Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škola v Petrovicích v novém kabátě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zásadní modernizací prošla základní škola v Petrovicích. Žáci tak mají nejen nové vybavení učeben, ale také nové prostory pro mimoškolní aktivity.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Předseda Regionální rady MUDr. David Rath si se starostou obce Petrovice Petrem Štěpánkem prohlédl zrekonstruované učebny základní školy | foto: MAFRA, a.s.

Proměna školy byla provedena z dotací Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy, oblasti podpory 3.3 Rozvoj venkova.

Celkové náklady projektu byly 1 955 897 Kč, dotace činila 92,5 % celkových způsobilých nákladů, tedy 1 809 204 Kč. Zbylých 7,5 % (tj. 146 692 Kč) uhradila Obec Petrovice jako zřizovatel ZŠ z vlastních zdrojů.V rámci projektu bylo zakoupeno vybavení na zkvalitnění výuky. Seznam novinek je opravdu dlouhý:

  • zřízeno bylo 24 počítačových pracovišť
  • pro možnost výuky pomocí DVD nosičů byl zakoupen do dvou učeben televizor s DVD/VHS přehrávačem
  • bylo provedeno ozvučení dvou učeben pro větší efekt při výuce – hudební výchova a chemie/fyzika
  • do učebny hudební výchovy a chemie/fyziky byly pořízeny interaktivní tabule
  • v jazykové učebně byl instalován portlab, který umožňuje individuální komunikaci učitele s jednotlivými žáky s využitím nahrávek na CD nebo MGT nosičích
  • dále byla zakoupena magnetická tabule či notebooky
  • rozvedl se plyn a elektřina do stolů pro výuku chemie a fyziky
  • škola byla zasíťována Intranetem
  • byly vybudovány nové vstupy na balkon či vyměněno osvětlení v tělocvičně

ROP Střední Čechy - logo

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

Pro rozvoj mimoškolních aktivit dětí a mládeže v obci vznikla nová učebna pro mladé hasiče a divadelní studio se scénickým osvětlením, zatemněním a novými sedadly pro diváky.

Modernizace ZŠ Petrovice umožnila učitelům a žákům využívat nejmodernější učební technologie a programy. Děti jsou více zapojovány do aktivní výuky, dosahuje se vyšší soustředěnost. Žáci jsou lépe připraveni na další studia a zvyšuje se jejich konkurenceschopnost v dalším životě, zejména při vstupu na trh práce.

Vybudování nových prostor pro mimoškolní činnost mládeže umožňuje vyšší a efektivnější využití školní budovy, rozšiřuje se nabídka aktivit pro mládež. Má to svůj velice pozitivní dopad i na prevenci proti kriminalitě mládeže, protože děti mají smysluplné naplnění volného času.

Ohlédnutí se za rokem 2010 v Regionálním operačním programu

JUDr. ing. Tomáš Novotný, Ph.D., ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední ČechyRok 2010 byl pro ROP Střední Čechy velice významný. V průběhu roku bylo vyplaceno žadatelům téměř 2,2 miliardy Kč. Byly vyhlášeny výzvy v celkovém rozsahu téměř 5,3 mld. Kč. Bylo podepsáno téměř 150 nových smluv o poskytnutí dotací z ROP SČ v celkovém objemu necelých 2,5 mld. Kč.

JUDr. ing. Tomáš Novotný, Ph.D., ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy

ROP SČ byl k 3. 11. 2010 na 5. místě ze 17 operačních programů v ČR v množství proplacených prostředků Evropskou komisí. Bylo úspěšně dokončeno jednání o změně ROP Střední Čechy ve prospěch investic do základní infrastruktury v majetku obcí a kraje a doplnění ROP SČ o možnost financovat místní komunikace s pozitivním přístupem pro hospodářskou aktivitu.

ROP SČ aplikuje nová pravidla hodnocení žádostí, která kladou důraz zejména na hospodárnost projektů. Díky důsledné kontrole nákladů u projektů se podařilo u schválených projektů od aplikace nových pravidel hodnocení ušetřit více než 400 milionů Kč. Díky takto ušetřeným prostředkům jsou financovány další projekty, na které by jinak zdroje nezbyly.

ROP SČ používá maximální limity pro velikost projektů, čímž dosahuje uspokojení většího počtu žadatelů. Na konci tohoto roku již bylo uspokojeno téměř 50 % z cca 480 obcí Středočeského kraje. Poskytujeme rozsáhlé poradenství žadatelům v oblasti výběrových řízení, abychom předešli chybám v tendrech.

Zavedli jsme systém proplácení projektů v tzv. modelu modifikovaného ex-ante. Znamená to, že platby jsme schopni, v případě zájmu příjemců dotací, proplácet do lhůty splatnosti faktur.

Příjemci dotací tak nejsou povinni proplácet podíl z fondů EU ze svých zdrojů, či z úvěrů bank, a následně žádat o jejich refundaci. Výzvy pro předkládání žádostí o fondy EU budou vypisovány i v roce 2011 a pokusíme se uspokojit co nejvíce kvalitních projektů, aby se nadále zvyšovala životní úroveň obyvatel Středočeského kraje.

Přerov nad Labem: Proměna venkovské školy
Přerov nad Labem: Proměna venkovské školy

Stará venkovská škola v Přerově nad Labem se díky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy proměnila ve školu novou a moderní. Z prioritní osy 3 - Integrovaný rozvoj území, oblast podpory 3.3 - Rozvoj venkova, dostalo město dotaci ve výši 14,6 mil. Kč na projekt "Přerov nad Labem-Modernizace školy na venkově".

Kromě nových moderních interiérů, individuálního přístupu a rodinného prostředí má škola i další přednosti. Zbrusu nová počítačová učebna s novým vybavením, dvě interaktivní tabule, krásná zrekonstruovaná tělocvična, ve všech třídách ozvučení a projektové plátno, školní zahrada s novými sportovišti, to vše bylo pořízeno díky evropské dotaci z ROP Střední Čechy. Škola v Přerově nad Labem je dobrým příkladem toho, jak se dají využít evropské dotace ve prospěch žáků a jejich vzdělávání.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz