Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Školka ušetří díky solárním panelům

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Díky solární energii ušetří školka v Praze kolem 16 000 korun ročně, které bude moc věnovat na důležitější potřeby jako hračky pro děti. Díky obrazovce s daty o výrobě přímo ve školce bude projekt mít i edukativní charakter pro děti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektrárna je postavená z panelů typu Solyndra, které jsou levnější než běžné moduly a umožňuji neinvazivní instalaci | foto: Photon Energy Operations CZ s.r.o.

Školka v Horních Počernicích nově ušetří ročně tisíce korun díky energie ze slunce. Fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 7 kilowatů dodala nadace Photon Energy Foundation a společnosti Photon Energy Operations a Fronius. Školka ušetří ročně kolem 16 000 korun za energii a prostřednictvím monitoru, na němž je zobrazena produkce energie z elektrárny, se děti naučí chápat slunce jako zdroj obnovitelné a čisté energie. Elektrárna byla uvedena do provozu letos na jaře.

„Elektrárna má výkon 6,9 kWp a vyrobí cca 5,4 MWh čisté energie ročně,“ vysvětluje ředitel české pobočky Photon Energy Operations Miroslav Calda a dodává, že elektřina ze solární elektrárny bude většinu roku spotřebována přímo na místě a pomůže školce výrazně snížit výdaje na energii. Photon Energy a Fronius dodají technologii, instalaci i pravidelný servis. 

„Byla by škoda, kdyby školky nevyužily nekonečnou energii ze slunce, obzvlášť když finanční prostředky potřebují na nákup nového vybavení, výlety pro děti nebo jiné aktivity,“ říká ředitelka Nadace Photon Energy Anastasiya Stankevych.

Elektrárna je postavená z panelů typu Solyndra, které jsou levnější než běžné...

Photon Energy Operations poskytuje servis pro solární elektrárny.

„Projekt Nadace Photon Energy mě zaujal svým úsporným i edukativním charakterem. Nutí dospělé i děti zamyslet se nad možnostmi, jak v budoucnu nahradit staré, drahé nebo nebezpečné zdroje energie ekologičtějšími a lacinějšími. Kromě toho nadace poukazuje na možnost ušetřit peníze ve veřejném sektoru, obzvlášť v oblasti školství, kde je stále nedostatek finančních prostředků,“ uvedla starostka Prahy 20 Hana Moravcová na otázku, čím ji filosofie Nadace Photon Energy oslovila.

„Dnešní generace už bude obnovitelné zdroje energie využívat naplno a proto je důležité na to děti od samého začátku připravit. Jsem ráda, že zavedením systému dojde v naší školce k významnému snížení provozních nákladů, a za ušetřené peníze můžeme dětem koupit třeba hračky,“ vyjádřila spokojenost s instalací solární střešní elektrárny i ředitelka MŠ U Rybníčku Jarmila Frolíková.

www.photonenergy.com

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Ve výrobě je zapotřebí dodržovat přísné hygienické normy. Jak ale v náročném provozu udržovat čisto? Řešení nabízí...

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

Nejsou lidi. Tímto povzdechem shrnuje většina personalistů aktuální situaci na pracovním trhu. A začíná přemýšlet: Jak...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Najdete na iDNES.cz