Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školení řidičů: zákonné školení vašich zaměstnanců prováděné on-line

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Moderní formy školení řidičů pomocí počítače šetří prostředky ve všech firmách. Tento velmi výhodný způsob je využíván pro povinné školení řidičů, které musí provádět každá firma u svých zaměstnanců. Jde o velmi jednoduchý systém, který hravě zvládne i počítačově nezkušený pracovník.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Školení řidičů vozidel do 3,5 t | foto: GComp

Zákon předepisuje podnikatelům a firmám celou řadu školení v oblasti bezpečnosti práce. Některá školení musí provádět osoba, která je k tomu způsobilá (proškolená) a jiná školení lze provádět elektronicky.

Tento moderní způsob tzv. e-learning, má při těchto školeních řadu výhod pro vás i vaše zaměstnance:

 • nikdo se nemusí dostavit na určené místo v danou dobu
 • každý pracuje svým tempem a v čase, který si určí
 • noví zaměstnanci jsou proškoleni okamžitě
 • kdo je nemocný, proškolí se se zpožděním

Kromě těchto výhod, nabízí server pro školení řidičů vozidel do 3,5 tuny i řadu dalších služeb, které byste jinde jen obtížně hledali:

 • věrnostní systém a výhodnou cenu
 • prezenční listinu školení a tisk certifikátů
 • umístění loga vaší společnosti na certifikáty
 • delší platnost školení než 1 rok
 • certifikáty a školení pro cizince – kurz v angličtině, testy v AJ,NJ a Fj
 • samolepku pro vaše proškolené řidiče
 • aktuální informace na mail vašich zaměstnanců v případě změn zákonů
 • certifikát včetně části k řidičskému oprávnění

Jednotlivé výhody jsou na tomto serveru popsány v samostatné části.

Školení řidičů 2

Případová studie

Možná, že více než mnoho slov by vás o výhodnosti tohoto systému školení mohla přesvědčit případová studie jedné fiktivní firmy – např. ExpoBox.

Stávající podoba školení

ExpoBox zajišťuje školení pro 76 zaměstnanců (řidičů) v celkové hodnotě 12.710,- / rok. Tato částka zahrnuje pouze odměnu pro lektora, který školí zaměstnance v rozsahu 2 hodiny.

Pokud budeme brát v úvahu, že cca 25 % (19) řidičů stráví cestou na školení 1,5 hodiny ve vozidle, pak 2 hodiny na školení a následuje přeprava zpět 1,5 hodiny, dojdeme k celkovému času, který nemohou využít k plnění svých pracovních povinností na 5 hodin ostatní 75 % (57) pak jen 2 hodiny.

Při základním platu cca 25.000,- a měsíčně odpracovaných 168 hodinách, je cena za hodinu práce ve výši 149,- CZK. Celkový náklad na školení se tedy zvyšuje o 5*149*19=14.155,- CZK a dále pak 2*149*57=16.986,- CZK což činí celkem 31.141,- .

Průměrná ujetá vzdálenost pro potřeby školení je 100 KM tam a 100 KM zpět, celkem 200 KM. Cena ujetého KM služebním vozidlem se dá stanovit částkou 5,- CZK / KM jízdy. Náklady na dopravu jsou tedy 200*5*19= 19.000,-

Celkový náklad na školení stávající prezenční formou je tedy cca 62.851,- CZK / rok.

Školení formou on-line

Při 76 zaměstnancích je třeba zakoupit 76 certifikátů v celkové hodnotě 76*150*= 11.400,- CZK

Celkový náklad na školení on-line formou je tedy 7.600,- CZK / rok.

Celková úspora nákladů za rok činí … 51.451,- CZK

Školení řidičů - certifikát

Závěr

Pokud vás tento systém školení oslovil, neváhejte navštívit stránky www.skoleni-ridicu.eu, kde mají s tímto školením více jak desetileté zkušenosti a ročně jen na svém serveru proškolí více jak 2 500 řidičů.

Další tisíce jsou pak proškoleny ve firmách, které tento systém školení implementovali do svých vzdělávacích systémů – využívají ho např. v ČSA, Řízení letového provozu či České spořitelně.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.