Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skládací schůdky patří do domácnosti i dílny. Víte, jak vypadá bezpečný výrobek?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Bez čeho se v domácnosti a možná i na pracovišti neobejdete? Pokud je ještě nemáte, měli byste si je pořídit. Schůdky pro domácnost vám přijdou vhod častěji, než jste si možná doposud mysleli. K výběru však přistupujte obezřetně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skládací schůdky patří do domácnosti i dílny. Víte, jak vypadá bezpečný výrobek? | foto: Jan Bálek

Prozradíme vám, na co si dát pozor a jaké požadavky na schůdky klást. V prvé řadě musí být bezpečné, aby při manipulaci neutrpělo vaše zdraví.

Skládací schůdky oceníte nejen v období jarního úklidu, ale i po zbytek roku. Umožní vám snadnější úklid, aniž byste museli zbytečně riskovat. Narazíte na ně na každém rohu. V supermarketech, hobby marketech i u specializovaných prodejců. Při bližším zkoumání dojdete k závěru, že se jednotlivé typy v mnoha ohledech liší. Bohužel zdaleka ne každé schůdky jsou bezpečné a funkční, jak výrobce slibuje. Možná vás to překvapí, ale podle statistik dochází v domácnostech k úrazům při pádu z výšky velmi často. Nemusí se vždy jednat o velkou výšku – zlomená noha, vymknutý kotník, a mnohdy i vážnější úrazy mohou nastat i při pádu z velmi malé výšky. Přitom stačí tak málo – pořídit si kvalitní schůdky. Ale jak se v nabídce zorientovat, když je tak rozsáhlá?

Prvním krokem je sestavení jakéhosi výčtu požadovaných vlastností. Schůdky budete vybírat podle způsobu využití, na kterém závisí počet stupadel, nosnost a rozměry. Obvyklá nosnost je 150 kg, ale raději si tento parametr prověřte.

Ramena žebříků jsou spojena klouby a nesmí se samovolně rozevírat. Vyberete-li si schůdky s madlem, zkontrolujte, zda není svislice spuštěná z madla mimo půdorys rozložené konstrukce. V opačném případě utrpí stabilita schůdků a může se stát, že se po vystoupení na nejvyšší stupínek překlopí.

Klíčový je samozřejmě použitý materiál. Narazíte na schůdky z hliníkových slitin, oceli, plastu a jejich kombinace. Velkou výhodou hliníkových schůdků je nízká hmotnost, která usnadňuje manipulaci. Na druhou stranu je důležité, aby díly měly dostatečnou tloušťku.

Budete-li hliníkové schůdky do domácnosti vybírat v kamenné prodejně, důkladně si prověřte pevnost a zajištění jednotlivých stupadel. Dále pak způsob upevnění ke konstrukci. Zkontrolujte, zda se stupadla neprohýbají a jestli jsou schůdky stoprocentně stabilní. Stabilitu mohou zlepšit patky, které jsou součástí balení některých výrobků. Proti uklouznutí slouží měkká a přilnavá podešev. Stupadla musí být permanentně spojena s bočnicemi, kromě prvního schůdku – ten se při sklápění sám vyklopí nahoru. Nesmí se ale po zatížení sklopit!

Kvůli bezpečnosti by na schůdcích měla být protiskluzová úprava a žebrování. Protiskluzové prvky minimalizují riziko sesmeknutí nohou. Zároveň je vhodné, když jsou výstupky a konce trubek chráněny krytkami. Renomovaní výrobci jako například Hailo konstruují schodiště tak, aby byly stupně uspořádané s ohledem na ochranu holení.

Nyní již víte, na co si dát při výběru schůdků pozor. Teoreticky by všechny výrobky, na které u prodejců narazíte, měly splňovat zákonem stanovené normy. Jenomže v praxi může být bezpečnost na mnohem nižší úrovni, než očekáváte. V nezávislých testech se čas od času objeví výrobky, kterým je lépe se vyhnout.

Nechcete-li riskovat, že vás schůdky zradí, vsaďte na léty prověřené hliníkové schůdky Hailo. Německý výrobce nabízí množství různých variant, které se liší počtem stupňů (od dvou do osmi). Nároční uživatelé ocení speciální řadu Champions Line s nosností až 225 kg.

Hliníkové schůdky značky Hailo mají nízkou hmotnost a vysokou kvalitu zpracování, což dokládají četné certifikáty. Vždy vám poskytnou pevnou půdu pod nohama, snadno je složíte, přenesete a uskladníte. Prohlédnout si je můžete u oficiálního autorizovaného prodejce HliníkovéSchůdky.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz