Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sklady není třeba plnit zbytečným zbožím ani náhradními díly

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pro strojírenské firmy je důležité, aby měly partnery, jenž spolehlivě zajistí dodání náhradních dílů či součástek do výroby. Jedná se o základní potřebu pro jejich fungování, často ale nedoceňovanou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sklady není třeba plnit zbytečným zbožím ani náhradními díly | foto: GO! Express & Logistics

Rychlé a operativní dodávky komponentů pro výrobu a především náhradních dílů, to jsou nejčastější úkoly, které logistické společnosti zajišťují pro své klienty z oblasti strojírenství, automotive a výroby obecně. Řešení "ušitá na míru“ jsou pro klienty připravována v rámci oborových řešení Automotive & Industry. Samotnému individuálnímu návrhu řešení vždy předchází analýza aktuálních logistických toků a zájem o ni v poslední době stále roste. Celá řada firem si totiž uvědomuje, že zvýšená cena za část logistického řetězce neznamená ve výsledku vyšší konečné náklady.

Hlavním důvodem je rychlost

Toto tvrzení potvrdila Pavla Eretová, prokuristka firmy GO! Express & Logistics: "V minulých dnech jsem měla jednání v jedné elektrotechnické společnosti, která není zaměřena na standardní sériovou výrobu, ale vyvíjí speciální řídící jednotky pro výrobní linky. Je pro ni velmi důležité, když na potřebné komponenty nemusí čekat několik dnů, ale objednané zboží přijde v krátkém čase. Jsou schopni se spolehnout na dodávky zboží, a přesně ví, že produkty jim dorazí ne do několika dnů, ale do několika hodin.“

Řešení expresní kurýrní firmy GO! se týká menších zásilek a nesupluje standardizované zavážky skladů. Jde především o expresní dodávky komponentních dílů, které běžně nejsou ve skladových zásobách. Řada výrobních firem také podle potřeby a operativně mění výrobu. Většinou jde o kusové série, mnohdy sofistikovaných výrobků. Proto není v možnostech firem držet si skladové zásoby v tak rozmanité podobě. Pružné, rychlé a především spolehlivé dodání potřebných surovin a zboží pak vede k efektivní výrobě. 

Sklady není třeba plnit zbytečným zbožím ani náhradními díly

Sklady není třeba plnit zbytečným zbožím ani náhradními díly

Analýza procesů odhalí zbytečné ztráty

Podle slov Pavly Eretové, je zájem ze strany firem jak o přepravu náhradních dílů, tak komponent pro výrobu. Pokud firma GO! začíná s někým spolupracovat, většinou stojí na začátku přesná definice klientských potřeb, na kterou navazuje vlastní analýza logistiky, která zákazníkům mnohdy odkrývá další možnosti, řešení i optimalizaci. 

"V této době firma pracuje na tom, aby měla co nejširší dodavatelskou bázi splňující přísné ISO standardy a zároveň měla několik ekvivalentů pro aktuální přepravní potřebu. Současně je třeba šetřit náklady. Přidanou hodnotou je nejenom schopnost expresního řešení, ale i možnost služby, při které například přebíráme od zákazníka starost za importní dodávky, které zákazníkovi načasujeme podle potřeb výroby, dle přesně daného časového harmonogramu. Tyto koordinujeme se zahraničními dodavateli, včetně související komunikace i dalších nutných operací spojených s logistikou,“ doplnila Pavla Eretová.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví.
Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví

Učíte se anglický jazyk už odmalička, ale stále se při konverzaci s cizincem cítíte nejistí, zadrháváte se a souvislá věta vás napadne, až když jste sami?...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.