Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skitouring: nová dimenze lyžování

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu | foto: SCOTT

28 2016
Žádné fronty na lanovku, spousta lidí jezdících nahoru a dolů po přeplněných trasách. Jen vy, osvobozující klid kolem, modrá obloha, bílý čerstvě napadaný sníh a možná několik dalších nadšenců procházejících se po horských stráních společně s vámi.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sníh pod lyžemi krásně křupe a vy máte čas pořádně vnímat prožitek tohoto okamžiku. Na vrcholu se můžete chvíli zdržet, porozhlédnout se kolem sebe a vyfotit si nikým nerušeni okolní přírodní krásy. Pro cestu dolů jste připraveni v okamžiku, jen odepnete stoupací pásy a můžete vyrazit!

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Proto vše je skitouring, jinak také skialpinismus, stále preferovanější variantou pro náročné a zdatné lyžaře. Nová dimenze zážitků při poznávání hor.

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu. Je to nejčistší a nejekonomičtější způsob dopravy po volném horském terénu, odkud si můžete užít stoupání i nezapomenutelný sjezd. Poukazuje i na styl života, který zpravidla není omezený jen na lyžařský. Proto, abyste si mohli užít volný pohyb v horách, potřebujete patřičnou výbavu. Máme pro vás několik tipů, prvním jsou lehké lyže vhodné pro náročné a zkušené objevitele.

SCOTT Speedguide – lyže umožňující naprostou svobodu

Nový odlehčený model lyží SCOTT Speedguide je bezkonkurenčně nejlehčí v celé kolekci. Lyže SCOTT Speedguide jsou vhodné pro jízdu v terénu na sněhu různé kvality, umožní vám stoupat do svahu a lehce a stabilně projet dlouhý oblouk.

Dřevěné jádro s korkovou vložkou je orámováno karbonovými výztuhami a jejich 16 m rádius v 3D bočním krojením umožňuje zrychlit vaši jízdu ještě víc. Speedguide určeny jsou pro náročné a zkušené lyžaře do těžkých terénních podmínek, bez váhání si poradí při s tvrdým sněhem a zdolají i jízdu v terénu mimo sjezdové trasy.

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Nazujte si je a poznejte své nové obzory.

SCOTT Superguide 105 – pro ty, co upřednostňují volnost a adrenalin před frontami u lanovky

Pro ty, kteří si chtějí maximálně vychutnat jízdu dolů ve volném terénu – a zároveň vyžadují výkonné lyže i pro cestu na vybraný svah - model SCOTT Superguide 105. Lehké lyže vhodné pro všechny, kdo potřebují své výkony ještě vylepšit, limity posunout zase o kus dál a přitom si užít nádherných přírodních scenérií.

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Konstrukce Superguide 105 je vhodná do všech terénů pro sjezd na sněhu různé kvality. Právě speciálními výzkumy potvrzené a praxí prověřené technologie využité při jejich výrobě zabezpečí ideální podmínky na výšlapech i sjezdech. Technologie SSCL Carbon/Kevlar lyže maximálně odlehčuje, 3D krojení hran společně s technologií PRO-TIP ROCKER 320 zajišťuje snadné vedení do oblouku a umožňuje volný sjezd v náročném terénu, v hlubokém či po zmrzlém sněhu mimo upravené tratě.

Novinky v řadě lyžařské obuvi pro skitouring

Pro to, abyste mohli zdolávat vrcholy a sjíždět sjezdy naplno, je vhodné pořídit si kvalitní vybavení. Ať jste začátečník, či zkušený lyžař, oceníte kvality, které se snoubí v následujících modelech lyžařské obuvi určené pro skitouring.

SCOTT Superguide Carbon GTX

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

SCOTT Superguide Carbon GTX je revoluční model lyžařské obuvi speciálně vyvinutý pro potřeby horských vůdců a průzkumníků. Je dalším stupněm ve vývoji lyžařské obuvi. POWERLITE, lehký a pevný karbonový skelet s výztuhami zabezpečující vysokou stabilitou a v kombinaci s materiálem Grilamid® dodávající vysokou pevnost a stabilitu a karbonových výztuh.

Překvapivě lehký skelet umožní velký rozsah pohybu nohy při stoupání, zároveň zajistí její potřebnou stabilitu při jízdě dolů. Vnitřní botička vyrobená z GORE-TEX® udrží nohy za všech okolností v suchu. Tento model lyžařské obuvi s certifikovanými inserty Dynafit® je snem každého horského průzkumníka.

