každodenním životě. Jedním z nich je návrh, aby školky fungovaly až do šesti hodin.

„Rodičům to může pomoci, nejenom když mají delší pracovní dobu, ale také když budou potřebovat něco zařídit,“ vysvětluje výhodnost tohoto návrhu sám primátor a lídr kandidátky občanských demokratů Martin Baxa. I první reakce Plzeňanů ukazují, že se tímto návrhem plzeňská ODS opravdu trefila do potřeb občanů.

Svoz odpadu za polovinu

Navíc školky zdaleka nejsou jediným podobným návrhem z dílny plzeňských občanských demokratů. Kapsy Plzeňanů například „pohladí“ návrh, aby se podle nového systému platila za odvoz odpadu jen poloviční cena, než tomu bylo dosud, a aby byly nově sběrné dvory úplně zadarmo.

Dosavadní dobré zvládnutí politiky nakládání s odpady totiž umožňuje takto ulevit občanům.

Plzeňská prémie pro každého

Baxův tým očividně chápe politiku jako něco, co má lidem přinést něco konkrétního. Svědčí o tom i další programový bod, s kterým přichází. Ten občanští demokraté nazvali Plzeňská prémie a v jeho rámci chtějí umožnit všem Plzeňanům jednou ročně návštěvu jakékoliv městského nebo městem placeného zařízení zdarma. Ať již je to divadlo, zoologická zahrada, nebo plavecký bazén.

„Chceme, aby Plzeň byla moderní město plné aktivních lidí. Vybudovali jsme spoustu nového a chceme, aby měl každý možnost to využít a poznat,“ vysvětluje primátor Baxa smysl prémie, která jistě potěší většinu Plzeňanů a atraktivní může být zejména pro seniory nebo rodiny s mladými dětmi.

Wi-fi zdarma na veřejných místech

Mladou generaci může zajímat také další iniciativa „modrých,“ která přichází s nápadem, aby město poskytlo nově otevřené internetové připojení nejenom ve všech „jeho“ veřejných prostorech, ale také na zastávkách MHD.

Takový krok by byl sympatickým doplněním již dnes fungujících prvků moderního města, kterými je online objednávání na magistrátu nebo městem provozované mobilní aplikace. „Právě ty by mohli lidé díky wi-fi zdarma ještě více využívat,“ připomíná náměstek primátora za ODS Pavel Šindelář.

Programové hity plzeňských občanských demokratů ovšem obsahují i svou dopravní kapitolu, v jejímž rámci Baxův tým přislíbil vybudování nové tramvajové trasy na Borská pole, čímž by se výrazně zlepšila doprava k areálu Západočeské univerzity.

Důvod pro kladnou volbu

Zatímco na plakátech a billboardech ostatních stran vidíme zejména prázdné a nekonkrétní deklarace o lepší správě města, plzeňská ODS očividně tímto neduhem netrpí a dlouhodobě chápe, že lidé od radnice čekají řešení, která zlepší jejich každodenní život ve městě.

Díky tomu mají koho volit i ti, kteří chtějí jít k urnám, aby hlasovali pro něco a nikoli jen proti všemu.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Najdete na iDNES.cz