Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sjednat si připojištění? Ano, má to smysl

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Období letních dovolených v zahraničí se pomalu blíží. S výběrem destinace by však turisté měli myslet nejen na cestovní pojištění, ale i na připojištění, které může rozsah krytí zásadně ovlivnit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sjednat si připojištění? Ano, má to smysl! | foto: AXA Assistance

Dle průzkumu stále více jedinců nepřikládá pojištění do zahraničí příliš velkou váhu. Mnoho lidí tak cestuje do ciziny bez pojištění a předpokládá, že v případě onemocnění jim bude na území evropských států poskytnuta stejná lékařské péče jako v České republice. 

Velice častým (mylným) předpokladem je poté i skutečnost, že ošetřený nebude muset hradit náklady na lékařskou péči díky své „kartičce pojištěnce“ (evropskému průkazu pojištění neboli EHIC). Nemocnice však nemusí evropský průkaz pojištěnce akceptovat a za své úkony si naopak naúčtuje vysoké částky. Ty je dotyčný následně nucen uhradit plně ze svého.

Z tohoto důvodu je vždy lepší do zahraničí vyjet s cestovním pojištěním, které má alespoň základní rozsah. Zahrnuto by tak mělo být bezpochyby pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, popř. pojištění odpovědnosti za škodu. Vždy je však lepší volit komplexní variantu a nikoliv pouze základní. Rozhodujícím faktorem pro sjednání by též neměla být jen cena, ale kromě rozsahu i limity u jednotlivých rizik a další poskytované služby.

Důležité je myslet i na připojištění

Mnohá rizika, proti kterým chce být klient chráněn, nemusí být v základní variantě cestovního pojištění zahrnuta, a proto je potřeba rozšířit toto krytí prostřednictvím připojištění.

Sjednat si připojištění? Ano, má to smysl!

Například společnost AXA Assistance, lídr v oblasti cestovního pojištění a asistenčních služeb, nabízí hned několik druhů, díky nimž si klienti mohou kromě rizikových sportů připojistit i pracovní manuální cesty, chronická onemocnění a storno cesty. Spolu s tím je navíc možné zvolit si zcela nová připojištění dětí (Klidný rodič), domácnosti (Bezpečný domov) a klidného pobytu na dovolené (Dovolená bez starostí).

Připojištění Klidný rodič zajišťuje ubytování doprovázející osoby v nemocnici, pokud je dítě pojištěného hospitalizováno. Dále zahrnuje denní odškodné po dobu hospitalizace a po propuštění je součástí i animační program (návštěva klauna či kouzelníka) pro snadnější rekonvalescenci. Připojištění Bezpečný domov je možné sjednat při cestování s rodinou a zajišťuje ochranu domova během pobytu klientů v zahraničí, včetně dohledu a případných oprav při vzniku škody (např. prasklých trubek atd.). 

Dovolená bez starostí představuje komplexní služby pro zajištění klidného pobytu v zahraničí, aniž by klient musel cokoliv řešit. Zahrnuje tak např. krytí dopravy k lékaři a zpět (případně dopravu z nemocnice po hospitalizaci), dovoz léků aj. Současně pokrývá i ošetření domácího mazlíčka nebo opravu či odtah porouchaného vozidla do nejbližšího servisu.

Podstatná je i asistence

Rozšíření krytí může mít při vzniku události ve výsledku zásadní vliv. U jednotlivých variant pojištění a připojištění od AXA Assistance je nepochybnou výhodou přehled pokrytí jednotlivých rizik. Spolu s tím je součástí pojištění do zahraničí i kvalitní a nepřetržitá asistenční služba, na niž se klienti mohou kdykoliv obrátit a jež je k dispozici kdykoliv v případě potřeby v několika světových jazycích pro zajištění té nejlepší péče.

„Důležité je si uvědomit, že cestovní pojištění v dnešní době není pouze o limitech, ale i o asistenčních službách. Jedna věc je, když se na dovolené něco přihodí a klienti například mají možnost uhradit vzniklé náklady, druhá, když je opravdu potřeba pomoci a není možnost vyřešit vzniklou situaci sám. V takovou chvíli kvalitní a kompetentní tým poskytne potřebnou péči a výrazně přispěje ke zmírnění možných následků. Před dovolenou proto doporučujeme nepodcenit výběr pojišťovny,“ uvádí Jaroslav Holý z AXA Assistance.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zdeněk Burian - Křováci (1975)
Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.  celý článek

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými...
bee@PORR: projekt, který dává včelám domov

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky...  celý článek

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.