SCOTT Orbit

Další model SCOTT Orbit, je bez karbonovou verzí modelu SCOTT Orbit II Carbon. Letos v nové variantě se snadno ovladatelnými přezkami, usnadňujícími manipulaci v terénu a větší komfort při chůzi. Díky vyššímu komínu poskytuje stabilní oporu lyžaře při jízdě dolů. Systém zapínání jedné přezky a pásku šetří čas a zjednodušuje manipulaci při přechodech.

Vyzkoušejte, uvidíte, že už nebudete chtít jiné!

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Když už musíte porovnat své síly s přírodními živly

Pak určitě budete chtít mít s sebou lavinové batohy SCOTT se záchranným systémem ALPRIDE.

Hory ne vždy svým návštěvníkům ukáží svou přívětivou tvář. Někdy změny počasí naberou tak rychlý spád, že není možné dojít do bezpečí. Z toho důvodu by všichni vyznavači vysokohorské turistiky měli mít na mysli, že jedině ten, kdo je dobře připraven a vybaven, má šanci rozmarům horského počasí úspěšně čelit. Proto by nadšenci, kteří se vydají objevovat krásu hor v řídce navštěvovaných místech, vždy měli mít s sebou odpovídající výbavu zahrnující také lavinový batoh.

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Nejen proto, že se do něj vejde pár vrstev oblečení navíc a něco na posilněnou. Nedílnou součástí lavinového batohu je dobře promyšlený systém, který vám zajistí vysokou šanci na přežití. Statistiky uvádějí, že zhruba 95 % přeživších, kteří byli zasypáni při pádu lavin, nebo uvízli za nepříznivého počasí v nedostupném terénu, bylo vybaveno lavinovým batohem.

Poté, co aktivovali vlastní záchranný systém, byli zachráněni. Pokud rádi lyžujete ve volných terénech, pořiďte si odpovídající vybavení, abyste zvýšili svou bezpečnost.

Vaše zdraví máte jen jedno a život vám nikdo nevrátí.

Bezpečnost

Vyšší bezpečnost spočívá v jednoduchosti a rychlosti při aktivaci záchranné systému.

Systém se aktivuje pomocí spouštěcího madla airbagu zabudovaného v jednom z ramenních popruhů batohu. Hliníkové bezpečnostní přezky na hrudi a bederním páse, standardně doplněné o tříslové popruhy, vás nepustí a poskytnou vám spolehlivou ochranu v případě pádu laviny.

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Skitouring představuje svobodu, svobodu pohybu

Nízká hmotnost

Jeden z vůbec nejlehčích batohů svého druhu na trhu.

Technologie a materiály využité na vybavení lavinových batohů SCOTT jsou lehké, dají se snadno sbalit. Mají výbornou funkcionalitu a propracovaný design. Jsou to nejdostupnější batohy na světě a jejich záchranný systém plní všechny potřebné funkce.

Lavinové příslušenství batohu obsahuje:

1/ Ventil na vypuštění vzduchu z airbagu

Využívá se pro vypuštění a zpětné uložení airbagu. Stisknete-li klapku na ventilu, airbag se kompletně vypustí, poté jej můžete poskládat a uložit zpět dle pokynů.

2/ Manipulace s airbagem - je skladný - jednoduše ovladatelný – vždy snadno a rychle přístupný

Spouštěcí mechanismus (madlo) airbagu je možné umístit do levého nebo pravého ramenního popruhu, aby byl rychle a snadno ovladatelný.

3/ Záchranný systém – je se pouhými 1.240 gramy je nejlehčí na trhu.

4/ Airbag - hmotnost 0,35 kg - objem 150 l

Jeho dvouvrstvý materiál zajišťuje vynikající odolnost vůči okolním vlivům a případnému vnějšímu poškození například při pádu.

5/ Náplň - hmotnost: 0,45 kg - výkon: nafoukne airbag během 3 s

Systém je mimořádně skladný, ale zároveň velice výkonný. Airbag o objemu 150 litrů se zcela nafoukne během pouhých 3 sekund.

SCOTT nabízí kompletní řadu batohů s airbagem vybavených originální technologií ALPRIDE. Batoh vybavený touto technologií je jedním z nejméně vážících nafukovacích záchranných systémů na trhu.

Batoh SCOTT Air MTN AP 40

Jako první nám dovolte představit velký horský batoh SCOTT Air MTN AP 40, ve vylepšeném designu pro rok 2016-17, s integrovaným systémem airbagu SCOTT ALPRIDE. Jeho celkový objem 40 litrů zaručí, že pojme veškeré vybavení i na několikadenní horskou výpravu.

