Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dechberoucí představení Carmen zavítá do Čech

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Představení Carmen, které uvedlo na divadelní prkna Slovenské divadlo tance, odstartuje historicky první české turné. Příběh nespoutané andaluské cikánky a vojáka Dona Josého si tak budou moci vychutnat i čeští diváci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ivan Martiš a Silvia Beláková, která ztvárnila Carmen jako jedna z prvních tanečnic. | foto: Archiv Slovenského divadla tance

Známé dílo podle literární předlohy francouzského spisovatele Prospera Meriméeho v režii choreografa Jána Ďurovčíka do dnešního dne ocenili diváci po celém světě, od New Yorku až po Tokio.

Příběh drží diváka v napětí až do poslední chvíle.

Příběh drží diváka v napětí až do poslední chvíle.

Příběh lásky s tragickým koncem v podání tanečníků Slovenského divadla tance je pohybovou a filozofickou stylizací, která spojuje dva světy, dvě filozofie: volnomyšlenkářskou a konzervativní. Z jejich spojení vzniká nepochopení, z kterého pramení všechno, co se na scéně odehrává.

V představení se objevují i prvky slovenského folkloru, vůbec ale nejde o folklorní představení. Příběh je zpracovaný formou velkolepého divadla, kde emoce zprostředkovává jednota hudebního, tanečního a činoherního projevu.

Kde se bude hrát Carmen:

 • Městské divadlo Zlín – 19. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Horácke divadlo Jihlava – 20. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Divadlo Fráni Šrámka Písek – 21. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Divadlo Oskara Nedbala Tábor – 22. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Městské divadlo Mladá Boleslav – 23. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Městské divadlo Kolín – 24. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Divadlo F. X. Šaldy Liberec 25. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem – 26. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Městské divadlo Most – 28. 9. 2016 od 19:00 hod.
 • Divadlo Jiřího Myrona Ostrava – 2. 10. 2016 od 19:00 hod.
 • Krušnohorské divadlo Teplice – 3. 10. 2016 od 19:00 hod a 4. 10. 2016 od 11:00 hod.

V hlavní roli Carmen se představí dvě talentované a krásné tanečnice, Viera Beiliková, která v představení hraje od roku 2010 a sólistka baletu SND Katarína Kaanová jako host.

Přípravy trvaly rok a půl

„Turné je vždy obrovská věc, protože nejde jen o jedno představení. Je za tím celý tým lidí a přípravy probíhají už téměř rok a půl. Kromě logistiky a dopravy bylo nutné vyřešit prodej, plakáty a miliony dalších věcí, které samozřejmě neřeším já, ale lidé, kteří vedou SDT už několik let a kteří s tím mají zkušenosti,“ vysvětluje Ján Ďurovčík.

Představení si už mohli vychutnat pražští diváci, nyní ho tvůrci představí ve městech po celé České republice. „Je však potřeba zdůraznit, že takové velké turné by se nedalo uskutečnit, kdyby nebylo pod záštitou předsednictva Slovenské republiky v Radě Evropské unie. Není běžné, aby se s představením moderního tance dělalo takové velké turné,“ dodává choreograf.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Bezpečný internet bez starostí
U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v našich službách. Dáme vám až 3 měsíce...  celý článek

Firma CERBEROS představila svůj nový vzhled pro čerstvý start
Firma CERBEROS představila svůj nový vzhled

Regionální firma CERBEROS s.r.o. poskytuje v Mladé Boleslavi, Liberci a okolí internetové připojení, VOIP telefony a televizní vysílání. Na trhu je již přes 13...  celý článek

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)
Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci...  celý článek

Okurková limonáda v 7 minutách!
Okurková limonáda v 7 minutách!

Vyměňte kupované limonády za domácí.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.