Funkce a výhody batohu SCOTT Air MTN AP 40

 • Systém diagonálního uchycení lyží - A-frame
 • Hrudní popruh s nouzovou píšťalkou
 • Samostatná přední kapsa na lavinovou výbavu
 • Odnímatelná horní uzavíratelná kapsa k optimalizaci hmotnosti
 • Variabilní horní uzavíratelná kapsa batohu - cca 5 - 8 l
 • Spodní kapsa na pásy nebo mokré oblečení
 • Prostorný hlavní oddíl batohu přístupný horním zipem
 • Úchyty na cepín / hole
 • Polstrovaný anatomicky tvarovaný bederní pás s jistícím popruhem
 • Štítek s pokyny pro případ stavu nouze
 • Odnímatelný systém na uchycení helmy
 • Certifikován TÜV

SCOTT Air Free AP 24

Univerzální lavinový batoh střední velikosti SCOTT Air Free AP 24 je ideální na časté terénní výpravy. Z důvodu integrovaného airbagu SCOTT s lavinovým systémem ALPRIDE je stvořen na dlouhé túry za prašanem.

Připraven na použití systému SCOTT ALPRIDE AIRBAG

 • Systém diagonálního uchycení lyží - A-frame
 • Variabilní úchyt na snowboard
 • Samostatná kapsa na lavinovou výbavu
 • Horní uzavíratelná kapsa s fleecovou podšívkou na brýle
 • Variabilní úchyty na cepín / hole
 • Polstrovaný anatomicky tvarovaný bederní pás s jistícím popruhem do třísel
 • Štítek s pokyny pro případ stavu nouze
 • Odnímatelný variabilní úchyt na helmu
 • Hrudní popruh s nouzovou píšťalkou
 • Certifikován TÜV

Přeprava

Záchranný systém lze běžně přepravovat i v letadle

IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců) dovoluje tento systém na palubě letadel, protože obsah náplní ALPRIDE je totožný s těmi, které jsou používány v nafukovacích záchranných vestách na palubě letadel. Je povoleno letět se dvěma sety náplní na jeden batoh.

IATA pravidla

Cartridge - náplně

Systém ALPRIDE používá nejspolehlivější dostupné cartridge, stejný typ mají například záchranné nafukovací vesty v letadlech.

 • jednorázové
 • snadná & finančně nenáročná výměna
 • dobře dostupné na trhu

Odnímatelný systém airbagu

Je výjimečný nejen nízkou hmotností, ale i jednoduchou obsluhou a rychlou instalací.

 • snadná obsluha
 • rychlá instalace

Fotogalerie

Nejčtenější

S cashbackem už lidé na online nákupech ušetřili přes 150 miliónů korun
S cashbackem už lidé na online nákupech ušetřili přes 150 miliónů korun

Před pár lety ještě téměř neznámý fenomén, dnes dynamicky rostoucí trend online nakupování: díky cashbacku dostává každý desátý Čech část z útraty zpět na svůj...  celý článek

Připravena na festival: Průvodce náhrdelníky
Připravena na festival aneb průvodce náhrdelníky

Objevte nový rozměr svého stylu a festivalového ducha s našimi novými hravými náhrdelníky. Namíchejte si vlastní koktejl z několika krátkých náhrdelníku z nové...  celý článek

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli
Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Zahrada už dávno není pouze místem, kde trávíme spoustu času péčí o záhony, stromy a trávník. Čím dál více lidí využívá zahradu k zaslouženému odpočinku, takže...  celý článek

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou?
Bydlení začíná parcelou. Jak vybrat tu správnou?

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní cestu za vysněným bydlením.  celý článek

SureFlap kočičí dvířka s mikročipem: přístup domů pro vaše mazlíčky!
SureFlap kočičí dvířka s mikročipem: přístup domů pro vaše mazlíčky

SureFlap vyrábí kvalitní bezpečná dvířka s bezpečnostním čipovým zámkem pro vaše domácí mazlíčky. Kromě velikostních variant si od SureFlap můžete vybírat...  celý článek

Další z rubriky

Univerzita VŠFS podporuje sport
Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za cíl vršovická univerzita Vysoká škola...  celý článek

Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu!
Nový Scott Genius 2018. Geniální kolo do terénu

Takový je nový Scott Genius 2018. Je pátou generací špičkových celoodpružených trailových kol této modelové řady. A je jasné, že se díky revolučním technickým...  celý článek

Sledujte MS v hokeji na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma
Sledujte MS v hokeji na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma

MS v hokeji začíná pro českou repre pořádně zostra. Tipéři to vidí nejprve na triumf ve vyhecovaném derby a pak porážku od úřadujících světových šampionů....  celý článek

Najdete na iDNES.cz